Jump to content
Българският форум за музиканти

Сравнение между различни китари с еднакви адаптери


kolio_k

Recommended Posts

На мен най ми харесаха Гибсъна и Ямахата, но и ПРС-а не изостава много назад. Лично мнение.

 

 

Колебая се между чистия звук на Гибсъна и Ямахата, като най-харесващи ми самостоятелно и между Гибсъна и ПРС-а за драйва ... :thumbs_up:

 

И това след като kolio_k каза, че семпъла на Ямахата всъщност е пак на ПРС-а.

Хубав психологически експеримент стана, kolio можеше да не казва веднага, щеше да стане още по-интересно ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Това мисля е без значение. На мен специално не ми пука каква е марката на китара и каквото и да е по веригата - в случая казвам какво ми харесва като звук и тъй като са наименовани по посочения начин се реферирам към тях така.

А разлика между самплите има - в експорта може да е, в нивата, но има (хм...даже и един Null тест го показа, че нещо се усъмних в собствените си уши - което е абсолютно резонно и закономерно и удачно, защото не са особено качествени хехехехе:thumbs_up:, но се оказа, че не съм се лъгал) ;)

 

А иначе по принцип винаги така се получава в крайна сметка, че "големите" имена има защо да са големи :huh:

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото си спомням,случайно бях заменил в процеса на записване3ия трак с още веднъж първия,но понеже при записване леко барах нивата за да направя чистия сигнал на китарите еднакво силен ,вероятно на първи и трети трак в миксера на Кюбейс е имало някаква минимална разлика.Иначе и трите ги експортвах един след друг така че от там не би трябвало да дойде никакво различие.Но аз не съм особено на ти с записите,така че кой знае какви съм ги забъркал :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.