Jump to content
Българският форум за музиканти

Електрически китари в Търново?


MoR4o

Recommended Posts

Здравейте.Имам няколко въпроса от абсолютен аматьор свързани с електрическите китари (извинете ако нещо съм объркал)

 

1) Аз НЕ мога да свиря на китара и не съм се занимавал хич.Въпросът ми е има ли начин за самоубочение(без учители и много средства).Имам много желание и съм готов да отдам поне по 2 часа на ден.

 

2)Каква е цената на една нормална ел.китара,която ще ми свърши работа и няма да "ме мъчи" и да ми е прекалено сложна?

 

3)Има ли някъде такова място за ел. китари във В.Търново и ако няма моля някой да представи оферти.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Още веднъж извинете ако съм сгрешил мястото но това ми е втората тема в този форум,а съм адски зарибен на тема ел.китари! :music336:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 35
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

на 1) разбирасе има хора които са се научили да свирят добре и без никакви уроци. това си зависи изцяло от човека. има полезни сайтове, но винаги има някаква неточност която разваля всичко. аз в момента се уча сам, щото хода на курсове по математика , БГ , География , менидмент и не ми остава време.

Но със сигурност ще митрябва учител поне да ми обясни примерно от къде се броят прагчетата , или как да си държа ръката изащо в Таба пише едно а пък китарата дрънка друго :music336:

 

на 2) цените на китарите не са скъпи, но трябва да се закупи и друга техника . като усилватели , ефекти ,които струват колкото още една китара.

при закупуване на китара 2ра употреба бъди внимателен

 

в една тема по надолу един пич си беше купил всичко, за 390 лв , притова чисто нови.

 

на 3) немогада ти кажа.

Редактирано от 9teen8t9
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Мерси за бързите отговори.Бих желал да чуя още мнения.

 

edit:Искам да свиря по тежки неща на китарата,прочетох долната тема,но много много не ми станаха нещата..и аз търся за към 600 лева моля дайте ми някое друго линкче със снимки и естествено ориентировачни цени на китарата в комплект със всичко необходимо за свирене.

Редактирано от MoR4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

1.Можеш и сам, но в Търново бих ти препоръчал да отидеш при Петър Иванов.Преподава китара в младежкия дом, където се помещава детската музикална школа.Хубавото е, че ще те започне и със солфеж и елементарна теория на музиката, и е много добър учител.Няма да ти излезе кои знае колко пари един урок седмично.

2.Цената е от 250 до 10000 лева(имаш избор), не че над 10000 не стават ама са скъпички.

3.Има един магазин зад халите.Срещу пицария "темпо"(ако още я има).Или по-точно, като се качиш от бирария "Улицата"нагоре към платения паркинг, продължаваш към самоводската чаршия и отляво ще го видиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тъйкато аз съм фен на металика и рамщайн много се кефих на ESP и си взех ESP LTD. само на тях им знам моделите, само за тях чета.затова ще ти ги представя. имат много добър хардуер, и са подходящи за спиид и по тежки мелоди. с тях свирят children of botom , metallica , rammstein , soulfly , slayer , bullet for myvalentine , static X ,manowar и многодруги.

 

малко са скъпички за първа китара , но пък са перфектни в бъдеще ако разкриеш таланта си.

 

от тук гледай цените > http://www.pro-technica.com/priceList/ESP-LTD.pdf

 

а от тук картинките > http://www.espguitars.com/guitars.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.Имам няколко въпроса от абсолютен аматьор свързани с електрическите китари (извинете ако нещо съм объркал)

 

1) Аз НЕ мога да свиря на китара и не съм се занимавал хич.Въпросът ми е има ли начин за самоубочение(без учители и много средства).Имам много желание и съм готов да отдам поне по 2 часа на ден.

 

2)Каква е цената на една нормална ел.китара,която ще ми свърши работа и няма да "ме мъчи" и да ми е прекалено сложна?

 

3)Има ли някъде такова място за ел. китари във В.Търново и ако няма моля някой да представи оферти.

 

Здравей

 

1) Аз съм се учил сам, свиря почти от 2 години :hysterical:

Почти по цял ден свирих на китарата и научих много работи. Аз мога да ти дам един сайт който може да ти свърши някъква работа. http://kitara.hit.bg/ - Това е.

 

2) Върви в магазина и им кажи какво точно ти трябва. Какво ще свириш. И глей китарата да е удобна

 

3) Не знам магазини във В.Търново дали има но ако няма аз на твое място бих прескочил до Пловдив или София.

 

 

Успех :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси ама до колкото погледнах каталога ми се видяха цени от сорта на 1000 евро.. малко множко са за мен...а колкото до учителя който ми споменахте ще погледна както него,така и магазина,който ми обяснихте.Мерси много,ако има още мнения давайте не се срамете все пак трябва да чуя повечко професионалисти за да преценя. :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох, извинявам се, че ще го напиша, но моля, тези които сте самоуки да не заблуждавате с коментари хора, които тепърва ще започват да прохождат с китарата в ръце. Аз дрънках на китара 12 години и от 2 дрънкам на бас - БЕЗ УЧИТЕЛ НЕ СТАВА! Осъзнайте се много сериозно и спрете със самозаблудите. Музиката си иска жервти и най-вече да се започне от самото начало, както и години постоянство. Съветът ми е да си купиш акустична китара и да се запишеш на уроци ЗАДЪЛЖИТЕЛНО! Електрическата китара ще ти бъде нужна чак след като разбереш дали въобще ти се свири. Ако просто искаш да имаш китара - ОК, но това е нещо доста сериозно. Познатите и приятелите ми, които са завършили музикални специалности са се упражнявали по цял ден, за да постигнат техниката и да научат методите на звукоизвличане. Не е само до 2-та часа... Другите, които се занимават любителски, но сериозно отделят по минимум 4 часа на ден за упражнения. Всичко това ти го пиша, не за да те откажа, а да ти покажа за какво иде реч. Успех с китарата и много се надявам да станеш по-постоянен член на форума, който напредва и ни показва този напредък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих желал да ти помогна и да дам някакви напътствия, понеже преди 4 години и аз хванах 25 годишния Орфей на баща ми и започнах да свиря. Или по-скоро "свиря"

 

Започнах от табове (таблатури), което в последствие осъзнах, че е грешка, защото е желателно човек да се учи да свири по ноти и да може да ги чете. Нещо, което казано направо, на мен не ми се отдава. Може би защото ми е по-лесно да седна и да свиря по таблатура, отколкото по нотен текст. Отнема ми повече време да разчета нотите.

Таблатурите са папагалска работа. Чрез тях повтаряш и свириш. Музикалната теория остава в девета глуха. Нито разбираш времетраенето на нотите, нито паузите, музикалните термини пък хептен... Диези, бемоли, мажори, минори, ... Дълбоки води. Стига се до там, че на барето се вика : "Абе, слагаш показалеца да натиска сички струни на еди си коя позиция.."

Или пък като обесняваш на някого: "И сега слагам пръста на 3-та струна на... (1-во, 2-ро, 3-то... тука си бройм прагчетатаІ - 4-то прагче.."

 

И се получават такива малко комични ситуации, когато ни липсва музикалната теория, макар и малко.

 

Идеята ми е, че е хубаво, когато човек започва да се учи сам, да обърне внимание на музикалната теория, терминологията, означенията, нотните текстове и тн., макар и да е по-трудно. Таблаурите са най-лесния и достъпен начин, но с тях стигаме един таван, който определено не е максимума ни. :thumbs_up:

 

Колкото до китарата - в зависимост колко можеш да отделиш, с 250-300 лв. можеш да си вземеш електрическа китара. Обаче към тая китара ще ти трябва услилвател, най-малкото. Той, в най-евтиния и компромисен вариант, ще е около 100-на лв. После ще ти се приискат жици - ефекти... Там са дебели работите.

 

По горе писаха, че е по-добре да пробваш с акустична китара, защото след някой друг месец, а може и още след първия, да си кажеш, че не ти се свири. Тогава просто затваряш едни пари, които си дал вече.

Разбери наистина дали ти се свири, имаш ли желанието и дали наистина си готов да отделяш време и средства, защото те искат и то достатъчно много. :D

 

И накрая, обаче най-важно, може би, а и дори изключва по-голямата част от писаното от мен - отиди при учител. Ще ти бъде много по-лесно и приятно. Голяма част от проблемите, при самоуките, дори няма и да ги срщнеш.

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много накарахте ме да се замисля...ако може ми кажете колко горе-долу струва една акустична китара да си земам и да се хващам при учител,че явно самоубочението само ще ми попречи и ще ме обърка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук вече зависи от това колко качествена китара искаш да имаш :thumbs_up: Цената може да е от 120 до много над 1000 лв. Гледах някакъв Фендер(не знам дали е бил Фендер наистина) в Технополис докато бях в Ямбол, за цената от 300лв... Иначе има Стаг за по 120 - 250 лв. Ако можеш да си харесаш и някоя друга като марка и модел, също няма да е зле ако и като цена ти харесва :D Стискам палци, човеко!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук вече зависи от това колко качествена китара искаш да имаш :) Цената може да е от 120 до много над 1000 лв. Гледах някакъв Фендер(не знам дали е бил Фендер наистина) в Технополис докато бях в Ямбол, за цената от 300лв... Иначе има Стаг за по 120 - 250 лв. Ако можеш да си харесаш и някоя друга като марка и модел, също няма да е зле ако и като цена ти харесва :) Стискам палци, човеко!

 

 

Стискай здраво,че почвам!Много съм сериозен и съм готов на всичко да се науча,защото музиката ми е в кръвта! :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много накарахте ме да се замисля...ако може ми кажете колко горе-долу струва една акустична китара да си земам и да се хващам при учител,че явно самоубочението само ще ми попречи и ще ме обърка.

 

Аз съм самоук(никога не съм вземал уроци) започнах да свиря през 1990 като ми отне година две докато овладея що-годе някаква техника на свирене. С учител естествено нещата ще станат много по-бързо, но ако идеята ти е да свириш на електрическа китара не бих те съветвал да започваш да се учиш на акустична. Постановката и техниките на свирене са съвсем различни и това неминуемо ще доведе до объркване после когато хванеш електрическата. Може и да не съм прав, но говоря от личен опит.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.