Jump to content
Българският форум за музиканти

Искам да ви попитам...


rock_angel

Recommended Posts

Мен ме кефи текста.Напомня ми много на моята любима група Еванесънс като тематика. Кажи на приятелката си да продължава да се развива. И поздравленя,че е избягала от елементарните рими /мен-ден- нз си какво/,щото много ме дразни като ги видя тия шаблони. Поздравления :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

• има готини неща в текста, като поотделно сме родени - поотделно ще умрем

• според мен, ако момичето пише малко по-позитивни текстове, ще е много повече успех

(винаги можем и е най-лесно да гледаме негативно - хватката е да търсим позитивното!)

• у̕с̕п̕е̕х̕̕ ◘

Редактирано от Ивелин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

(винаги можем и е най-лесно да гледаме негативно - хватката е да търсим позитивното!)

 

Не... Просто никой не обръща внимание на позитивното :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
• има готини неща в текста, като поотделно сме родени - поотделно ще умрем

• според мен, ако момичето пише малко по-позитивни текстове, ще е много повече успех

(винаги можем и е най-лесно да гледаме негативно - хватката е да търсим позитивното!)

• у̕с̕п̕е̕х̕̕ ◘

Напротив, Човек се нуждае и от "негативни" Мисли?!

По простата Причина, че това го замисля,раздвижва и успява по този Начин да създаде едно Пространство, между ежедневни Мисли и нейни, собственни. Пространство, в което съм сигурен че той ( в случея ТЯ) се чувства едва ли не добре. Пространство означава Движение, Движение, Живот.

Само този Факт, че се е решила да вземе Молив, означава че е намерила Начин, да погледне Чувствата си със собственните си Очи. Макар и навлажнени ...

 

Текста е ръзкошен!

 

така мисля, поне

Редактирано от Amphibia
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Да ме извини Момичето че си позволявам да подредя Мислите И, за да се изпеят ...

 

Когато виждам Адът,

Затварям очите си всеки път,

Нямам Доверие в това, което знам,

усещам как ще ме подведе ...

чувствам се несъвместима,

сякаш не съм от този свят.

 

Докато Ти не си до мен,

не съм на себе си!

Разкъсах се между онова

и това кеото ми се иска!

Толкова сме нереални с теб,

а така реално усещам липсата ти!

 

Припев

 

Всеки път когато отварям очи,

не съм на себе си.

Ледове скърцат в мен!

Толкова сме нереални с теб,

а така реално боли,

когато отварям очи.

 

Всичко между нас е несъвместимо с мислите ми!

Поотделно сме родени,

поотделно ще умрем!

Но някога ще те видя отново,

защото ти ми каза,ти ми обеща,

че ще сме безсмъртни един за друг!

 

Дори когато съм на 3 метра под земята,

ще живея в сънищата си,

и ще ги сливам с твоите!

Не съм на себе си,

откакто разбрах,че живея мъртва,

на 3 метра под теб!

 

Припев

 

Всеки път когато отварям очи,

не съм на себе си.

Ледове скърцат в мен!

Толкова сме нереални с теб,

а така реално боли,

когато отварям очи.

 

Аз не съм на себе си от болка,

гледайки те как се разкъсваш,

между това,което искаш

и реалният гроб пред теб!

Редактирано от Amphibia
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
Евтим искаше да каже, че и в днешно време в България, никой не би инвестирал в текст от този тип, което автоматично го праща при графА ('щото може и при ГрАфа да го прати :punk_guitar: ) "приятелски" текстове, а не при "стойностни" ала Led Zeppelin и "лесни" (комерсиални), от които се изкарват и пари.

 

Времената се менят - излез и питай младежите кои са Цепелин...

Според мен един текст е добър когато човека който го е написал може да го почувства, а не го е написал само защото "трябва"(Било то заради пари..Готова мелодия на която и липсва текст..или нещо друго)..Колкото повече хора го почустват, толкова по - популярен става..(Но не трябва това да е целта)..Много си личи когато Изпълнителя на песента не чувства текста..(Вземете за пример "Фолк Певиците"..Те се кълчат по сцената и правят какво ли не ,но не и да разбират и чувстват това което пеят..)..За стойностните текстове - Всеки текст има някаква стойност ако автора е вложил някаква емоция в него(Дори и съдържанието му да не е толкова сложно)

Моето мнение за конкретния текст е ,че текста е добър, защото взимайки в предвид с какви силни изрази борави писателката(като "3 метра под земята")разбираме че тя наистина чувства текста и влага емоция в него..С две думи пише квото и е на сърцето ..тва е най-важното..Разбира се трябва да поработи върху това да изразява мислите си по-лирично може би(Нека не го приема като критика , а по-скоро като съвет)..Да наблегне малко на римата,защото определено липсва(Не че е най-важното ,но е по-хубаво ,когато текста има рима)И може би когато борави с такива "грозни" термини като "3 метра под земята" да ги съчетае с някакво благозвучие и подреденост на изказа, защото в този си вид малко стряскат...

Стана ми интересно в тази дискусия как така намесихме "Led Zeppelin"..Това ми е любимата група..Въпреки че съм на 15..

Защо според теб Ивелине "младежите" не знаят за Цепелин..Има много такива като мен които си ги слушат и си ги харесват..

Цепелин Имат стойностни текстове - Факт(Защото Робърт Плант определено чувства текстовете си)...

Но защо останах с впе4атлението ,че някой намекна ,че текстовете им не били популярни или както е модерно да се казва сега комерсиялни..Това че са стойностни не пречи на това да са комерсиялни..И те(Цепелин) са живото доказателство за това..Стълба Към Небето е най-стойностната за мен песен..,а както знаем тя е доста популярна..Обявена е за най-добрата композиция на целия 20 век..(това си е доста "комерсиялно" не мислите ли ? )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аа..и забравих нещо..По горе пишеше някой за баналните рими които много хора използват като "мен" "ден".."кретен" и тн ..:punk_guitar: Според "Мен" понякога ако точно тези думи са ти на сърцето няма абсолютно нищо лошо да ги използваш..Освен това в доста ..даже в мноого случаи българските писатели..имам в предвид добри писатели..прибягват до тях защото са неизбежни понякога..Просто има моменти когато трябва тези срички да са там..:hysterical:..Разбира се няма да ги сложа "там" ,само защото няма с какво друго да римувам и и се чудя какво да сложа..Но ако ми е дошла музата :punk_guitar: да са точно така няма нищо лошо..Даже според мене то се усеща кога са сложени насила(шото немА кВо друго) и кога трябва да са си по местата..:hysterical: ...

Редактирано от Jimmy Page
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.