Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос


Sad But True

Recommended Posts

Здравейте,

Понеже наближава нова година, т.е. време да се правят подаръци, реших и аз да си направя един.

Става въпрос за следното, решил съм да си купувам процесор, но се двоумя между BOSS GT-8 и Line 6 POD X3.

Ако някой запознат може да ме посъветва, ще му бъда много благодаре и дори ако се видим един ден ще почерпя.

Много ви моля, не започвайте словесни престрелки, просто ми трябват мнения, и не ме питайте 'ама що не си вземеш лампа", просто ме кефи процесорния звук.

Благодаря ви предварително.

Редактирано от Sad But True
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако мога да перефразирам един колега "аз понеже съм свирил на BOSS гласувам за Line 6" :)

 

Сега сериозно по темата. Аз имам BOSS GT8 и съм много доволен от него. Но новия Line6 предлага по-добри стерео възможности. Демек имаш 2 абсолютно независими канала (в единия може да писнеш басиста ;) ) в които можеш да слагаш различни ефекти. Докат отази вункция на флор педала на бос - ефектите сложени в единия канал се чуват и в другия. Но !!!! Цената на Line6 все още е височка а GT8 може да се намери на старо и освен това ако не свириш стерео - горните предимства не те касаят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sad But True -

много добре си намислил, най - гот е човек да си направи сам подарък за новата,

аз го следвам стриктно тоя принцип.

Не знам доколко ще съм ти полезен.

Мнение имам само за боса - от личен досег.

Имал съм ГТ6, пробвал съм ГТ8 - ГТ8 - е с повече екстри ( а звуково се доближават).

ГТ - 8 ми харесва как звучи в лампова апаратура. Лайн 6 под 2 - не ( в лампов амп)- или поне по - малко от боса.

Line 6 POD X3 - дори не съм го чувал, мнение не мога да дам.

 

Най добре -Ръгаш, Пробваш и Изклюваш.

Май има значение - това как възнамеряваш да го ползваш директно към пулт или към амп -

резултите МОЖЕ ДА СА РАЗЛИЧНИ - едният да звучи по - добре в амп , а другият - ДИ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм за ПОД-а . Не само че съм фен на марката, а й musicman® го каза - 2 независими канала!!! Доколкото съм запознат с процесорите на БОСС - добри симулации имат, но моето мнение, че Лаин6 ги надминават. X3 е направен с изключително лесен интерфейс.Много лесно може да се програмира, от всяка гледна точка. Общо взето е направен за малоумни. Не се налага да търсиш кое къде е, както е в предходните модели , визирам PODXT, въпреки , че й той е направен с лесен интерфейс. Не знам за GT8 дали е направен така, че да се включва и програмира чрез компютър, но X3 със сигурност е, което спестява време при правенето на персети, което при този модел малко се балансира, понеже всичко се визуализира на дисплея :)

 

 

И аз смятам да си направя този подарък, или една Vetta II - ка. Ще си помисля, но вероятно ще е главата, понеже тя има всичко, а пространствените ефекти мога да ги ползвам от POD-a.

 

 

 

Поздрави, Рендаков!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди няколко месеца бях пред подобна Boss-Line6 дилема и я разреших в полза на GT8. Не съм чувал новия X3, но при A/B тест на Боса и стария XT Live в пулт в крайна сметка Босът ми се стори по-уравновесен, разнообразен и приятен като звук ... странно, при положение че Line6 се води много по-добър при директно включване, а аз свиря direct, но пък е факт, че и с Боса си вадя страхотен директен саунд.

 

Обаче Line6 има едно предимство, което не може да се отрече - страхотен PC interface срещу почти никакъв на Бос (има там разни писани от доброволци софтуерчета за редактиране, ама нейсе; няма USB - мъка!), които, въпреки че са 'баси марката, са най-зле от всички на пазара в това отношение. От друга страна е всеобщо признато, че Line6 са слаби във взаимодействие с усилватели.

 

Затова, моят съвет е: ако свириш повече в реална обстановка и/или ползваш усилватели - Boss GT8, хем и по-евтинко; ако обаче си падаш и по домашни занимания с компютър - задължително Line6!

Редактирано от sevenstring
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко горе долу струва един BOSS GT8 и може ли да се намери във Варна ?

Аз също съм решил да си подаря нещо за Коледа :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Замъкни се до Канев , имаше един за (не помня точно) 700 +/- 50 лева , ако не сса го взели

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за мненията.

Нов ГТ-8 струва 809 лв в xxxx.

А Х3 не знам колко струва.

Ако трябва да съм честен РС интерфейса не ме интересува.

А е ще помисля още малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От друга страна е всеобщо признато, че Line6 са слаби във взаимодействие с усилватели.

 

Затова, моят съвет е: ако свириш повече в реална обстановка и/или ползваш усилватели - Boss GT8, хем и по-евтинко; ако обаче си падаш и по домашни занимания с компютър - задължително Line6!

 

Не съм съгласен с това , че са слаби с взаимодействието си с усилватели. Много зависи какъв е усилвателя. Процесора има няколко(мисля5) вида настройки, в зависимост от това в какво се включва. И ако не е настроен както трябва звука е кенеф. Аз много съм си играл с тази част на процесора, докато намеря най- доброто решение с най-добрия саунд, спрямо моя слух и моето виждане. Понеже в репетиционната свиря или директно или в кубе , в нас също свиря директно или в лампов усилвател. Разликите от кубе до кубе също са големи , дори при нулирани корекций. При Peavey с нулирани корекций процесура звучи коренно различно, спрямо Yamaha с нулирани корекций, да не говорим за Marshall - 3 вариант. В единия случай басите идват повече, другия- средите примерно. Различно е . Ако си имаш собствен амп, с който да излизаш на сцена с него - най добре е да е настроен спрямо него. Другия вариант е да имаш толкова еднакви сета, колкото кубета ползваш и ясеки от тях да е настроен дпямо съответното кубенце. А да допълня - дори и в различните пултове директно звучи по различен начин.

 

 

 

Поздрави, Рендаков!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

OK, коригирам се - не са "слаби", но доминиращото мнение е, че са значително по-трудни за настройване спрямо усилвател. Лично аз не съм никакъв авторитет по отношение на ползването на процесор с усилвател, защото, както си признах, свиря почти само директно в пулт, но в случая изказването ми се опира на повече от 200 изчетени ривюта и обстойни прегледи на специализираните форуми (повярвайте ми, голямо четене му дръпнах, пред самият аз да тръгна да купувам:ok: ) и затова мисля, че би трябвало да е меродавно, най-малкото статистически, ако не друго;).

 

Иначе, има две много верни неща, казани по-горе:

- всеки читав процесор си има настройки за amp vs. line output и че е желателно те да се използват по предназначение:D;

- и при директно включване резултатът с различни пултове варира сериозно (при Boss май варира повече), така че always beware и пробвай на оборудване, максимално близко до това, на което ще свириш, че и баш на него по възможност!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От друга страна е всеобщо признато, че Line6 са слаби във взаимодействие с усилватели.

 

Затова, моят съвет е: ако свириш повече в реална обстановка и/или ползваш усилватели - Boss GT8, хем и по-евтинко; ако обаче си падаш и по домашни занимания с компютър - задължително Line6!

 

Не съм съгласен с това , че са слаби с взаимодействието си с усилватели. Много зависи какъв е усилвателя. Процесора има няколко(мисля5) вида настройки, в зависимост от това в какво се включва. И ако не е настроен както трябва звука е кенеф. Аз много съм си играл с тази част на процесора, докато намеря най- доброто решение с най-добрия саунд, спрямо моя слух и моето виждане. Понеже в репетиционната свиря или директно или в кубе , в нас също свиря директно или в лампов усилвател. Разликите от кубе до кубе също са големи , дори при нулирани корекций. При Peavey с нулирани корекций процесура звучи коренно различно, спрямо Yamaha с нулирани корекций, да не говорим за Marshall - 3 вариант. В единия случай басите идват повече, другия- средите примерно. Различно е . Ако си имаш собствен амп, с който да излизаш на сцена с него - най добре е да е настроен спрямо него. Другия вариант е да имаш толкова еднакви сета, колкото кубета ползваш и ясеки от тях да е настроен дпямо съответното кубенце. А да допълня - дори и в различните пултове директно звучи по различен начин.

 

 

 

Поздрави, Рендаков!!!

много е ценно това, което споменаваш. Добре е че има хора с такъв опит. Аз имах процесор GNX 3 и директно в пулта звучеше добре. Аз обаче свиря с Маршал валвстейт 100 глава. И през Маршала звука не ми хареса, каквото и да правех. Явно не съм толкова в час с настройките на процесорите и за това. Но вече продадох процесора. Надявам се на новия собственик да му върши добра работа. Аз почвам да събирам аналогова техника. Макар че и процесора си е голямо удобство.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много правилно казано :thumbs_up: Това, може би е проблем , който забравих да споделя.

 

OK, коригирам се - не са "слаби", но доминиращото мнение е, че са значително по-трудни за настройване спрямо усилвател.

 

Иначе, има две много верни неща, казани по-горе:

- всеки читав процесор си има настройки за amp vs. line output и че е желателно те да се използват по предназначение:);

- и при директно включване резултатът с различни пултове варира сериозно (при Boss май варира повече), така че always beware и пробвай на оборудване, максимално близко до това, на което ще свириш, че и баш на него по възможност!!!

 

... Аз почвам да събирам аналогова техника. Макар че и процесора си е голямо удобство.

 

Правилно си се насочил. И аз съм за аналогвата техника, но нямам възможност да нося толкова много неща с мен, а читавия процесор за българската сцена си е перфектен. Вече за записи предпочитам едно ракче (преди време исках да си правя рак, но ми се наложи веднъж да го нося с мен и се отказах , понеже много ми тежеше), но не се налага да го нося никъде.Ако са само педали в един кейс - супер вариант, но пък ми идва малко скъпичко, за да е с качествени ефекти. Общо взето варианти много, всеки избира кръста който да носи. И се радвам, че съм помогнал на някой :) Дано да не е само на един :greenangel:

 

 

Поздрави, Рендаков

Редактирано от KingdomX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.