Jump to content
Българският форум за музиканти

Страната в криза - нема Tortex перца :(


LOE

Recommended Posts

Никога не съм и предполагал че може да се окажа без перца... пробвах други алтернативи, но всичко ми се струва супер мизерно след тортекс

 

някой да има идея на какво се дължи липсата, и евентуално от къде мога да си взема - търсих в РФ и фактор... от дълоп перцата имат само стандартните и никакъв тортекс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 32
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

и на мен са ми фейвърит тези ;) , но не мога да то помогна,във Варна си има

Редактирано от ultramega
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хах интересно.. Понеже в околността най-доброто, което мога да си взема са Planet Waves (от които съм доволен, но са тънички), а си мечтаех за нещо от Grip моделите на Dunlop, се възползвах от ходенето по работа на бащата до София и му поръчах разни неща. Чакам си аз щастлив, че скоро ще съм с нови струни и перца и хоп той звъни и ми съобщава че били свършили 1.всякакви "grip" пера 2.пера над 1.00 мм. След това аз съм в ситуацията " :cheers2: " .. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми братле аз отдавна не свиря с перца, защото много ги захабявам и много пари отиват xD.

Вместо това си купувам бутилка газирана вода, пия я на екс и след това си слагам капачката на палеца ;)

Върши по-добра работа поне за бас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оооо, и преди две години имаше такъв момент. Оттогава си купувам по 10 - 15 винаги. Вярно че ми излиза евтино да пазарувам онлайн де...

 

мога да ти предложа да помолиш някой от друг град да ти вземе едно и да ти прати, поне да имаш докато се появят. Ше го черпиш после една бира.

 

или виж по мизерните муз. магазини - примерно (ако го има още) до градинката при малките пет кьошета или Джаза.

 

пича с капачката, не знам ебавка ли е това или не, ама ние това тука не е простора на баба ми, 0.09 инча са си около 0.23 милиметра ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споко,няма да има скоро сигурно,аз Jazz III малки и остри си търся от няколко месеца...да не говорим,че цена от 1 лев...ихаа!В Щатите в най-провинциален магазин си купуваш 5 за долар,като има казах колко струват в БГ си мислеха,че се бъзикам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък свиря само с Planet Waves или Jim Dunlop просто не продават други.В Сливен има само 1 място където продават музикални продукти-Музикална Зона ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е па какви други пера искаш да има.Тук в ловеч продават за 1,50 лв. "пера" от пластмаса за реклами. При 5 минути свирене се изпилват с 2-3 мм и започват да миришат на изгоряло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Абе ти някога доволен ли си от нещо? :ok: Аз в Пловдив никога не съм имал проблем с намирането на перца, независимо каква форма, размер и материал... Просто трябва повече да се пообикаля :no:

 

А LOE, едва ли като си отишъл в някой магазин и си поискал някакъв вид перце, като са ти казали, че са свършили не си пробвал и другите... Щом не си си харесал от останалите, реално в случая няма какво да направиш - или някой да ти купи цяла кутийка от някой магазин от друг град или чакаш, нема начин... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SomeoneElse, в Пловдив също не съм срещал Тортекс напоследък.

 

От 2-3 години свиря само с тях, по-точно с модел 1.14мм.

 

Искате ли да се съберем и да си поръчаме по 1 кутийка от xxxx?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с тортекси 1.14 и преди 2-3 дена ходих до фактор и ебахти нямаше никви перца , само някви джаз серия малки , никви тортекси и други с такъв размер...ше карам на запаси докато заредят :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха ха. Тая тема или по-скоро теми от тоя тип са ми до болка познати. :)

 

Подобен проблем имам и аз, само че в по-голям мащаб.

Тъй като в средно голям град като Разград можеш да свириш единствено за удоволствие. Като по удоволствие имам в предвид свиренето в местната музикална школа с други музиканти, че дори и да се покажеш на ежегодния рок фест...

Е, разбира се, самия смисъл на сивренето е да изпитваш удоволствие. Да изкарваш пари от свирене в малък град - просто няма как.

Както и да е де, отплесвам се, ама именно заради гореспоменатите неща от около 3 години в Разград си нямаме музикален магазин. Когато скъсаш струна, просто няма от къде да вземеш, ако ти трябват перца същата работа.

Аз имам често път към Варна и се запасявам с Big Stubby-та на Dunlop, но някои хора се принудиха да пращат заявки до такива именно като мен. Когато имаш път да отидеш да им вземеш нещо...

 

Малко съм offtopic, обаче нещата наистина са плачевни.

Не конкретно за тва. То че няма музикален магазин в Разград си е просто поредната тухла в стената... :greenangel:

Само дето мисля, че няма кво да обеснявам, тъй като нещата са ви пределно ясни на всички. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам колко хора са писали за два дни по въпроса с един и същ проблем имам предложение:

Събират се колкото може повече хора и поръчват кой колкото желае от Мюзикстор и се разделя транспорта от 30 евро. Примерно един сет от 12 перца е 4,96 евро. Мисля, че е добра идея, а? :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.