Jump to content
Българският форум за музиканти

Препоръчайте добър дисторшън.


synyster_vengeance

Recommended Posts

Търся мощен дистер (не дет метълски) които да става и за бас китара и за ел.Пробвал съм Босс овърдрайв но не е достатъчен(даже прекалено слаб) та ако можете да препоръчате нещо на умерена цена......ефекта ще се ползва за свирене на неща от типа Anesthesia(Pulling Teeth) и др подобни(в стил Металика).

Редактирано от synyster_vengeance
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 30
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Според мен няма добър драйв, който да става толкова добре за китара и за бас. За двете неща си има отделна апаратура. Но може и да съм в грешка. Успех все пак :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми anestesia е с вид Pi Distortion(по-точно Electro harmonix bigmuff). Може да платиш на някой (Като Nikifena) да ти го направи по схема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами засега съм се насочил към Беринджър Ултра метал 100 или 300......за тях нещо ако можете да кажете?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно тези две думи ми стоят странно в едно изречение. Беринджър. Добър.

 

По темата - пробвай ПроКо драйвовете. Имал съм ПроКо РАТ2 и беше жесток, имат и ПроКо Турбо РАТ, който е с повече гейн. В момента ползвам Фултон, който според мен е един от най-добрите драйвове в момента, и определено си заслужава високата цена (210$ нов в САЩ). Той обаче има друга характеристика на тона и мисля, че няма да пасне на изискванията ти.

 

Поздрави,

 

Петър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че неможе да намериж дист. които да става за бас и за китара но бих ти препоръчал Behringer Um100 за ритам.Аз ползвам такъв и ми харесва много :greenangel: А за бас китара си нямам представа :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Берингър колкото и да са калпави, стават за начало.

Ако искаш нещо, което да ти държи виж Boss Mega Distortion MD2, Boss Metalzone Mt2 и тн.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте ! :oops:

Та... аз принципно си свиря с Squier bullet strat (честно казано за тия пари съм доволен а и съм начинаещ) и .. кубето е Behringer V-tune GMX110, обаче дисторжъна ми е някак слаб.. неска уж свирих Metallica - Eye of the beholder и не ми звучеше толко здраво. особено кат правя тия "Palm Muting" звучат супер тъпо.. или примерно искам да изсвиря Halford - locked and loaded (и свиря си там) ама .. усещам че дисторжъна ми е някак си слаб, а искам китарата да реже яко и гледам разни педалчета тук-там по форума и тъй като не ги разбирам и аз ще питам какво ми препоръчвате .. за тоя стил музика. принципно се кефя на яко хеви метъл..... и тъй като ан скоро се оръсих 35 кинта за калъф за китарата (акъл море главата ми - джезве, ама поне е як ! :P ) сега мога да заделя до 80 лева за некво педалче .. та ако има нещо добро за тия пари (ест. то за 80 лева знам че не мога да зема най-доброто) и така.. аз съм от асеновград, мога да си купя нещо от пловдив ако се намери .. абе просто ми обяснете какво според вас ми трябва :) искам яко хеевии :greenangel::):cheers::happy::bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...и аз бих ри препоръчал някой босс-че.Ще ти свърши добра работа, само трябва да си поиграеш с корекциите... иначе Берингерите имат една основна черта - звучат добре, когато свири само китара, но във група става Олеле!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм с един BOSS Ds1 и съм много доволен...Поне на мойте изисквания...Без грешка е,а дали става за бас нямам си на представа и е 100лв. нов!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Санс амп - звучи добре и с бас - много известни басисти го имат в чейна си.

 

Лично съм слушал как свирят претоварен бас с него и звучи брутално - тип моторхед примерно.

 

За китара мисля няма нужда да обеснявам .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хмм това за не якото звучене идва от сингъла в голяма степен - тоест видял ли си дж. хетфиилд да свири с китара с 3 единични адаптера??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купи си един Босс Метъл Зон и продължавай да свириш!

Китарата и ампа са ти ОК! :thumbdown:

Успех! :)

 

Има го в xxxx в Пловдив

Редактирано от Black Bird
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж Rocktron! Metal Planet,Rampage Distortion, Zobmie Distortion и вече доста по-скъпият Silver Dragon. Първите 3 са под 200 лв.

http://www.rocktron.com/frameset1.html

Редактирано от AFTER-THE-RAIN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.