Jump to content
Българският форум за музиканти

Какъв клавир да си взема


Alcoholino

Recommended Posts

Искам да попитам какъв клавир да си взема, става въпрос за свирене в група както за свирене с ... дръм машина ;) Идеята е да има бас, пиана, брас, стрингс, може и комбинации помежду им напр. бас и горе пиано с щрайх. Ако може да се вкарват разни тамдопълнителни инструменти идеално но да не е много претенциозен. Преди месец се сетих за една Yamaha cs1x която върши такава подобна работа. С две думи прост клавир но не детска играчка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази Ямаха е по аналог ориентирана,за синтове е наи вече.Акустиката няма да е много добра.Кажи до кви пари си и ще предложим по конкретно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет и от мен!!Аз също скоро ще си взимам синтезатор но не знам какъв!Свирех преди 7-8 години и тогава ходех у една позната да се упражнявам и никога не съм имала собствен!От мооого много време имам нужда от синтезатор защото пиша песни и текстове, но ми е доста трудно без инструмент(повече приличат на стихотворения)!!И сега имам възможност да си купя и понеже много много не ги разбирам си харесах един в технополис за 320 лв.!Единственото ми изискване е да е с 5 октави (е ще ми се да има и някакви по- интересни ефекти)!!!! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет и от мен!!Аз също скоро ще си взимам синтезатор но не знам какъв!Свирех преди 7-8 години и тогава ходех у една позната да се упражнявам и никога не съм имала собствен!От мооого много време имам нужда от синтезатор защото пиша песни и текстове, но ми е доста трудно без инструмент(повече приличат на стихотворения)!!И сега имам възможност да си купя и понеже много много не ги разбирам си харесах един в технополис за 320 лв.!Единственото ми изискване е да е с 5 октави (е ще ми се да има и някакви по- интересни ефекти)!!!! :)

Това дето си си харесал в Технополиса не е синтезатор, а кийборд, но щом ти трябва само за писане на песни и текстове...ще ти свърши работа (според мен)...тъкмо няма да ти загуби много време за разучаване кое-какво. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

извинявам се за невежеството си ,но не ми е ясна разликата между борд и синтезатор!! :help::rolleyes: та ще съм благодарна ако ме просветлите малко за да съм на ясно какво да търся и къде (в софия)!естествино е да искам нещо по-добро защото имам желание да се развивам :D:singer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=11793

-ей тук dany е написал подробна информация (за което още не сме го черпили ;) )

Редактирано от miro2bg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Общо взето ако ти трябва GM банка Вземай JV35, ако ти трябва синтезатор CS2x и нагоре.

 

 

--------------------

 

Korg (Pa, poly800, polysix)

Roland (E96, G800, VA7, MC50mkII, Juno)

Yamaha (DX11)

Kawai (FS680, Q80, K5)

Casio (CZ, VZ)

 

 

Искам да попитам тези неща къде мога да си ги намеря и за какви пари!Придпочитам да са нови и искрено се надявам да си намеря нещо до 350лв!! :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нито едно от тея не можеш да намериш на такава цена . Имаше едно Kawai K1II за 250 лева , за това се сещам като ти гледам предпочитанията .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам за объркването, не са ми това предпочитанията просто некадърно копирах тези от kalinpetkov! :blush: Исках да попитам тези евентуално или други дали мога да намеря натази цена!!Предположих че той ми препоръчва тези и заради това стана объркването!Чак сега разбирам когато видях и твоите под написаното! :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

разбери ме правилно, сменил съм много клавири и едно е ясно:"като влезеш в магазина хубавите клавири са на един щанд, а евтините на друг". Ако искаш нещо за работа в група и искаш да звучиш що годе добре ти трябват повече от 350 лв. Знам че се отделят трудно но има лизингови схеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам почти нова YAMAHA PSR - 295.Ако ти върши работа мога да ти я дам за 400 лева заедно със захранването.С всички оригинални книжки и CD.И педал.0889998066

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ммм да.Разбирам те прекрасно.Междо другото тази Ямаха не е лоша пък и от това което разглеждах във форума Ямаха доста се тачи!!Пък и понеже се улях ;)B):rolleyes: в празнуването на рожденният ми ден със сигурност ще трябва да си взема нещо на изплащане!Друг е момента че всъщност този клавер ще ми е подарък и ми е неудобно да искам повече пари(пък ми казаха ,че ако го взимаме на изплащане ще е не повече от 3 месеца)!Иначе доста се заинтригувах от горното предложение, но имам въпрос - мога ли да ти го купя на изплащане на 3 пъти или ти трябват спешно паритеБ??? :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да ви помоля за съвет. Имам невероятно голямото желание да се науча да свиря, макар че може да съм закъсняла лекинко (като се има предвид че съм на 17), но може би е по-добре късно, отколкото никога. От малка исках да се науча да свиря, но едва наскоро взех нещата в свои ръце. Та въпросът ми е какъв синтезатор или борд да си взема, защото ще ми трябва, ако искам да се науча все пак. Прерових повечето оферти, но в действителност не мога да реша... :/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.