Jump to content
Българският форум за музиканти

Mini Amp From Hell


Recommended Posts

Сега ми хрумна да попитам нещо: дали може към един такъв мизерен амп, дето е вграден в ПЦ колонките да включа големи Hi-Fi колони (2 X 50 вата), които са на 4 ома?

 

Китара >>> Компютър >>> усилвател от ПЦ колони >>> големи Hi Fi колони.

 

Ще се чуе ли някакъв звук от големите колони, при положение, че ги храня с мизерният амп за малки ПЦ колонки?

Ако да, крие ли това някакви рискове за изпушване на нещо по веригата?

 

Ако говорителчетата във въпросните PC колонки са също 4 ома... принципно никакъв проблем. Ако са 6 или 8 ...не е съвсем добра идея :) .Звук ще излезе, но толкова колкото си е мощността на амп-а в тях... да речем 1,5 - 2W което вероятно ще ти се стори тихичко. А иначе... знам ли... може би с мизерните говорителчета ще се получи по-близък до "китарният" звук :) Hi Fi колоните имат доста по-широка лента....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако говорителчетата във въпросните PC колонки са също 4 ома... принципно никакъв проблем. Ако са 6 или 8 ...не е съвсем добра идея :) .Звук ще излезе, но толкова колкото си е мощността на амп-а в тях... да речем 1,5 - 2W което вероятно ще ти се стори тихичко. А иначе... знам ли... може би с мизерните говорителчета ще се получи по-близък до "китарният" звук :) Hi Fi колоните имат доста по-широка лента....

 

Колкото е по широка тая лента толкова е по голяма възможноста да се докара саунд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако говорителчетата във въпросните PC колонки са също 4 ома... принципно никакъв проблем. Ако са 6 или 8 ...не е съвсем добра идея :) .Звук ще излезе, но толкова колкото си е мощността на амп-а в тях... да речем 1,5 - 2W което вероятно ще ти се стори тихичко. А иначе... знам ли... може би с мизерните говорителчета ще се получи по-близък до "китарният" звук :) Hi Fi колоните имат доста по-широка лента....

 

Колкото е по широка тая лента толкова е по голяма възможноста да се докара саунд.

 

Ами.... в случаят може би си прав... защото не съм догледал, че човекът ще използва вероятно cab симулация от компютъра :) ! Но опитай да изкараш китарен саунд от преамп Hi Fi усилвател и Hi Fi озвучителни тела за пример... Като човек който не е музикант и няма техника съм го пробвал много пъти :) определено не става! Или поне при мен... whatever.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия усилватели от пц колонки не стават за нищо!Те са правени от един операционен усилвател и са честотно орязани - баси йок!

До скоро сестра ми караше така - от компа й през пц усилвател в колони хай фи с 12"баси - звук - зле зле.Та най-накрая й взех един хай фи секънд хенд.

А за китара си има китарни усилватели!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, ситуацията тук е малко деликатна.

 

Вече доста време карам без Hi-Fi усилвател, защото моят, дето си го бях правил от комплектче, изгоря и ме мързи да купувам и сглобявам нов комплект.

Преди да се случи аварията, ползвах Hi-Fi усилването и Hi-Fi колоните за вадене на китарен звук.

Не, няма грешка - нали това е идеята на софтуерните каб симулатори?

 

Сега по темата: изгорялото усилвателче е от едни български комплектчета - платка с всички необходими елементи към нея.

Продават ги в найлонови кесийки по електричарските магазини. Свирят добре, май са с TDA или нещо от сорта.

Бях сложил усилвателчето в корпуса на едно "Студио-3", на което ползвах захранвенаето, тонкорекцията и хардуера. Но, както казах, това усилвателче изгоря.

 

Затова сега искам временно да си пусна НЯКАКЪВ звук на 50-ватовите Hi-Fi колони. И мисля първонаално да ги включа към гадното ампче на ПЦ колоните.

Звукът няма да е кристално чист и динамичен, но за пилене ще става.

 

Просто се чудех дали ПЦ усилвателят (който е сигурно към 0,5 вата) въобще ще може да раздвижи вехтите и корави мембрани на 50-ватовите ми колони.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

трудно ако беше 2-3 вата можеше и да може - аз със 5 вата амп свиря на 1х12 100вата кабинет и не го усилвам много

 

има такива комплекти, само че сглобени 2-3лв са по-скъпи ако те мързи само трябва да свържеш платката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За задвижването няма пробле.ще звучи, но качеството дето го вадят е много шит!По-добре си намери накой 2-ра ръка хай фи усилвател и сико заспива.Ако искаш мога да ти дам еди сайт на човек от лом за 2-ра ръка техника.Аз купувам от там и съм много доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

трудно ако беше 2-3 вата можеше и да може - аз със 5 вата амп свиря на 1х12 100вата кабинет и не го усилвам много

има такива комплекти, само че сглобени 2-3лв са по-скъпи ако те мързи само трябва да свържеш платката

Абсолютно не те разбрах! Липсата на пунктуация ме обърква още повече.

Момент, сега разбрах.

Да, може да потърся от тези готовите сглобени.

 

@liquid_death, дай да го скивнем този човек от Лом.

 

 

 

.

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако колоните са хубави с голяма чувствителност(над 94-95 dB) 1-2 Вата са съвсем достатъчни за нормално слушане,но ако са някои с кофти говорители ще е тихо.Между компютърни колони и компютърни колони има разлика.Кажи твоите какви са.Виждал съм компютърни колони,които са си добри и са в диапазона 20-30 лв.

Не всички компютърни колони са с интегрално крайно стъпало.Аз имах едни,при това от най-евтините,които бяха с комплиментарна двойка транзистори(пак свириха ужасно де,но това е друг въпрос :greenball: ) .

Най-добре е да пробваш как ще се получи.Неможеш нищо да изгориш,совен ако усивлателя на колонките не е за 8 ома а колоните ти да са 4 , в което се съмнявам.При всяко положение с големите колони ще свири по-добре от колкото с вградените говорителчета на колонките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ аз пък точно такива с транзистори разглобих . След хиляда манипулации всичко тръгна точно , обаче си звучи супер шити . Толкова от мен на тая тема :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Замислих се над това, което каза bratmito.

Аз лично никога не съм виждал компютърни колони, които да звучат добре (включително и тези по-мощните, със субуфър), но знам ли - може да се е появило и такова чудо на света.

 

Какво мислите за това менте от линка отдолу?

Пише, че е 20 - 20,000, но за 25 лева ми се струва много съмнителна тази информация.

Иначе изглежда добре като за парите си, пък и е сравнително мощно.

 

http://911.bg/a2/offers.asp?p=1875623&parent=5172

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво мислите за това менте от линка отдолу?

Не си забелязал най-важното - " Светещ ефект на сателитите" ! Е от там идва най-хубавия звук... :girl_cray2:

Апропо, защо да не пише 0-100000 Hz?

Интересно ми е само кога цената ще удари нулата. След това вече сигурно ще се доплаща на този който си взима електроника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно... дали тези дето ги пишат тези ленти по рекламите знаят как се "вадят" 20Hz... съвсем "сериозно" се замислям дали да не си изхвърля хорните :thumbs_up: А по темата... като се има предвид цената... няма как да се иска повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си забелязал най-важното - " Светещ ефект на сателитите" ! Е от там идва най-хубавия звук... :surprise:

 

Според мен синьото светене на сателитите придава една мека топлина, кадифеност и прозрачност на звука. Това дори е и доказано с много дълги формули.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мека топлина, кадифеност и прозрачност на звука

 

Ники, много четеш хай-фистки форуми; май се присъединяваш към литературен хайфи кръжец "Златорог" и ще те изгубим като личност...... :thumbs_up::(:D:D:D

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.