Jump to content
Българският форум за музиканти

Искам да ви попитам...


rock_angel

Recommended Posts

Здравейте,тук съм написала един текст,който е съчинила най-добрата ми приятелка.Той е по

мелодия на песен на Linkin Park.Тя наистина иска да се занимава с това,но за жалост е твърде неуверена,затова реших да й помогна,като чрез вашите коментари й покажа къде греши в текстовете и за да разбере най-после,че има талант!Или поне според мен има... но тук вече трябва да продължите вие...Е,какво мислите?

 

 

 

 

 

 

 

 

Затварям очите си всеки път,когато виждам адът!

Нямам доверие в това,което знам,

усещам как ще ме подведе и се чувствам толкова несъвместима...

...сякаш не съм от този свят...

Не съм на себе си,понеже ти не си до мен!

Разкъсах се между това,което е и това,което ми се иска!

Толкова сме нереални с теб,

а така реално усещам липсата ти!

 

Аз не съм на себе си,всеки път,когато отварям очи...ледовете в мене скърцат!

Толкова сме нереални с теб,а така реално боли!

 

Всичко това между нас,което е така несъвместимо с мислите ми!

Поотделно сме родени и поотделно ще умрем!

Но някога ще те видя отново,

защото ти ми каза,ти ми обеща,

че ще сме безсмъртни един за друг!

Дори,когато съм на 3 метра под земята,аз ще живея в сънищата си

и ще ги сливам с твоите!

 

Аз не съм на себе си,откакто разбрах,че живея мъртва на 3 метра под теб!

Аз не съм на себе си от болка,гледайки те как се разкъсваш

между това,което искаш

и реалният гроб пред теб!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако обичаш, пиши си заглавията на кирилица, защото в противен случай, по всяка вероятност темите ти ще бъдат изтрити!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен текста си е ОК така. Трудно ми е да си го представя с песен, но след като четох текстовете на My Dying Bride вече си мисля, че всичко може да стане на песен, и то добра. Определено твоята приятелка трябва да продължава да пише, rock_angel.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Не е важно някой да каже, че текстът ти е добър или пък не!

Писането на поезия не е състезание. Всичко е въпрос на вкус и лично мнение.

Но едно е сигурно- Ако искаш да пишеш-пиши, а текстовете стават все по-различни и по-интересни...

В това е смисълът- в разнообразието!...

Нека продължава да пише!!!

 

P.S. Текстът си го бива! :greenangel::recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Не е лош текстът. Всъщност най-важното, което трябва да кажеш на твоята приятелка, е да не се офлянква и да не се лигави с извинения като 'ама аз не струвам', ами да се занимава с това, щом й харесва. Нали това уж е най-важното и всички се борим за това..

 

А колкото за текстовете по принцип - ако й се върти мелодия в главата, ако може да го запее, поне ритмически вярно, всичко е наред, вече остава да се насочи нанякъде в някоя тематика, накъдето я влече. Или в няколко тематики, или много. Чувства ли го, значи всичко е окей, и никой няма право да й казва 'не струваш'. Както каза колегата горе, писането (не само на поезия) не е състезание, и ще е много жалко да се обръща на такова. Все едно да тръгнеш да се надсвирваш с някого - ами не се надсвирвайте, а посвирете заедно. Това важи за всичко, не само за поезия и музика.

 

Дори и да й изглеждат клиширани нейните текстове, едно е важното - нищо не е клише, когато се случва на теб!

Редактирано от Icarus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Нема кой да се наеме да го запомни тоя текст!

Сори, няма да коментирам конкретно текста, но популярните песни у нас от последните 60-ина години се запомнят ЛЕСНО.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Без да исках прочетох 1-во последния ред:

...и реалният гроб пред теб!

и се изплаших да почна да чета отначало...

Сигурно е хубав текст!

Редактирано от Ивелин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нема кой да се наеме да го запомни тоя текст!

Сори, няма да коментирам конкретно текста, но популярните песни у нас от последните 60-ина години се запомнят ЛЕСНО.

 

Само да те гепна, дънките щи цепна.

 

Майната му - откога песните трябва да станат популярни, за да са хубави?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^^^ & ^Супер. Закопа половината Led Zeppelin, 2/3 Боб Дилан, съществена част от българските народни песни и да продължавам ли....

 

Айде по-сериозно...и не като от "последна инстанция".

 

Текста си става, макар на мен да ми е малко прекалено "гробовен" един вид...

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Абе то хубаво цепелин, народни песни, обаче ослушайте се какво се слуша, и кой е в топ класациите.

То е ясно, че хубавия текст не е на всяка цена супер-плосък, обаче културата е нещо, в което се наливат пари, които не се връщат. Културата не е бизнес.

В един свят, в който всичко се прави за пари, за сега никой не е измислил формула, която да убеди хората да слушат сложното и стойностното, вместо лесносмилаемото, просташкото и пошлото. А и стойностното, за да се разпространи медийно, пак трябват пари, който няма кой да даде.

А парЕ за култура нещо по света явно не се дават много.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК, съгласен съм, но повечето от нас не са се събрали тук, за да си говорят за изкарване на пари. Това по принцип не би трябвало да ти убягва... да не си в цикъл?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Евтим искаше да каже, че и в днешно време в България, никой не би инвестирал в текст от този тип, което автоматично го праща при графА ('щото може и при ГрАфа да го прати :cheers2: ) "приятелски" текстове, а не при "стойностни" ала Led Zeppelin и "лесни" (комерсиални), от които се изкарват и пари.

 

Времената се менят - излез и питай младежите кои са Цепелин...

Редактирано от Ивелин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.