Jump to content
Българският форум за музиканти

Анонсиран е Boss Gt-10


synchu

Recommended Posts

Ами пусни го тоя бос в различни стилове изсвири по 30 - 40 секунди джаз, рок, фънк, метъл, блус - разцъкай тия бленди - пък спри се малко обясни възможностите му за работа с компютър - кое е ново кое не...общо взето вижте ме какъв съм добър ебати якото свиря...ами добре де то тогава тия дето свирят по яко от тебе за какво да си го купуват тогава...

Тенденцията на Бос да представя продуктите си (специално процесорите) само в 80s-hair-metal светлина не е от вчера и наистина е много дразнещо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 45
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Като стана дума за Tonelab-а, какви са ти впечатленията за възможностите му да докарва хай-гейн звуци?

На колегата Fashion му трябва предимно за прогресив рок/метъл и е много доволен. Но е най-добре той да се изкаже, че е много по-добре запознат с продукта.

 

Лично според мен всеки един процесор на клийн и леки драйв пресети може да изкара от приличен до отличен звук. Обаче за яко "джът-джът" просто не се получава.

Абсолютно същото важи и за ситуациите, в които се използва - за домашен практис и/или репетиция става, но за лайв задължително кляка и то доста.

В тоя ред на мисли комбинацията "яка жица + за лайв" е ужасно неудачна и резултатът винаги е от съмнителен до трагичен... ;)

 

Примери за последното много. Ще си позволя да споделя един отпреди няколко дни:

Последната събота гледах една група от Свищов (Fragile), чиито китарист беше с някой от малките Диджитек процесори (от сорта на RP100). Звучеше добре, микса беше ОК, за повечето песни бяха избрани готини пресети (ползваше общо взето 3) и като цяло всичко си беше много добре, още повече фена свиреше готино, а и направиха сигурно 50 песни! На Див Пърпъл и Лед Цепели обаче звученето беше малко противоречиво, а като започнаха Enter Sandman и проца ТОТАЛНО клекна и го остави в калта. Вместо плътно и стегнато "джът-джът" се чуваше едно рехаво "пръц-пръц" и саунда отиде да кино...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И въпреки всички "упреци" към процесора аз мисля да си го купя :D

Само тия от Раизинг Форс да спрът да ме баламосват и да го докарат в България наи на края ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
Отговорено (Редактирано)

Мда-а-а-а-а-а... Бая неща сте казали за GT-10 колеги...

Aз съм щастлив собственик от 2-3 дни, но за съжаление успях да му отделя само 4-5 часа... (Не остава време от бачкане :) )

Та с 2 думи, ето ви малко информация за моя експириънс:

1) Като за начало, рекламата на това чудо наистина е много зле - филмчета, демота и всякакви други дивотии звучат и изглеждат супер зле...

2) 90% от фабричните пресети (това включва всички "дърти") са пълна трагедия (по-тенекиен звук не бях чувал досега - даже и от най-евтените модели)

 

И с негативите май съм дотук, защото:

3) Някои от "клийн" пресетите направо къртят (за пример давам пресетчето "CLEAN THEATER" - като го боднах това чудо и свирнах 2-3 тона, имах чувството, че м-р Петручи ми свири на ушенце :) )

4) За тия 4-5 часа, в които си поиграх с това чудо, 2 пъти бях на косъм от култови сигначър звучения, а именно METALLICA -"Master Of Puppets" и ANNIHILATOR - "Never Neverland"... (В стремежа си да направя саунда "малко по-тежък" осрах и двата, но това е друга тема...)

5) "Софт-Хард-Соло-Бакинг" (или т.нар. "EZ Tone") настройката, наистина е голяма смешка сама по себе си... Но все пак това е само "върхът на айсберга". След създаването на "EZ Tone" има възможност да се редактира/донастройва в детайли.

 

В заключение:

Като всеки друг процесор, "дърти" блендите звучат леко изкуствено. Възможността за настройки, обаче е практически неограничена.

Всичко опира до времето, което бихте отделили, за да създадате тона, които искате (аз лично мисля, че ако отделите достатъчно време, при всички случаи ще създадете тон, който ви удовлетворява).

 

И най-най-накрая:

Ако ми го откраднат или се повреди, бих си го купил отново... Ако това е критерий за оценка на качествата на GT-10 то моята е :)

Редактирано от S-cape
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

много работи прочетох ама то всичко си е до вкус и какво изкаш да чуеш ........ пак и като го купиш има настроики ....... аз сам доволен от gt-10

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

първи впечатления - разкошен външен вид

втори впечатления - какви са тия шумове и откъде дойдоха :recourse:

с BOSS GT-6 се справях и звучах в пъти по-добре

 

... дано да се оправи с ръчкане и настройки :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Примери за последното много. Ще си позволя да споделя един отпреди няколко дни:

Последната събота гледах една група от Свищов (Fragile), чиито китарист беше с някой от малките Диджитек процесори (от сорта на RP100). Звучеше добре, микса беше ОК, за повечето песни бяха избрани готини пресети (ползваше общо взето 3) и като цяло всичко си беше много добре, още повече фена свиреше готино, а и направиха сигурно 50 песни! На Див Пърпъл и Лед Цепели обаче звученето беше малко противоречиво, а като започнаха Enter Sandman и проца ТОТАЛНО клекна и го остави в калта. Вместо плътно и стегнато "джът-джът" се чуваше едно рехаво "пръц-пръц" и саунда отиде да кино...

 

Много ми е чудно каде ги гледа тея,не знаех че свирят още.

А и китариста ако е тоя дето го мисля мале,мале :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не мога да си обясна защо когато свирих със слушалки в процесора се чуваха адски много шумове

а когато го прекарах през звуковата карта на компа и после на уредбата всичко е много по-добре

а звуковата ми карта е някаква шитня на дъното

хем и в микрофонния вход плъгвам ефекта...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не мога да си обясна защо когато свирих със слушалки в процесора се чуваха адски много шумове

а когато го прекарах през звуковата карта на компа и после на уредбата всичко е много по-добре

а звуковата ми карта е някаква шитня на дъното

хем и в микрофонния вход плъгвам ефекта...

аз имам същия проблем с машинка на лайн 6 ;) , на слушалки звука е ужасен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

доколкото си спомням при GT-6 го нямаше тоя проблем

но може и да е от някоя настройка, макар че го настроих за слушалки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно е от значение и типът слушалки.

Аз ползвам GT-8 и на клийн бленда процесорът звучи, като приказна идилия, но на дисторшън бленда изобщо не звучи добре и няма нищо общо със същата бленда бодната в Маршала.

Но слушалките ми са Нюмарк и определено не са за тази работа.

Поначало обаче драйв каналите са си кофти в слушалки, сменил съм около десет процесора и всичките имаха този проблем.Поначало дисторшъните си звучат напомпано и не са за слушалки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой има ли представа откъде може да се дръпне Roland (Boss) GT-10 DVD Video Tutorial Demonstration Help Review

 

преди време бях дръпнал за GT-8, но сега се утрепах от търесене и нищо не намирам

 

само някакви 2 минутни клипчета, като това http://www.metacafe.com/watch/2136566/rola...on_help_review/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.