Jump to content
Българският форум за музиканти

Seymore Duncan или Emg?


Recommended Posts

Не е много правилно да се разсъждава, че щом се свири твърда музика задължително EMG е по-добрия избор. Аз лично съм привърженик на EMG и свиря достатъчно твърдо, но не трябва да се пренебрегва факта че SD имат специално предназначени модели за хай-гейн звук. Според мен избора е изцяло на базата на лични предпочитания. И с двата може да се върши същата работа, не бих препоръчал да да се ползват примерно EMG 81 и SD Detonators с еднакви настойки на ампа, защото разликата в звука е уше-из-вадна и само би комплицирала ситуацията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само се чудя още дали на моята китара ще могат да и се сложат тези тъй като адаптерите са 2 хъмб а моята е с 2 сингъл койл и 1 хъмб?

 

Зависи, дали китарата ти е с плочка(пикгард), и ако е - дали отдолу има изрязани дупки за два хъмбъкера.

Ако няма място - ще трябва или да си вземеш един голям хъмбъкер, и такива, с размер на единични адаптери, или да се копае китарата(тънка работа, която, освен това, понижава цената и), или да си вземеш друга китара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пък си мисля че с твоята китара и техника (доколкото разбрах някакъв стартов пакет???) е съвсем безсмислено да се сменят адаптери със чак толкова скъпи - къде се хвърлящ на EMG активни с това смешно кубенце което най много 8" да е, но това всичкото е друг въпрос....

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

забравете кубето...разполагам със 150 ватови колони и дистер ефект затова се насочвам към тези модели адаптери......аз специално предпочитам Сеймора!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви колони? Ако говориш за хай-фи колони, то забрави за адаптера, и си вземи усилвател първо.

В краен случай, можеш да ползваш софтуер(както правя аз вкъщи).

 

Но не мисли, че адаптера ще ти направи звука - ако мислиш така - в грешка си.

Той просто придава определен характер на тона(в по-малка степен, отколкото китарата), и ако не разполагаш с останалата техника, имаш все едно скоростна кутия за кола, но без гуми.

 

Гледам, че пускаш и други теми, за покупка на дистер, и т.н.

 

Ако нямаш техника, и искаш за вземеш нещо евтино, просто си купи едно приятно ампче, особено на старо ако намериш, и си свири с него на тоя етап - ако не си китарист, който е на про ниво, то тогава, за да свириш за упражнения не ти трябва кой-знае колко добър звук. Трябва ти просто нещо непретенциозно, което ти звучи приятно, както и удобна китара.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви колони? Ако говориш за хай-фи колони, то забрави за адаптера, и си вземи усилвател първо.

В краен случай, можеш да ползваш софтуер(както правя аз вкъщи).

 

Но не мисли, че адаптера ще ти направи звука - ако мислиш така - в грешка си.

Той просто придава определен характер на тона(в по-малка степен, отколкото китарата), и ако не разполагаш с останалата техника, имаш все едно скоростна кутия за кола, но без гуми.

 

Гледам, че пускаш и други теми, за покупка на дистер, и т.н.

 

Ако нямаш техника, и искаш за вземеш нещо евтино, просто си купи едно приятно ампче, особено на старо ако намериш, и си свири с него на тоя етап - ако не си китарист, който е на про ниво, то тогава, за да свириш за упражнения не ти трябва кой-знае колко добър звук. Трябва ти просто нещо непретенциозно, което ти звучи приятно, както и удобна китара.

онази тема не е за мене да отбележа че е за останалите от състава.........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бая големи.........150 вата :) с усилвател

 

Не е въпроса колко вата са усилвателя и колоните, въпросът е дали са хай-фи или китарни. Защото ако не са китарни, първо няма да получиш задоволителен звук и второ, може да ги издъниш - хай-фи усилвателите и говорителите не са предвидени нито за честотната лента, нито за претоварването, което се получава при свирене на китара - имам предвид, че китарата създава сравнително големи пикове при удар по струните. Единствено ако ползваш процесор или спийкър симулатор преди хай-фи усилвателя може да получиш някакъв що-годе китарен звук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предпочитам Seymour Duncan Fullshred Trembucker SH-10 и Invader SH-8, и ги ползвам на всичките си китари.

най-накрая един задоволителен отговор!!!!Аа можеш ли някакви демота да пуснеш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

леле майко !!!

:hysterical:

гледам и не вярвам на ушите си!!!

 

@synyster_vengeance - пич, очевидно си начинаещ. Всичко сме тръгнали от там. Обаче вземи проучи хубаво нещата преди да питаш глупости защото отговорите, които ще получиш ще са още по-глупави.

 

1. На сайта на Seymour Duncan ИМА СЕМПЛИ НА ВСИЧКИТЕ ИМ АДАПТЕРИ ! Кой ти е казал, че са за джаз - не знам. Даже на всеки адаптер пиша кой свири с него. Какъв джаз, какви 5 лева????

 

2. Хубавия звук идва не само от адаптера. За да изкараш хубав звук трябва да се научиш да свириш и да имаш добра апаратура ( колкото и комплексно да е това)

 

3. Дори някой колега да ти прати семпли с неговия адаптер - ти никога няма да можеш да изкараш същия звук защото трябва да имаш неговата китара, неговата апаратура, неговите пръсти и неговия начин на свирене. Демек толкова много неща са различни, че вероятността да го докараш е съвсем минимална. Ако искаш семпли - виж в сайтовете на EMG и SD кои китаристи свирят с такива адаптери - купи си техните албуми и слушай семпли колкото щеш :)

 

 

Затварям темата поради това, че е безсмислена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.