Jump to content
Българският форум за музиканти

интересува ме следното нещо


RUINIK

Recommended Posts

Интересува ме марката на най-подходящите ел.китари за блус, блус-рок до 400-500лв.. Също така какви струни са най-подходящи за този стил (марка,дебелина) ? Мерси..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен най-подходящата марка китара за тези стилове е Фендер.Първото което е повечето известни китаристи са пробвали много китари и са се върнали на Фендер......а и самата китара помага за блус-рок звученето,както и външният вид на китарата е подходящ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен най-подходящата марка китара за тези стилове е Фендер.Първото което е повечето известни китаристи са пробвали много китари и са се върнали на Фендер......а и самата китара помага за блус-рок звученето,както и външният вид на китарата е подходящ.

 

Опасявам се, че фендърите почват от 1000 и вървят нагоре. Човека питаше за нещо до 400-500 лева. Моят съвет е да огледаш предложенията на марката Vintage, май имаха доста прилични копия на стратокастъра. Струва ми се, че един приятел продаваше доста приличен скуайър с фендерска плочка и адаптори. Ако се интересуваш пиши едно ЛС.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен най-подходящата марка китара за тези стилове е Фендер.Първото което е повечето известни китаристи са пробвали много китари и са се върнали на Фендер......а и самата китара помага за блус-рок звученето,както и външният вид на китарата е подходящ.

Фендер е универсална и затова по разпространена китара,освен това е по-евтина от Гибсън,които са точно за блус/рок/джаз според мен (достатъчно е да се види повечето блус изпълнители с какво свирят).Друг е въпроса ,че в БГ под блус повечето хора си представят Стиви Рей и Ерик Клептън,които свирят с Фендер основно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм за блус мисля, че е най-добре в този ценови клас нещо с пасивна електроника, 23 позиции, 2 хъмбъкера и удобен гриф от раздела "Борса"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично аз съм много доволен от Washburn vintage /с хъмбъкери -тип Gibson SG/точно за този стил ,но е повече пари.Зависи и с какъв усилвател/кубе/ искаш да искараш любимият ти звук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично аз съм много доволен от Washburn vintage /с хъмбъкери -тип Gibson SG/точно за този стил ,но е повече пари.Зависи и с какъв усилвател/кубе/ искаш да искараш любимият ти звук.

Сори забравил съм да спомена модела -WI 64 Vintage.Разбира се това е много субективно и тук всеки ще е на различно мнение .Хората свирят на Гибсън и Фендер ама ний тук кой на каквото може.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

23 позиции

:recourse:

Много се изкефих преди време на Squier Vintage Modified,не са за подценяване,качеството при тези модели е сериозно завишено.Нови са около 600 лева...Vintage също са вариант,за тях има огромна тема тук :rocker:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.