Jump to content
Българският форум за музиканти

Get The Funk Out - Contest


TONY

Recommended Posts

Ами този месец, нека направим трибют на целият този фънки стайл.

Да не е на конкретен човек.

Просто направете нещо авторско или кавър в стил фънк.

Дали с цял бекинг трак или само една-две китари решавате си Вие.

И не на Нуновото едноименно парче :punk_guitar: - контеста не е за Нуно (който си заслужава отделен такъв),

а за стилът Фънк!

И не на последно място - по принцип си бях замислил такъв контест, но авторското парче на

триото - София-Русе-Каварна (Телериг - Дръммастер - Гео) , ми подсказа, че фънка вирее и по наши земи.

Сега е ваш ред.

 

Туко що ми хрумна, че басистите, като мързели известни, няма да си направят свой контест,

така че, ако искат да се включват тук - с яки слеп басовки. Тях (ако ги има) ще ги оценяваме отделно.

А да - всъщност по-добре е нещата да се без вокали - оценяваме китарите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 53
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

След като пропуснах така нехайно Jimi Hendrix contest-а (макар, че Тони беше казал че крайния срок ще е 05.01, а анкетата излезе на 04.01), тук смятам да запиша участие!!!

 

Само да помоля за ТОЧНА крайна дата, ако вече е изяснено, за да не стават обърквания!!!

 

 

Успех на всички!!!

Let da funk be with ya!!! :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Извинявам се.Тогава нещо сгафих с датите, просто бях с впечатление, че е 5.01.

Дали заради алкохолните пари - не знам :punk_guitar:

Както и да е - не ми се сърди много, ако искаш и сега може да постнеш това, което си направил за Джими, но няма да може да те включим в класацията, за което съжалявам.

Ами да кажем 30-ти Януари. Включително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не е ли малко един месец като срок ?

 

И Фънка като стил е много широк като понятие... аз примерно мога да реша да свиря Rage Against, които се водят фънк метъл :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ стига да е достатъчно фънки е ОК. няма ограничения.

Двадесетина дни , както се видя от предните контести е достатъчно горе долу,

пък и да не се разпиляваме много във времето.

Ако някой примерно поиска удължаване , ще го направим с няколко дни - няма проблем.

Аз примерно, не знам дали ще сколасам също.

Пък ако се изпусне този, идва следващ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ей най сетне намерих време да седна на китарата

и се сетих за темата ,хубаво е да има такива теми че ми е писнало да чета думата помощ по 15-20 пъти на ден

изсвирих нещо импровизирано ,полуавторско

сори за лощото качество ,просто седнах и от първия път квото се получи ,не ми се изчистваха грешки

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ кефи ме :thumbdown:

 

дано и други да се включат, виджам че интереса не е толкова силен като за Джими.

 

А ето нещо интересно -

кавър на плей дет фанки мюзик в дет метъл вариант!!!

http://www.youtube.com/watch?v=R4BI9qjCPP8...feature=related

 

първоначално си казах, не става, ама взе да ми харесва - и никак не се врьзва с нормалния и оригинален клип, така че по добре я слушайте без да гледате.

Давам го за нахъсване на метълите. Какво беше - не всичко е метъл,приятелю :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ей най сетне намерих време да седна на китарата

и се сетих за темата ,хубаво е да има такива теми че ми е писнало да чета думата помощ по 15-20 пъти на ден

изсвирих нещо импровизирано ,полуавторско

сори за лощото качество ,просто седнах и от първия път квото се получи ,не ми се изчистваха грешки

 

 

Много е добре,браво :hysterical::rocker: ,добре изсвирено и наистина GROOVY :icon_shithappens:

 

А ето едно и от мен,не съм го правил специално като за случая,а и е доста старо,но колкото да участвам

http://myspacetv.com/index.cfm?fuseaction=...videoid=4244199

 

Приятелката ми снима,а тя има усет към раздвиженото,така че сори за картината

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ :recourse:

:recourse: :recourse: :re

:recourse: :recourse: :recourse: :recourse: :recourse: :recourse: :recourse: :recourse: :recourse: :recourse: :recourse: :recourse: :recourse: course: :recourse: :recourse: :recourse: :recourse: :recourse: :recourse: :recourse: :recourse: :recourse: :recourse: :recourse:

 

:recourse: :recourse: :recourse: :recourse: :recourse: :recourse: :recourse: :recourse: :recourse: :recourse:

:recourse: :recourse: :recourse: :recourse: :recourse: :recourse: :recourse: :recourse: :recourse: :recourse: :recourse: :recourse: :recourse: :recourse: :recourse:

 

извинявам се за човечетата но просто нямам думи за това което видях от клипчетата на Кольо-К,гледах и другите джаз клипове и се изкефих много,

винаги джаз рока ме е кефил адски много,и просто нямам думи!!!!!

Редактирано от bony
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кольо-К, този клип съм го гледал и преди май и още тогава се изкефих много :recourse::recourse::recourse::recourse::recourse:

bony много добра и твоята импровизация :recourse:

 

И аз съм сформирал един биг бенд(софтуерен обаче и доста некадърен :recourse: ) и ако се справя със сроковете ще участвам с него :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

bony, и мен ме изкефи, но може би трябваше да застанеш по с лице към камерата, че да се вижда по китарата. Тъкмо да откраднем по някой акордец. :o

 

ultramega, не се прави на увяхнал фикус, ами пускай бързо!!! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мн се радвам че на някой му е харесало моето изпълнение :D :D благодаря!!!

 

а колкото до акордите - най стандартни 7/9 и 7#9 нищо особенно

Редактирано от bony
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

И така, въпреки "болезнения" недостиг на време този месец, все пак успях да запиша нещо за тази тема. Предварително имах други очаквания за крайния резултат, но в последствие се получи някакъв странен джем с фънки привкус.

 

гаден (Squier Bulletstrat)>гаден (Zoom)>гадна (onboard карта) :) Абе, гадост ви казвам....голяма...та-а-а-а:

 

http://media.putfile.com/Xoce---Kinda-Funky-Feelin

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се подготвям с едно авторско по темата, обаче не знам дали ще се вместя в срока, а и нещо има застой в процеса на композиране...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.