Jump to content
Българският форум за музиканти

Като стана дум за слап..


MDFk

Recommended Posts

Видях че се заформа спор касаещ слапа в предните теми...

Бих искал да знам има ли различни начини за слап. Ако да кои са, кои използвате вие; каква постановка включва това(ъгъл на ръката, къде точно удряте струната,колко силно)...Такива работи. И самите вие изобщи ползвате ли го? :metalist:

Интересно ми е и за някои особености при поп(издършването сед слапа :metalist: ). Доколкото знам иа и дабъл попинг...Има ли особености?

Какви особености има про слап, когато разстоянито между струните е по-малко?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 31
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Тъй... аз едва ли съм точния човек за даване на съвети относно свирене :metalist: ,но да си кажа личните предпочитания:

1-Slap-ването с палеца надолу(май Флий слапва по този начин)- това е по-удобно, когато басът стои по-долу. Иначе ми се налага да си вдигна баса почти до главата :metalist: Но май повечето хора слапват с палеца нагоре.

2-Удрям малко след последното прагче (т.е. към ръба на фингърборда), като гледам палеца да отскочи възможно най-бързо, така че да не се заглуши звука. Движението- с въртене на китката :P (Което е навежда на мисълта че от Евг.Минчев може да излезе много добър слап басист :metalist: ). Поп-вам със средния или безименния.

Както казах, не съм 'ич спец в тази област, но разни вещи хора казват, че предпочитат за слап:

бас с не много прагчета(има и изключения де :P ),

с болт-он конструкция

с по bright-звучащи дървета (примерно ясеново тяло, кленов гриф и ф-борд, като MusicMan и някои Jazz Bass-ове),

и с малко повдигнати струни (не прекалено нисък action)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе аз на скоро гледах един мноооооооооого поучителен урок на Stuart Hamm дето засягаше тая тема (и не само). Но не мога да вкарам линк :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

ами мъча се това дето го каза pacman,

то за филмчета и видео уроци - бол, имам някви обяснения на Flea (като гледам как ги пердаши, ми се стъжня пейзажа), на някво друго видео някъв тип претендираше за Wooten техника, Louis Johhson има около 40 минутно видео за slap-a, ама все още не съм го набарал

аве свиренето му е майката :metalist:

Редактирано от fracture
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам уроците на Louis Johhson и Stuart Hamm, ама требе много практис . не само да плющиш слап на октава. Пък и техниката на дясната ръка за слап се гради трудно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора, това на Стю Хам и на Луис ги бях качил на Техното, ама нещо умря... Имам общо 10-ита СД-та видео уроци - ама няма къде да ги кача. По сбирки ако успея да нацеля някоя, бих донесъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

лично аз имам няколко любими пиниза... ако мога така да кажа

след като ударя с палеца за слап. веднага удрям с другата ръка по всички струни,... но общо взето ударът го отнася най-дебелата струна..

Така се получава двоен бърз удар ТА ТА..

Ако след тези 2 ТА ТА дръпнеш и с показалеца някоя струна се получават добри триоли... Това като се чуе бързо и ритмично звучи така, че все едно някой добър свири :rolleyes::)

 

друг пиниз е да удариш спап някой тон (пример сол) и докато звучи сол с другата ръка да натиснеш ла ... примерно..

 

иначе от известно време (повече от година) ръчкам на уутен техниката с дърпането с 2 пръста - показалец и средния пръст....

ама още много неритмично... За някои неща става, ама във всички случаи яко практис си требе :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.