Jump to content
Българският форум за музиканти

Mini Amp From Hell


Recommended Posts

важното е джамовете да дрънчЪт и кътни на съседите :huh: другото е ала-бала (може и без него) :thumbdown:

 

сега се сещам за един, който повече харесва звука на неговата уредба от на моя лампов амп - имал "мек бас" - като го чух - на всяка музика се чува едно и също размазано и кънтящо бррррррррррррррр джжжжжжжжжжжжж - това е най-важното от всичко!!!

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или крака.....така де крак. :greenball: Дето пееха Хиподил:

 

Дърпам го, тегля го,

той се връща пак,

чудя се, защо му викат

други среден крак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 years later...

Надявам се да посъживя темата макар, че е доста стара. Има ли вариант да се замени LM 386 с TDA2003 за по-голяма мощност на усилвателя.

Решил съм да опитам да сглобя един mini amp.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има вариант. Справка - дейташита. Само че се губи идеята на малкия амп, който свири на масата с една батерийка.

 

Можеш да започнеш разсъжденията и от това какво искаш да озвучаваш и какъв ефект да постигнеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, да наистина, но 0,3W някак са много малко за бас например. А и не мога да открия никъде или поне не ми попада интегрална схема със същите размери за 3W например, което е доста по-добре. Последно попаднах на подобна схема като разработката тук само, че с TDA2003 и затова и се заинтригувах.

Ако ми попадне същия чип с корпус като на LM386, но поне 3W почвам да го разработвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тая връзка ще задам един много лаишки въпрос - какво ще стане ако на изхода на едно усилвателче с LM386 вържем второ? Аз виждам две възможности - или второто ще усили още вече усиления от първото сигнал, или входното ниво ще дойде твърде много за второто и то ще издими. Не претендирам за кой знае колко знания в сферата, просто мога да налепя вече разработена от някой схема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И TDA2003, и LM386 по размер са по-малки от кондензатора в захранването, например. Няма какво да те притеснява.

Ако свържеш два LM386 един след друг входа на втория ще се претовари и ще започне да криви. Резултатът едва ли ще ти хареса. За повече мощност с тези чипчета виж Dual Power King от тази страница 

http://www.beavisaudio.com/library/LM386/LM386.htm

 

Dual_386_Guitar_Amplifier.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Друг вариант за вдигане на мощността е този http://www.bristolwatch.com/radio/lm386_power_amp.htm

 

lm386_power_amp.gif

Според мен за китара най-добро ще е това:

 

littlegemMK2.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За момента аз съм се спрял на LM380n-8 и при първа възможност ще опитам да напасна наличната схема от темата към тази интегрална схема.

Мостово свързване или добавяне на допълнително крайно стъпало не ми допадат като решение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Присетих се да попитам - какъв говорител ще препоръчате за подобно усилвателче? Мисля да си направя едно миникубенце на батерии, та се чудя дали в случая говорителят ще има осезаемо значение. Мисля си за нещо такова: http://www.ebay.com/itm/171034859921?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност въпросът ми беше по-скоро за говорителчето - има ли смисъл да се взима, или след като така или иначе няма да е нищо от ранга на 12" Селесчън, да карам с каквото намеря из купчината чаркаляци?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.