Jump to content
Българският форум за музиканти

Boss Gt8 в Fx Loop? помощ!


preIbanez

Recommended Posts

Тоест, остава ПреИбанез да каже , дали го кефия куадракордията или не.

 

Като си погледна поста - много добре съм му дал, стъпките как да действа.

 

Куадракордия = 4 cable method

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 35
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

...гарланда ме радва отвсякъде откъм драйв звук...обаче ми се ще да ползвам още ривърб(него мога да си подсигуря и по други методи), хорус и дилей...и евентуално компреср...не съм сигурен още...а ГТ8 ми трябва за резерва ако ми изгори някоя лампа...а също и когато не мога да си мъкна гарланда...ей сега отивам да навържа четирите кабела....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....АААААаааааа.....не е истина колко съм тъп...връзвах с един... два... три... четири... пет... кабела и все не се получаваше...

докато накрая се сетих да настроя нивото на блендата...и не щеш ли се получи...при това перфектно...между другото четирикабелния метод не действа на моя лооп...излиза акустичен звук...но си направих страшна соло белнда...само с дилей и хорус...ривърба се оказа че само ми скапва хубавия звук...добре че не сложих интегриран в усилвателя...невероятна мазня се получава...не напразно меса ректифаярите са ривърблес...в момента схемата ми на връзване е следната и работи като пушка:

 

1.китра-ГАРЛНД 2.ГАРЛАНД лооп сенд-ГТ8 ин 3. ГТ8 аут-ГАРЛАНД лооп ритърн

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...търпение колеги...нека първо да намеря верния звук и тогава...аз преди половин час открих как се връзват ефектите...тепърва има да диря звук...а и в къщи свиря на ниски нива заради съседите и родителите...но неделята ще го водя животното в репетиционната...и няма да има прошка...

 

... :) ...между другото какво ще кажете за комбинация Хорус+Дилей БЕЗ ривърб за сола... :) ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aми тъй като не сме твоите уши, нищо не можем да кажем хехехе :) Ако ти харесва, човек - действай и не питай :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...какво ще кажете за комбинация Хорус+Дилей БЕЗ ривърб за сола...

За лайв свирня ривърба ми се струва кофти идея, особено на драйв канала. На клийн може, ама иначе... Само дилейче! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...какво ще кажете за комбинация Хорус+Дилей БЕЗ ривърб за сола...

За лайв свирня ривърба ми се струва кофти идея, особено на драйв канала. На клийн може, ама иначе... Само дилейче! :)

 

Аз пък съм точно на обратното мнение,ривърба е задължителен за лайфове,защото уплътнява много добре звука на китарата,просто я прави да звучи по дебело и да не потъва в останалите инструменти.Разбира се задължително трябва да се слага ривърб с мярка,ако го отпушиш до край наистина би могло да стане голяма мазня. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не разбрах защо да не действа 4 кабелния метод?

Ти реално трябва да връжеш преампа на ГАРЛАНДА в луупа на БОСС-а а не обратното. Идеята е да позлваш възможността на босс-а да си редиш ефектите, включително и лууп-а по начин по който ти хрумне. А не да фиксираш ефектите между преампа и ампа.

Разбираш ли каква е идеята?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... :) ...между другото какво ще кажете за комбинация Хорус+Дилей БЕЗ ривърб за сола... :) ...

 

Моята постановка с Boss GT8 е дилей и ривърб в здравословно малки (едва забележими) дози + хорус в малко по-нездравословна доза:).

 

За резултатите от 4CM пак обръщам внимание, че според колегите от Boss GT Central зависи от типа на луупа: "Amps can have PARALLEL and SERIES fx’s loops. A parallel loop mixes the fx’s with the crude sound of your amp: it creates an awful “comb filter” fx with the GT (I mean: a very very short delay between “wet” and “dry” tone). So, AVOID to use a parallel loop. If it’s the only solution available on your amp, set its “mix” pot full up… and pray to avoid the “comb filtering” syndrome". Този дефект май не е точно твоя случай, но може и да има нещо общо ... Даже май бях чел за някакви иначе доста добри Маршали, с които не се получавало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм мераклия да чуя гарланда на живо,

ако ме поканиш на репетицията в неделя , мога да ти помогна

с куадракордията, а пък мога да взема и мажора,

мисля, че и за теб ще е полезно да го чуеш и с рак ефект от типа за който говорех.

 

но имай впредвид, че с пробите ще изядем от времето за репете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разкарай то тоя Бос и си вземи G-Major който е проектиран точно за лупа на лампови ампове .. и се наслаждавай на качествените ефекти на TC

 

дори бих те посъвтвал да бъенш Тони за бертер - той много ги онича май тоя сделки а и има един G-Major

 

Поздрави

 

п.п. Тони ако смъкне още 80-100 кинта от G-Major-a може да му го отнеса защото моя май моя от сенда на китарния амп няма да излезе скоро

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Добра идея - ако разбира се не смяташ да използваш преампс на ГТ8, защото колегата спомена, че мисли да го държи като резерва, което значи че ще използва и премповете :)

 

Иначе и аз май се ориентирам да си заменя/продам Бос GT6 за G-Major, че напоследък го използвам само за експериментални ефекти от типа на ринг модулатори и тям подобни, които и G-Major има и ще ми се вмести по-удобно така да се каже ... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:hysterical:

 

Абе хора спрете с офтопика!!!

Всички знаем, че Тони продава G-Major, от няколко месеца насам темата е номер едно е раздела за продажби. И по всичко личи, че ще се задържи още. Айде няма нужда и тук!

 

Никой не ви пита "какъв рак ефект да си купя".

 

Човека пита как да си върже Боса в Гарланда щото това има.

 

:greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.