Jump to content
Българският форум за музиканти

Китара-кабел-кубе


kolio_k

Recommended Posts

Вчера пробвах да направя записи по малко по различен (за мен )начин.

gibson

Фендер

 

Системата е следната

От китарата сигнала отива в две кубета(лампови) с вдигнат докрай гейн,на чист канал.Крънча идва от там.Саунда се записва от два кондензаторни микрофона.В кюбейс пускам още един трак,като сменям лявия с дясния канал и така получавам и двете кубета и в ляво и в дясно.Гибсъна звучи доста по зле според мен,но това се дължи предимно на факта ,че правих саунда по Фендера и за ЛПто идва леко глух,а и то има много по силни адаптери и криви много повече.Има съвсем лек ривърб от компа,всичко друго си абсолютно натурално

 

Ще се радвам на отзиви и препоръки,а също и на предложения на други варианти за постигане на по добри резултати с винтидж саунд,особенно с едно кубе ,че с две си е кушия,за мъкнене,а и за настройване.То и две по принцип не са нужни,но просто ми стана интересно какъв ще е резултата

 

 

 

п.п.Гиъра е

 

Fender Standart American Stratocaster 81,Gibson LP Limited,Mesa Boogie Studio 22+,Engl Thunder Reverb 50

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саунда си личи, че характера му е благ, но кондензаторите подчертават високите доста и малко тъничко звучи да ти кажа. Защо не пробваш да ги придвижиш малко по-назад в стаята, така че да хванат и повечко ниски/среди. Вярно малко по-глухо, но пък по-пълно.

 

На мен ми харесва Гиби-то повече, бтв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно моето мнение не е кой знае какъв еталон,но семпъла на Gibson-а е жесток и имам усещането,че по него е настройван гиъра(точно обратното :greenangel: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за отделеното време и за постовете.Интересно светът е пъстър,всеки вижда нещата по различен начин,но сега като ги чух пак,Гибсъна ми допадна много повече от преди(макар че още предпочитам Фендера),може би не съм свикнал със саунда на 57ците(адапторите де ,не миковете),бая дебели ми идват,спрямо R490 i T498 ,с които досега ,най вече съм свирил,пък и тази китара има по плътен саунд от старото ми ЛП Студио и ще трябва време да се нагодя слухово.

 

@Сънчо

И аз мисля,че ако дръпна назад миковете,ще се омекоти саунда,но всекидневната ми има рядко гадна акустика(като баня)и понеже пущините са чуствителни,ще хванат и гадния ривърб

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също имам страт,фен съм на тези китари,но някак Гибсъна много изпъква в случая.На мен ми хареса точно заради по-мътния тон,57-ците са страшни,аз си поръчах 1 са епифона.Според мен подхода към двете китари би трябвало да е много различен като свирене,аз лично предпочитам ако е страт да е по-агресивно,дори малко нечисто.Иначе препоръки никакви не бих дал,саунда винаги е въпрос на личен вкус,Кольо със сигурност знаеш как да настройваш ампове!Що се отнася да винтидж звук,фендерските ампове са ми любими!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) 1 глас за Фендера, в интерес на истината и двете китари звучат убийствено, но предпочитъм Фендърския звучец осветен с лампа :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реших да не пускам нова тема и ще постна моите семпли тук,пак съм търсил винтидж звук(уж :) )

чейна е Fender strat plus(91') с Lase sensor адаптри(в случая само нека,който е син)-Fender Hot Rod deluxe blonde и тва е:)

 

чист канал- http://media.putfile.com/strat-clean

драйв канал с много малко гейн- http://media.putfile.com/strat-crunch

драйв канала с гейн до края не струва,рядко свиря по този начин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реших да не пускам нова тема и ще постна моите семпли тук,пак съм търсил винтидж звук(уж :hysterical: )

чейна е Fender strat plus(91') с Lase sensor адаптри(в случая само нека,който е син)-Fender Hot Rod deluxe blonde и тва е :)

 

чист канал- http://media.putfile.com/strat-clean

драйв канал с много малко гейн- http://media.putfile.com/strat-crunch

драйв канала с гейн до края не струва,рядко свиря по този начин

 

 

Саунда е много гот,би ли споделил,каъв мик използваш къде точно разположен и колко е усилена машината.Точно тези са страшно гласовити ,почти не можеш да го намалиш достатъчно :P .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вярно,че ампа е много силен,за practice използвам едно малко роландче.Микрофона е sm-57 и е разположен срещу периферията на говорителя,като ъгъла под който го слагам обикновено сочи към центъра.Даже не знам дали е най-подходящия начин,просто така са ме озвучавали разни озвучители преди :) .Вмъквам една подробност,че китарата е с 11-ки pure nickel,а ако можех и 12-ки бих сложил,но нямам ръце за това :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^^голяма глупост направих...писах от компа на Лили и забравих да сменя потребителското име :icon_shithappens: все пак горното е писано от мен

забравих за усилването...на чистия канал ампа е на 1-1,5 , на повече просто почва да резонира всичко в нас :hysterical: ,с мръсния канал е малко по-друго,там има master и gain,но положението е същото,не мога да напържа ампа като хората,не и вкъщи :hysterical:

Редактирано от spongebob
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.