Jump to content
Българският форум за музиканти

оглеждам се сериозно за стейдж пиано


bras72

Recommended Posts

Не че нещо робувам на марки , ама защо точно Кавай ???

Лично бих избрал роланда .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не бе идея нямам

май ще взимам clavinova clp 230

въпреки че за 3300 лева толкова орязан модел

в ебати размисъла съм

приемам съвети :metalist:)

успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти. Според мен със сигурност няма да е лошо, а дали е много добро, това не знам... Аз си харесвам Yamaha CP-33, но финансите имат значение... На мен би ми било интересно да го чуя този Кавай... Абе - бих го купил! :metalist: Пък после ако не ти харесва може би ще можеш да го продадеш на същата цена тук в България... и така... Успех!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свирих на този Каваи в един магазин във Франция, доста добро пиано е, много ми хареса и чак се разсвирих там поне половин час на него :metalist: Но FP-7 е също толкова добро, ако не и по-добро - на него също съм свирил. Разликата е, че FP-7 има говорители, но няма пич-бенд и модулатор. Освен това Роланд са много здрави пиана, изпитана марка са, много купувана и разпространена. За Каваи не съм сигурен доколко са здрави. Но няма да сбъркаш с никое от двете според мен.

 

П.П. Сещам се и още нещо. На Каваи много ми хареса клавиатурата, има нещо много специално в нея, много е естествена. Но същевременно реверберацията е изключително некачествена и придава много електронно и изкуствено звучене на пианото, та се наложи да я изключа изцяло, при което обаче звукът стана много сух за слушалки... При Роланд клавиатурата е много добре измислена и балансирана - едновременно реалистична и тежка, подходяща за класическа музика, но също така и по свой начин универсална за другите бленди. Мога да определя двете клавиатури така - докато при Каваи са достигнали ниво на имитация на клавиатурата на истинско акустично пиано (с някои от неговите ограничения и несъвършенства), то при Роланд са развили клавиатурата на пианото, запазвайки всичко хубаво от истинското пиано и добавяйки нови нюанси и възможности от механична гледна точка. Трудно е да се описва клавиатура и усещане с думи... Хубаво е да пробваш сам.

Редактирано от CyberGene
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще дам един пример, за да не съм много абстрактен. При истинското пиано е необходимо като се натисне клавиш, чукчето да удари струната, но веднага след това да се върне назад, защото иначе би останало върху струната, с което тя не би трептяла. Това е постигнато с механизъм, който свързва чукчето с клавиша директно, когато клавишите са отпуснати, но след натискане и удар по струната, чукчето се връща назад, тъй като се освобождава един зъб. Това води до два ефекта: единият е, че ако трябва да се удари отново същата струна, клавишът трябва да се отпусне почти догоре отново, а вторият ефект е, че това "освобождаване" на чукчето се усеща като леко почукване в клавиша непосредствено след натискането му. Според мен това са механични ограничения на пианото, бих казал, че това е някакъв вид недостатък. Така че ако търсиш перфектна симулация на истинско пиано, това ще го намериш в Каваи, там се усещаше някакво такова подскачане на тежести под клавишите. Но пък при Роланд клавиатурата е стегната, изичстена като усещане, този ефект/дефект липсва и контролът върху звукоизвиличането е съсредоточен много повече върху усещането ти за звук, отколкото съобразяването с механични ефекти на клавиатурата. Имам предвид, че клавиатурата се явява медия между музиканта и инструмента и е добре тя да е максимално непречеща. Дълги разговори са това :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

FP-7 го бях поръчал от един немски сайт, но тъй като се забави много, а и реших, че искам професионално стейдж пиано, а не домашно, отмених поръчката и си поръчах на негово място RD-700SX. А този сайт не ти го препоръчвам, защото всичко от там става много бавно, макар и да е доста евтино. Между другото нещо се е случило с този магазин, защото вече не мога да вляза на сайта им, иска някаква парола... www.musicians-gear.com

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Визирайки единствено клавиатурите, изцяло подкрепям CyberGene, тъй като съм пробвал няколко вида клавиатури и понастоящем от доста време в къщи имам RD-600 и PX-310. Роланда има тежичка клавиатура (РА4) и то само с линейно управление на натиска на клавишите, което според мен е далече от реалното имитиране на истинска акустична клавиатура...предполагам, че в RD-700 вече са оправили тези недостатъци. Касиото обаче има изненадващо добър хамър и точно в него присъства споменатия "щракащ" момент, за който спомена CyberGene...и тъй като от малък съм свирил на най-различни пиана и рояли, включващи споменатия "недостатък" с връщането на чукчето....лично на мен по ми допада щракането при натискането на всеки клавиш...да не говорим, че на Касиото много лесно ми излизат всякакви мелодични линии, без значение дали са в пиано, форте или с дълго крешчендо....а като се замисля, преди няколко години изключително впечатление остави в мен клавиатурата на един Техникс (копие на реално пиано с дървениите и останалите джунджурии)....значи...явно е въпрос на вкус. :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

yamaha благодаря ти ,за взетото отношение ама не става дума само за клавиатурата

продадох си пианото преди 10 години и досега съм свирил само с клавири на yamaha за съжаление от серията psr

може да се подсмихвате ама ми вършеха добра работа особенно втория psr 730 доста клубни участия имам с него

все едно изпоженихме се групата вече не съществува ,и сега дойде време да се поглезя та си търся инструмент който до най голяма степен да наподобява пияно не само като клавиатура но и като звук

вчера бях в динакорд и чух клавинова и много ми хареса от тоя psr бях забравил какъв кеф е

и буквално тръгнах да го плащам ,eдинствено ме спря това че модела който гледах от към звуци и различни функции с който съм свикнал са много орязани не че ще ми трябват особенно ама все пак може пък...

затова се чудя тоя роланд fp 7 дали може да се сравнява с клавиатурата на клавинова щото иначе от към звуци и ефекти и др е далеч по богат от клавиновата

пиши ако имаш някакво няблюдение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пичове прощавайте за правописните грешки и липса на препинателни знаци ама пиша на клавиатура без кирилица и импровизирам

а на фонтична немога

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата между клавиатурите на Ямаха (Клавинова) и Роланд е минимална, като тези на Роланд са една идея по-леки. Мен лично и двете ми харесват и съм свирил добре както на бившата ми Ямаха, така и на сегашния ми Роланд, но сега предпочитам малко по-леката, защото сега нямам проблеми с китките, а преди като че ли понякога ме заболяваха от повече свирене. Освен това на FP-7 е най-новата модификация на клавиатурите на Роланд и там са изпипали дори материала, от който са направени клавишите, имаше някакви описания в Интернет за това. Аз залагам на FP-7, защото има вградени говорители, а това е много полезно, когато трябва просто да го включиш и посвириш. Все пак си бях поръчал такъв, значи съм преценил, че на мен ще ми свърши работа, но после го смених за RD-700SX, защото реших да свиря в група. Иначе за домашно пиано FP-7 е идеално, струва по-малко, а двете имат еднакъв звук на пиано и клавиатура, с разликата че FP-7 има по-малко от другите звуци и възможностите му като контролер и инструмент за живо свирене на сцена са по-малки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

yamaha благодаря ти ,за взетото отношение ама не става дума само за клавиатурата

продадох си пианото преди 10 години и досега съм свирил само с клавири на yamaha за съжаление от серията psr

може да се подсмихвате ама ми вършеха добра работа особенно втория psr 730 доста клубни участия имам с него

все едно изпоженихме се групата вече не съществува ,и сега дойде време да се поглезя та си търся инструмент който до най голяма степен да наподобява пияно не само като клавиатура но и като звук

вчера бях в динакорд и чух клавинова и много ми хареса от тоя psr бях забравил какъв кеф е

и буквално тръгнах да го плащам ,eдинствено ме спря това че модела който гледах от към звуци и различни функции с който съм свикнал са много орязани не че ще ми трябват особенно ама все пак може пък...

затова се чудя тоя роланд fp 7 дали може да се сравнява с клавиатурата на клавинова щото иначе от към звуци и ефекти и др е далеч по богат от клавиновата

пиши ако имаш някакво няблюдение

Що не го пробваш това FP-7.Имаше го във xxxx преди нова година.Аз го бях харесал за дъщеря ми но за сега се размина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата между клавиатурите на Ямаха (Клавинова) и Роланд е минимална, като тези на Роланд са една идея по-леки. Мен лично и двете ми харесват и съм свирил добре както на бившата ми Ямаха, така и на сегашния ми Роланд, но сега предпочитам малко по-леката, защото сега нямам проблеми с китките, а преди като че ли понякога ме заболяваха от повече свирене. Освен това на FP-7 е най-новата модификация на клавиатурите на Роланд и там са изпипали дори материала, от който са направени клавишите, имаше някакви описания в Интернет за това. Аз залагам на FP-7, защото има вградени говорители, а това е много полезно, когато трябва просто да го включиш и посвириш. Все пак си бях поръчал такъв, значи съм преценил, че на мен ще ми свърши работа, но после го смених за RD-700SX, защото реших да свиря в група. Иначе за домашно пиано FP-7 е идеално, струва по-малко, а двете имат еднакъв звук на пиано и клавиатура, с разликата че FP-7 има по-малко от другите звуци и възможностите му като контролер и инструмент за живо свирене на сцена са по-малки.

благодаря много

поръчах го

имам ти доверие за клавиатурата напълно

мерси и успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.