Jump to content
Българският форум за музиканти

Epiphone Les Paul Studio


enable

Recommended Posts

  • Отговори 35
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

@synchu :Мерси за демото. Какъв модел СД си му сложил на Епифона?

Е, да ясно, че с ктарата е само част от цялото снаряжение (както и да се пише тая дума). Какво е по важно, тва вече има един куп теории, и зависи какво точно ти се свири и тн и тн

 

 

Принципно Гибсън като идея не ме влече много... Не съм си и мислел, че ше излъжа системата :) , по скоро идеята ми е да сложа някви добри адптери СД и да се получи по различно звучене. На уеб сайта има доста добри демо записи на адаптерите им и някои звучат доста яко. Ясно, че тва не дава гаранция как биха звучали на определена китара, но все пак се добива няква идея ...ама тия неща по нататък...няма да се престаравам в началото :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а така - купувай епи и го ъпгрейдвай - аэ на мойто му се кефя и не ща дори да го ъпгрейдвам!

като станеш професоиналист и почнеш да изкарваш по 1000 лв на месец от свирене си купи Гибсън!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@synchu :Мерси за демото. Какъв модел СД си му сложил на Епифона?

Е, да ясно, че с ктарата е само част от цялото снаряжение (както и да се пише тая дума). Какво е по важно, тва вече има един куп теории, и зависи какво точно ти се свири и тн и тн

 

 

Принципно Гибсън като идея не ме влече много... Не съм си и мислел, че ше излъжа системата  ;)  , по скоро идеята ми е да сложа някви добри адптери СД и да се получи по различно звучене. На уеб сайта има доста добри демо записи на адаптерите им и някои звучат доста яко. Ясно, че тва не дава гаранция как биха звучали на определена китара, но все пак се добива няква идея ...ама тия неща по нататък...няма да се престаравам в началото :)

Bridge SD JB + Neck SD '59.

btw. оригиналните адаптери на Епи хич не са лоши... просто на мен ми харесват горепосочените.

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи китарата представлява точно това, което казва Пешо, само че трябва да добавим състейна. Има много хубав състейн и тембър. За Джаз, Рок и Блус може да се ползва веднага. Аз лично свиря в дроп Д с нея и през моя КОРГ АХ 100 Г изкарвам здрав звук. Още не съм я разузнал съвсем но наистина неможеш да избягаш плътния и дебел звук. А може би и нетрябва :greenangel:

Снимки и семпли не успях да направя но се надявам до края на седмицата да свърша тази работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала, постни някакви пробни семпли. Плс

Сигурно и аз ще се сдобия с един Епифон съвсем скоро, но малко се чудя все още, точно кой да е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оппааа

Значи от днеска съм горд притежател на Epiphone Standard. Ходих до магазина тука в Карлсруе...нямаха Студио, както и да е, дадох малко повече пари.

Китарата, обаче ме кефи на MAX :guitar: <_<:) Трепе гарги, пали саваната, кърти мифки, etc, etc... Не знам дали аз съм с твърде занижени критерии, но много се кефя. Даже не знам дали искам да сменям адаптерите...

 

Абе да го д***т Гибсъните за 1500 Евро :)

 

Качих едно кратко демо в Г-майла, ако сте любопитни да чуете. Записвано е директно от GNX1 в компютара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хай честито и на двамцата :cheers:

Китарата си е добра определено.

 

Абе ако ми се намираха 1500 ойро наоколо и на Гибсъна немаше да му се размине ама нейсе ...:curse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

честито и на теб - нали казвах 4е няма голяма нужда да се сменят адаптерите

и че Епитата свирят страшно за парите си

ей колко ми е кеф че сьм прав - и двама сьфорумци се кефят

Епифон - правилният избор

Сьнчо е прав - ако имаш 1500 - 2000 евро излишни - Гибсьн

ИНТЕРЕСНОТО Е ЧЕ ЕПИФОН ВДИГНАХА КАЧЕСТВОТО ОТКАКТО ЗАПОЧНАХА ДА ГИ ПРОИЗВЕЖДАТ В

КНДР - КИТАЙСКАТА НАРОДНА ДЕМОКРАТИЧНА РЕСПУБЛИКА

СЛЕД ТОВА ГИ СГЛОБЯВАТ В САЩ - ЧАСТ ОТ ЧАРКОВЕТЕ СЬЩО СА АМЕРИКАНСКИ - ТОЕСТ КОНТРОЛА Е ЯК

ЗАЩОТО ЕПИТАТА ОТ ПРЕДИ 10 - 15 ГОДИНИ БЯХА БОКЛУК/корейски май/ -например един Squier за 300 лева убиваше епи лес пол за 900 лв отвсякьде - така 4е не се хвьрляйте на стари епита

отидете на сайта на епифон и гледайте какво става

и се абонирайте за емайлите им

все повече собственици на епифон ще ставаме това е сигурно

а Райзинг Форсе/те поне четат форума и са водещата фирма/ -както и останалите Бг дильри/които дори и това не правят/ - май спят - аз ако имах магазин - щях да се пробвам да стана дильр на Епи - а то както се вижда пове4ето ще се уредят с по китарка и чак тогава някой ще се сети да ги внася Sad but true и липса на тьрговски нюх/РФ го имат, ама другите лапат мухите и внасят боклуци като аполо например - ей такива безумия - освен ако не ги взимат по 20 евро парчето/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E с това за качеството хич не съм съгласен. Точно напротив - корейците се научиха да правят китари и просто започнаха да взимат повече пари. Затова производството се изнесе в Китай, от което значително пострада качеството. В момента Епифон правят Елит серията в Корея, доколкото знам, а останалите може и в Китай да ги правят (което не знаех, но може и така да е ). Старите във всеки случай са доста добри, въпреки че при всички случаи е въпрос на късмет с Епифон :) При тез марки може 3 от 10 китари да са добри, 1 на 20 да е много добра, но може и 9 от 10 да са зле :) При Гибсъните съотношението е обратно - това е основната разлика - освен звука :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

харесьл сьм JJ French модел - 1700 долара - няма я на сайта - но я имам в каталог за тая година

има си логото на Twisted Sister -манияшка

както и няколкото модела на ZAkk Wylde - Camo,Buzzsaw,Bullseye ,

joe Perry - сьщо - тия са си скьпи4ки на пак разликата с гибсьн аналозите им е по 2000 долара

и да се похваля - класи4еската ми сьщо е епифон - ентрада - елвис пресли - е свирил то4но с такава - моята е бая стара - набор ми е - и е правена в Калмазо( или Калмазу) -САЩ - демек кьдето се правят Гибсьн - веднага си продадох класи4еската ямаха ( с кеф )

китарата Пешо има Джо Пас модел - сьщо много добра

 

аз сьм с лошо мнение за старите модели - защото каквото сьм пипал в фактор и бившия фелибе магазин в консерваторията - беше боклук до боклук - истинска трагедия

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен много повече си заслужава да се вземе Epiphone Zakk Wylde Camo Les Paul Custom отколкото същия модел на Gibson. Разликата в цената е в пъти, а относно разликата в качеството и в звученето, не мисля че е голяма тъй като и двата модела са с EMG активни адаптри, които играят решаващата роля за звука.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.