Jump to content
Българският форум за музиканти

Fender Jaguar


Icarus

Recommended Posts

Хайде, всички приказват за Стратокастъри, тук-там Телекастъри, но това, което ме интересува е:

Fender Jaguar

 

Някой няма ли такваз брадва тук, или поне да е свирил, да е имал някога, да сподели информация от първа ръка? И ако има, ако драсне някой семпъл, ще е много гот. Аз мога само да кажа, че на външен вид е ултимативната гръндж дъска :greenball:

Редактирано от Icarus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ех каквото пипне този кърт кобейн все става на злато сигурно ако беше ползвал само стратове мустанга и джагуара никой нямаше да ги знае на мен малко ми прилича на амеба, но ме радва не бих отказал да свиря на такъв :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като каза гръндж аз веднага се сетих за мустанга - никой из форума не съм чувал да говори за такова нещо а и в България май нещо не се срещат тея талпи - мустанга и джагуара изглеждат яко и с тоя шортскале гриф може би ще са качествени за жица...

за съжаление не ми е попадало такова нещо и не съм чувал някой да има

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми имал суъм честа да свиря веднъж на такъв басс , май беше скуиер( не помня много добе, беше преди годинка),

бих ти казал 2 неща:

- от гледна точка на електрониката- тва волюми,бленди,тон корекции - много малко басове с пасивна електроника имат такива корекции на звука

-от гледна точка на вида- грифа ми бе по удобен от тези на джазз басовете, а за формата за мен няма кой знае какво значение , но все пак готиното е че е различна

Хайде, всички приказват за Стратокастъри, тук-там Телекастъри
така си е!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ех каквото пипне този кърт кобейн все става на злато сигурно ако беше ползвал само стратове мустанга и джагуара никой нямаше да ги знае на мен малко ми прилича на амеба, но ме радва не бих отказал да свиря на такъв ;)

 

 

Ягуара и Мустанга са си легендарни китари доста преди Кърт Кобейн да придобие известност. Доста блус музиканти в Щатите свирят с тези модели......Иначе на ZZ Top им е запазена марка. Иначе Jaguar e използван и доста често от Jimi Hendrix в студиината му работа. .........също и Rolling Stones .... :)

Редактирано от mistik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Охо, пичове, имах честа до като бях в странство миналата година да пипна Ягуар! Искам да ви кажа, че е УБИЕЦ! Беше някакъв делукс от 80те години, но е седяла предимно в хард кейс. Била на един пич на баща му, а той свири джангъри и не и се густи.

 

Искам да ви кажа, че китарата има много характерен тон, според мен е нещо средно между телекастър и страт като звучене. Някой хора твърдяха, че била с тъпа форма, ама аз не съм съгласен. А грифа е уникално здрав!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мистик може и да са били, но в щатите за останалия свят имам чувството че именно кОбинката ги е хм как да кажа...направил известни, а и отбелязвам имам чувството, а не че е задължително да е така ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

свирил сьм на ягуар от 60-те ,вьрти ми се 62,ама не сьм запомнил.ами много характерен готин звук,обаче са дялани с тесла и не са удобни-мое мнение.старите дьржат бая цени.

свирих и на мустанг бас-е това не мога да го вьзприема вече...няма усещане за инструмент.за жени сигурно е удобен...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, наричат го jag-stang. Историята е че Кърт бил взел по картина на 2те китари,срязал ги, съединил и казал че иска такава китара и-БАМ-jag-stang

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе Jaguar e използван и доста често от Jimi Hendrix в студиината му работа.

 

наскоро гледах документален филм за него и там свиреше и с мустанг :rolleyes:

 

а това на кобейн е някакъв грозен хибрид

Fenderjagstang.jpg

 

ужъсс....

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си знаех, че темата ще се извърти "някак" към Кърт Кобейн, но мисълта ми беше за китарите и пряк достъп до тях от някой от форума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.