Jump to content
Българският форум за музиканти

Esp Guitars


bobalan

Recommended Posts

^ 50-ките май са най-ниският клас, т.е. не може да се очаква MH-50 да е върха на сладоледа. Кое точно не ти хареса, звук, изработка, адаптери, хардуер?

Като звук и изработка е добре. Това което не ми хареса на мен беше постоянно разстройващият се флойд и трудно въртящите се потенциометри. Доста лека беше китарата(не знам от какво дърво е). Бая трябваше да понатиснса струните за да извадя чист тон...

Редактирано от AFTER-THE-RAIN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 42
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Моите впечатления са други. Точно пък МХ -50 е по тежка от М-400, дето е два пъти по-скъпа. Флойдовете и на двете не мръднаха при брутални издевателства. Чистият тон на МХ-50 ( в Лайн 6 комбо) е убийствен, докато за резачка активните ЕМГ-та на М-400 си казват думата. Тъй че дори да се водят нисък клас, 50-тките на ЛТД са си доста читави китарки, особено като се има предвид цената.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите впечатления са други. Точно пък МХ -50 е по тежка от М-400, дето е два пъти по-скъпа. Флойдовете и на двете не мръднаха при брутални издевателства. Чистият тон на МХ-50 ( в Лайн 6 комбо) е убийствен, докато за резачка активните ЕМГ-та на М-400 си казват думата. Тъй че дори да се водят нисък клас, 50-тките на ЛТД са си доста читави китарки, особено като се има предвид цената.

 

 

Напълно вярно! Да добавя само че адаптерите на МХ-50 се оказват доста добри и около 5 пъти по-добри от тези на китарите IBANEZ , в същия ценови клас ( 600лв ) . Докарват доста богат тон особенно при по нискогейнни бленди. А за чиста китара , комбото на двата адаптера е убиец.

 

Като цяло мисля, че смело може да се каже че за тези пари, по убаво нема на българския пазар :hysterical:

 

:hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забелязахте ли,че всъщност в листата няма нито една ESP? Всичките са LTD.

Да, и?

Ltd by Esp=Epiphone by Gibson=Squier by Fender ...etc

 

Бтв. случи ми се да пробвам на Кирчо модела (Kirk Hamett) - и честно казано не отстъпва много на "чистия" ESP brand :recourse: Да не кажем никак ... :)

Мнооо як за феновете на сет нек + активни EMG-та :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Личните предпочитания не ме интересуват особено много, просто съм показал как се съотнасят съответните "дъщерни марки", по аналог така да се каже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ подкрепям

Не бива личните пристрастия да пречат, както и недостатъчната информираност.

Първо за да се дава обобщаващо мнение - трябва да си наясно и с продукциите и на трите фирми ( говоря за конкретния слуай), да си имал възможност да си ги пробвал наясно и да имаш по - широк поглед по принцип.

Скуаяр имат много силни модели - например корейските,Про-тон серията - също е добра.

Имаше и модел с който свири Андреас Кисер от Сепултура. Изобщо бюдежетните китари от фендер са си по - подходящи за "фендерски" звук , плюс политика на фирмата - да не се правят кой знае колко силни модели , тъй като имаме и Фендер мексико, чат пат - някой японски модел, и вече щатските - тоест Фендер са си запълнили цялта гама - им не им берете гайлето - гледайте цялата картина.

За Епи - да не би "бюджетните" модели - на Зак, Стив Тайлър,Тони Айоми и Джей Джей Френч да отстъпват - според мен няма начин да предпочета някое ЛТД пред тях - просто но уей.....

 

изобщо - 10 х! за аналогията.

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм много доволен от моето LTD. Но така или иначе, не се интересувам много от марки, и обикновено купувам без да питам. Незнайно защо никога не седнах да свиря редовно, нито започнах да се интересувам от китари... Това е ужасно. За което искам да се извиня на всички колеги във форума, които се занимават сериозно и обичат музиката... Искам да съм като вас...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...и аз се доредих да ги пробвам накрая...наистина като за ценовия си клас са прилично изработени...не съм се пробвал обаче на тремолото...все пак не мисля че някой би се минал ако си закупи ЛТД...особено високия клас...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.