Jump to content
Българският форум за музиканти

Usb - Guitar


Stelian Tomov

Recommended Posts

USB Китарата е лоша идея като за първа китара.

 

Защо ли? Оставаш си завързан за компютъра - няма да можеш да мръднеш никъде с тая китара. Един ден ще решиш да поджемиш с други хора и ще трябва да даваш още 500 лева за още един инструмент, за да можеш да го правиш.

 

USB китарите са направени за хора, които вече си имат основен инструмент и не искат да се занимават да връзват него към компа.

 

Програмата със ефекти, която получаваш с китарата е добра сделка, но имай предвид, че най-вероятно ще изисква хубава Audio карта - ако нямаш такава, мисля че ще се наложи да се изръсиш с още ~100$.

 

Това са причините, поради които не бих си взел USB китара, ако се сетиш за някакви плюсове, които да натежат над минусите, go ahead.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 31
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

:punk_guitar:

Аз не мога да разбера, защо разни хора питат нещо тука във форума, при положение, че вече явно са си взели решението и когато някой им даде отговор, който не съвпада с тяхното мнение, почват да се държат супер нагло. Вече на няколко пъти го виждам това. Като не искаш да чуваш мнения, различни от твоето, недей пуска тема във форума!

 

Спред мен също не е добра идеята да си купиш съмнителна китара от фирма със спорна репутация и никакви традиции в китаростроенето, само заради USB интерфейса (при това без изход за нормален жак) и заради това, че приличала (!?) на еди-коя си марка. За тези пари може да се купи доста по-добра китара, а свързването с компа е най-малкия проблем. Що се отнася до софтуера - в БГ сме все пак, може да си свалиш какъвто ти душа иска софтуер за китарни ефекти.

Редактирано от fluti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, благодаря за вниманието, реших да си взема някаква друга китара до 5 стотака, обаче проблема със свързването остава, защото звуковата ми карта е малко факана, я дайте идея за някоя звукова карта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро пробвах нещо, което се оказа доста успешно- закърпих в китарата един такъв аудио->УСБ интерфейс, така, че изобщо да не се занимавам с аудио кабели- всъщност много от шумовете изчезнаха напълно и се получи доста по-добре отколкото очаквах, така, че не сте прави- загубите по един такъв канал са много по-малки отколкото ако между тях има няколко метра аудио кабел и според мен в този чалъм има хляб, стига да се реализира. И честно казано си е адски удобно- хващаш китарата, лаптопа и една УСБ педалиерка в раничката и заминаваш на гигче- няма размотаване на кабели, разклонители, дивотии- не се чудиш коя лампа да изключиш, за да не ти вкарва брум :punk_guitar: Та моето виждане е в друга посока.

 

Сега дали точно този интерфейс е качествен или не е друг въпрос- лично аз съм пробвал Guitar Port на Line 6 и не е лош като качество. Дори останах много приятно изненадан от звука му + Guitar Rig 3. Ако не беше чак пък толкова скъп, бих си взел самия Rig с педалиерката и интерфейса- когато цената му стане 25% от заплатата ми ,тогава бих отделил :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз стигнах до решението да си взема една електрическа китара до 500-600 лв. от Динакорд-магазина във Варна и един такъв

преходник или незнам как точно му е името- някаква джа-джа вкарвам жака от китарата а от другата страна има USB- изход.

на Берингер може да е тая машинка ще реша в магазина, но наистина с USB- връзката майче е по-добра от другата.Незнам мое мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарите, които имат само Usb изход са напълно безсмислени за мен. Това би значило пълно ограничаване до ползване на шитав софтуер, имитиращ китарна техника.

:thumbs_up: / Човек, с това отношение до никаде няма да стигнеш. Незнам защо си мислиш че това е irc, че да се държиш по този начин. Ако очакваш респект се отнасяй с респект.. от мен такъв не се очертава да получиш..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично предпочитам, когато ми се досвири да си пусна процесора през кубето, да врътна волумето на китарата и да седна да си свиря - за секунди работа. Иначе през компа - трябва да го пуснеш, да зареждаш програмите и т.н., съответно през това време компа е добре да не се ползва за други цели и т.н. и накрая ми се отщява да свиря (а и не разполагам с много време). Ако ще се записва - ок, обаче за упражнения и свирене за кеф - предпочитам да не е през компа.

Тъй че и този момент е хубаво да се вземе предвид.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вместо да даваш пари на Оня 'дето духа, вземи си купи един стартов пакет на Скуайър. Не е кой знае какво, но като за първа китара е добре.

 

Пакета включва:

1 бр. китара Squier Affinity Stratocaster

1 бр. усилвател Fender Frontman 15G

1 бр. колан за китара

3 или 5 бр. перца

1 комплект струни

1 кабел за китара

 

Мисля, че това съдържаше.

Ето аз как се прекарах като си ги копувах поотделно ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голямо писане голямо плюене :dance: на тоз Берингер ;) ся китарката си е зле :) няма какво да си говорим ей ся аз има една и ми удобничка ама все пак не е някфо супер яко, ако се бараш начинаещ и на Кремона ще се радваш :) за 5 стотака можеш доста работи да си земеш така че си земи някоя гадна китарка и по яко кубе пък после като научиш някой ден сменяй китарата тва е от мен ;) моето не професионално рационално мнение :)(а УСБ ;) ко да ти кажа ората са го правили за к РС-та :) не за китари ;) )

 

П.С. ае не ме ебавайте за УСБ-то ще кажете да то и китарата минава през УСБ-то към РС-то та кат да е.

АЕ НАЗДРАВЕ! :hysterical:;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вместо да даваш пари на Оня 'дето духа, вземи си купи един стартов пакет на Скуайър. Не е кой знае какво, но като за първа китара е добре.

 

Пакета включва:

1 бр. китара Squier Affinity Stratocaster

1 бр. усилвател Fender Frontman 15G

1 бр. колан за китара

3 или 5 бр. перца

1 комплект струни

1 кабел за китара

 

Мисля, че това съдържаше.

Ето аз как се прекарах като си ги копувах поотделно ;)

 

 

RITCHIE SAMBORA :hysterical: колко манги струва тоя пакет дето го викаш, и има ли го в БГ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пич щом си начинаещ и нямаш група и ще си свириш сам с компа по добре е да си вземеш например китара до 220 евро има доста за избор тук:

 

https://www.thomann.de/es/cat.html

 

после пазарувай един УСБ интерфвейс kato tozi:

 

http://www.thomann.de/es/line6_toneport_gx.htm

 

и си Готов!.

Всичко на една ръка разтояние с ефекти звучащи доста убедително и само с един кабел.Саунд картата ти няма значение защото Тон ПОрт-а директно почва да бачка като външна саунд карта и работи страшно.

 

помисли си и реши.В пъти е по уместно да пазаруваш китара конвенционална от колкото няква УСБ , ако ще и на Ибанец да е оригинална.

успех,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси брато ти ма окрехна точно това ще си взема и някаква китара, щото кубета не ми тряят аз си свиря в компа.

Редактирано от Chrysalid
Нарушение на правилото за цитиране на предходен коментар!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хмм щом разполагаш с тези пари не си ли помислил за някакъв старт пакет например моята китара върви с кубе 10 вата.И 2те са марка Ибанез.Пакета е супер качествен и подходящ за учещ се.Аз съм напълно доволен IJX40 е модела ТУК

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реших да си взема IBANEZ китара до 300 евро и един USB-интерфейс на LINE6 toneport, за да нямам проблеми с латенций, звукови карти, и шумове който не трябва да се чуват.

:recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.