Jump to content
Българският форум за музиканти

Две китари Менте


the_gorer

Recommended Posts

Искам да си взема китара с Ренди Роудс форма (споко, не съм заебал проекта за правене на RR).

Целта ми е да имам и едно Менте, което да е с Флойд . По принцип мразя тремола, но за сегашния ми проект ми трябва за солата и се уморих да се мъча с еднопосочното тремоло на Скуайъра.

 

Поразрових се и намерих в немския Ибей следните две супер евтини Ментета с Флойд:

 

Менте 1

За това Менте (Rocktile) говорих с хора от Швабско които имат такава китара и всички я превъзнасяха - за безумната цена от 99 евро качеството било по-добро от на всяка нормална китара в ниския клас.

Дотук добре.

Проблем при него е, че се продава само от Musikhaus Kirstein, а тази фирма не изпраща за България (нищо, че в описанието пише, че пращат за Европейския Съюз - нас все още не ни броят към ЕС).

Говорих с тях, без успех да ги убедя да пратят и до БГ.

 

 

Менте 2

Това Менте (Bakers) изглежда много добре - зловещо е с тази обърната глава.

И формата на тялото е доста зла с тези обирания около нек покета.

И е с 24 прага.

По-скъпо е с около 40 Евро, което не ме стряска.

Проблемът при това Менте е, че не знам с какво качество е.

Не можах да намеря и да говоря с хора, които да имат от този вид Ментета (Bakers).

 

 

Питането ми е: дали някой от форума се е докосвал до някое от тези две Ментета и кое от тях ще препоръча?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 40
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

@edgecrusher, aми тези Джаксъни от по 600 лева са без флойд.

Най-скапаният Роудс с флойд е към хиляда лева и е с гнусни триъгълни инлеи по фретборда (шаркфинс). Само заради тези триъгълници никога не бих си купил Джаксън.

А Ментетата са с Флойд и са точно пет пъти по-евтини. Освен това са с нормални точки, а не с "метълски" триъгълници, което ме радва.

 

@cRyStaL_gUiTaR, под "Менте" разбирам евтина китара от световнобезизвестна марка, което имитира модел на голяма китарна фирма.

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ gorer - бате,тая втората като я гледам мога да ти гарантирам че няма да отстъпва по абсолютно никакъв начин на Jackson-ите от ниския клас :punk_guitar: - ако могат да ти я доставят я взимай за таквиз пари.. :no: като се замислиш - кво като не е известна марка - тя затова е по-евтина...при по-скъпите марки си плащаш за марката а не толкова за качество (когато става дума за китарите нисък клас :metalist:

Редактирано от chris_barnes
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм за Менте № 2, заради обърнатата глава и пише, че тялото е от масив, т.е. не е някакъв талашит. Но Erle не знам какво е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Erle е елша.

Трудно е по картинки да се определи кое е по-доброто Менте.

От друга страна, виждам, че никой във форума не се е докосвал на живо до тези две съвършенства.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@edgecrusher, aми тези Джаксъни от по 600 лева са без флойд.

Най-скапаният Роудс с флойд е към хиляда лева и е с гнусни триъгълни инлеи по фретборда (шаркфинс). Само заради тези триъгълници никога не бих си купил Джаксън.

А Ментетата са с Флойд и са точно пет пъти по-евтини. Освен това са с нормални точки, а не с "метълски" триъгълници, което ме радва.

Хех, това обяснява нещата. :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разгледах основно повечето им модели, Bakers-a определено хваща окото. Най-добрия начин да се провери как е китарата е да си купя една! :cheers2:

Харесах си и още нещо, за което си бях мислил преди - китара за самостоятелно сглобяване:

1.jpg

 

Теле не ми е любимата форма, но пък има възможност за повече авторска намеса от колкото един Страт или Лес Пол. Сериозно се замислих за двете оферти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за втората талпа. Поне от снимките изглежда много по добра от първата, някак подсъзнателно човек остава с впечатление за добра изработка. Дори размислям ако решиш да поръчваш да се включа и аз за една такава бройка, да си делнем шипинга.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Точно така.

И мен ме подмамва основно цената от 190 лева, защото е излишно да обяснявам, че съм най-стиснатият задник на тази планета.

 

Както казах, според десетките ревюта, които изчетох и според собствениците на китара от тази марка, с които говорих, тези китари Rocktile са убийствени.

Проблем е, че няма как да се вкарат директно в България.

Просто тия не пращат за насам и не им дреме какви обяснения им пускаш, както не им дреме и за това, че сме в ЕС и прочее евтини трикове, които се опитах да приложа върху тях, за да ги накларам да ми пратят китара.

Пращат само за страните, чиито флагове се виждат надолу в листинга.

Единственият начин да си вземеш такава китара е сделката да премине през някой, който е в чужбина (в една от Онези, Разрешените страни), а това ще ти оскъпи далаверното Менте с минимум 100 лева и то вече няма да е толкова далаверно.

 

За китарите Bakers не знам нищо.

Да, наистина, ИЗГЛЕЖДАТ много добре, но това все още не гарантира нищо.

Докато не намеря хора, притежатели на такова Менте и докато не говоря с тях, няма да се засилвам към тези китари.

 

Въпросът остава открит: някой по някаква линия докосвал ли се е до тези ментета и какви отзиви ще даде?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.