Jump to content
Българският форум за музиканти

Струни - проблем


Hatered

Recommended Posts

Проблема е следния: Купувам си нови струни и за няма и седмица първите 3 почерняват и стават трудни за слайд и тем подобни. Предполагам, че пръстите ми се потят и от това става. Дайте някой съвет, по-качествени струни ли да купя, препарат ли ........?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи с колко дебели струн свириш. 8-ците се износват най-бързо, защото са най тънки и за тях не нормално да се сменят всеки месец. Зависи и колко свириш - колкото повече свириш , толкова повече ги навлажняваш от потта и при взаймодействие с кислорода се оксидират и ръждясват. Зависи и къде си държиш китарата - ако е много влажно това също спомага за бързото ръждясване на струните. Също така ако свириш с някви калпави струни ще ръждясват по бързо.

 

 

 

Поздрави, Рендаков!!!

 

 

Едит: продават препарати за почистване на струни по магазините.:cheers2:

Редактирано от KingdomX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам такъв проблем със струните.Копувам си D'Addario XL EXL120 и доста бързо ми се получава така.Ако някои препоръча добри струни които да се запазват наи-дълго няма де е излишно :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По колко време свириш на ден?

Аз като си взех кухарката и дрънках като луд - за 1 месец струните, с които беше дошла, ги бях направил на гъз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагайте Ърни Бол или СИТ, всички други, които съм пробвал правят по-често този проблем, особено Д'адарио. Но по мое наблюдение всичко е строго индивидуално.

Примерно сега експериментирам с Ротосаунд и са кофти. Престанаха да звънтят на втория ден.... :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:greenangel: и аз съм с ротосаунд, явно нич не са стока....

 

valkyr-qsal: Свиря по час-два всеки ден.

 

KingdomX: с 8-ци съм и не я държа на влажно. Тез препарати за почистване вършат ли ти работа ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък с Earnie Ball-a пък ми стана така - не звънтеше на 3-тото свирене .... подозирам, че е от влага (не само от ръцете а и от помещението) след почистване излезе много мръсотия а не съм мърльо и естествено си мия ръцете преди свирня ...

 

Взех си Elixir и ще ви кажа как са след седмица-две, че още не съм ги сложил - пише, че са със специално покритие и не натрупвали мръсно и влага ... ще видим ...

Редактирано от allex_max
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На кратко-ако ти се потят ръцете спасение няма.И не става въпрос пот да се лее,аз имам такъв проблем,просто унищожавам струни.Препаратите помагат,но не можеш да разчиташ на тях изцяло.По-дебелите струни наистина умират малко по-бавно,но всичко е строго идивидуално.Не мисля,че марката има много голямо значение,просто сменяй по-често ако имаш възможност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

подкрепям - от месец съм с такива и не са мръднали - свирят все едно сега съм ги сложил :icon_shithappens:

освен това и се намират по-евтино тук-там (в Русе при един потребител от форума :greenball: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...освен това и се намират по-евтино тук-там (в Русе при един потребител от форума :D )

 

 

 

Да не е някой си Томас ;) ? Ще зема и аз да ги пробвам накрая тия струни. Много хора вече ми ги хвалите :D Па ако сте прави ....ехааааа на 3-4 месеца един комплект струни :wallbash:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като заговорихте за размера на струните, каква е разликата в свиренето ако ползваш 10-ка вместо 8-ца(освен,че се целят по-лесно)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.