Jump to content
Българският форум за музиканти

Малко въпросче


Flanker

Recommended Posts

Аз доста неща изчетох знам за почти всички модификации по "Блеки" и червения страт.Само не мога да си обясня специално за бендовете като свирих на скуайъра на един приятел ми бяхя по-лесни отколкото на моя ибанец.Занчи за сега продължавам да си издирвам разни ефекти,пък като се опарича ще си взема някой скуайър да си го модвам. :recourse:

 

С какви струни свириш и мазал ли си тремолото с нещо при струните за да не се претриват? Лекотата на бендовете ти зависи от дебелината на грифа и напрежението на струните (tension). Плюс това виж и колко са натегнати пружините на флойда. И не на послендо място - не харчи пари за прахоловки, инвестирай ги разумно. Ако искаш все пак читав скуайър ми се обади.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Аз доста неща изчетох знам за почти всички модификации по "Блеки" и червения страт.Само не мога да си обясня специално за бендовете като свирих на скуайъра на един приятел ми бяхя по-лесни отколкото на моя ибанец.Занчи за сега продължавам да си издирвам разни ефекти,пък като се опарича ще си взема някой скуайър да си го модвам. :recourse:

 

Тва го пиши на сметката на грифа.

До сега съм хващал само два Ibanez-а и в при двата модела не ми пасна ръката на грифа.

Може би защото съм свикнал вече до голям степен с грифа на Скуаера ми, но самото движение на ръката ми е по-леко и не изисква толкова услия като при при двата Ibanez-a.

 

Пак казвам, тва е може би защото съм свикнал с грифа на Скуаера.

 

А колкото до Rock Forever - често срещани проблеми при Скуаерите са пръщене при смяната на позициите на адаптерите, както и въртенето на потенциометрите. Също и когато докоснете струните с пръсти се чува пукане и брум.

Това до голяма степен се оправя с екраниране на китарата.

 

Моя Скуаер единствено има брум, когато превключа на Neck или Bridge пикъпите.

 

Само да добавя за Flanker - Скуаерите до голяма степен имат неизползваемо тремоло. :rocker:

Разстройва доста, а самите сплави, от които са превени леглото и самото рано(ръчката) са доста меки и двете резби се изпиляват. От там луфта става много голям... Навиваш тефлонови ленти.. навиваш...

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз доста неща изчетох знам за почти всички модификации по "Блеки" и червения страт.Само не мога да си обясня специално за бендовете като свирих на скуайъра на един приятел ми бяхя по-лесни отколкото на моя ибанец.Занчи за сега продължавам да си издирвам разни ефекти,пък като се опарича ще си взема някой скуайър да си го модвам. :recourse:

 

Нормално е бендовете да са по-лесни на Скуаяр-а ,защото радиуса на фингърборда е по-малък - сиреч фингерборда е по-объл ако мога така да си изразя.

Ибанците са с по-голям радиус на фингърборда т.е. с по-плосък фингърборд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

колко излиза - не помня точно но примерно ето основните неща:

3 адаптера Фендер съм сложил на моя - 150кинта 2ра ръка горе-долу, ГИлмор е със ЕМГ- значи доста повече

ключ за адаптерите - май 15-20

нови потенциометри и копчета за тях - 20-40лв според зависи какви :recourse:

ново тремоло фендер с стоманено блокче - 200 горе-долу, само тенекииките (string saddles) са 80лева стоманените от огъната ламарина - може да направиш като мен - поръчах на фреза да ми направят масивно тежко блокче от стомана и сложих дебела ръчка като на флойд (понеже преди тва строших оригиналната)

нови прагчета - около 20лв

нови ключове ако оригиналните са калпави - 100-120лв примерно за някакви хубави

смяна на нът със кокален - 1кило телешки кокали за кучета и няколко часа занимавка

 

в общи линии това е най-вече но дали ще стане добре никой не знае - ако е калпава дъската под адаптерите звука пак ще смуче

 

едит: забравих най-важното - ако не може да направиш някой от горните неща смятай и труда на лютиер...

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз малко си побърниках EQ-то на кубето и клийна уж го доближих до гилморския.За адаптерите той доста повече е ползвал за записи, от 2000 и някоя насам блеки с пасивни адаптери.Явно доста скъпичко излиза едно такова начинание.Колкото до тремолото тоя проблем е ясен те и флойдовете на по-евтините китари за от сплави като пластелин :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак за бенд-овете да се обадя, както каза и по-горе един колега. Провери какъв размер струни ползваш. Според мен 0.08-0.42 при стандартна Е настройка биха били повече от идеални за целта. Аз лично свиря с много-много по-дебели и по-ниска настройка де, но бендовете ми се получават без проблем. Има и особености в техниката за свирене на бенд-ове, но предполагам като Гилмор фен си запознат с тия неща. :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С нормалните бендове нямам проблеми.Въпроса е примерно оня на "Another brick in the wall".Явно е от радиуса на грифа,както каза Total_Overdrive.Ползвам 0.09-0.42 в Ми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

O, ako за 80 кинта можеш да вземеш скуаера - взимай го без да мислиш.

После, ако има проблеми, можеш да го дадеш да ти сменя доста ЕФФТИНО и добре позициите(нещо като хоби ми е, правили сме упражнението със съфорумци) и да го сетъпна, и след като вземеш електрониката, може да ти я сложа, пак евтино.

Обичам да бъзикам китари, и да правя от евтините дъски китарки, които свирят приятно, удобно и вярно.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С тези думички пропускате най-важното - тоноизвличането и отношението към инструмента. То е основното - от там, нататък и китарата на Гилмор да имате, заедно с неговото оборудване, без отношение, нищо няма да направите.

 

Сега, да не кажете "Е, да, прав си, ама.." - няма "ама" - взимате първата китара до вас, пускате я чиста, даже може и в усилвател да не я включвате и докато не зазвучите като Гилмор, никви ъпгрейди, ефекти и т.н., ясно ли е!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

O, ako за 80 кинта можеш да вземеш скуаера - взимай го без да мислиш.

После, ако има проблеми, можеш да го дадеш да ти сменя доста ЕФФТИНО и добре позициите(нещо като хоби ми е, правили сме упражнението със съфорумци) и да го сетъпна, и след като вземеш електрониката, може да ти я сложа, пак евтино.

Обичам да бъзикам китари, и да правя от евтините дъски китарки, които свирят приятно, удобно и вярно.

 

Да взема и аз да мина, та да ти дам моята дъска... :hysterical:

 

Купища материали съм изчел за бъзикане на китари и тн.

Е, малко практика ми липсва, ама най-вече желание. ;)

 

Знам колко време събирах само и само да си зема тоя Squier и някак си не ми се ще да ми е опитното зайче. ;)

 

 

По темата за бендовете, от там за струните. Гилмор (нали за него говорим тука) мисля, че ползва 10-ки.

Аз в момента съм със .012 - .056

Пак биват бендовете, свиква се. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

явно имаш яки пръсти - на мен над 10ки ми идват зор и не успях да свикна с 12ки, а като се има в предвид че някой блусари свирят и с 13ки в МИ ;):hysterical:

и аз преди като ученик ми беше трудно да събера пари за тая китара, но вече взе да не ми пука и я разчовърках яко, а резултата поне на мен ми харесва

ще ми се да пробвам да направя радиуса 7,25" но нямам такова радиус блокче - някой ако може да помогне да се обажда

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само не мога да си обясня специално за бендовете като свирих на скуайъра на един приятел ми бяхя по-лесни отколкото на моя ибанец
Предполагам защото по-мекия флойд-роуз поддава като опънеш,я пробвай на "твърда" китара и кажи как е..

А,я глей как звучал Флоид и с Лес Пол в подходящи ръце ;) -

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха в И-бей продават мексикански стратове на цената на скуайъри...без коментар! :punk_guitar:

 

Hillbilly пича във видеотоцепи мрака. :) Обаче диста е доста,но китарта нали е от махагон и звучи убийствено.Явно без компресори,състейнъри и други такива животни не се постига гилморски саунд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

остани си с тази , и аз на моя squier исках да му слагам тремоло флоид но се разобедих , защото винаги е по добре китарата да си го има това ппи покупката !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.