Jump to content
Българският форум за музиканти

Църни струни


heart_of_steel

Recommended Posts

Здравейте! Абе,напоследак забелязвам ,че струните ми почерняват... :virtuoz: и то не на случайни места,а точно на прагчетата ,които най-много "използвам"...Като 'врътна' малко въпросната струна (най-дибелата) виждам,че от другата страна не е черна. Демек,на 2 места точно с дължината на прагчета по най-горната струна ми се струва,че има ръжда,или просто почернява... :) Та,тоова нормално ли е ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да нормално е...Това е признак че имат нужда от смяна...купуваш нови и нямаш проблеми..съвсем нормално е аз наскоро си сменях мойте...Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да нормално е...

Особено ако свириш с мръсни ръце-мааазни,мазни. Ако не са много използвани(ръцете хихи-не се здържах . ,съжалявам, както и да е,за струните ставаше дума) и не ти фалшивеят можеш да си ги превариш , както някои люде си го практикуват-направо в тенджерката :cheers2: .

А може и по къде -къде по-рационалния начин: Намираш си солиден найлон-дебел-слагаш го м/у струните и грифа,набавяш си някакъв обикновен сапун + гола вода+ гъба,за чинии и почваш да си ги замиваш ,.. като е добре да си запушиш ушите и евакуираш съседите :cheers: -накрая старателно разкарваш каквото е останало посредством чиста,суха кърпа-и демонтираш :thumbup: найлона / съветвам те , да си го пазиш за следващия път,както и кърпата/

НО всъщност най-добре е да си пазиш инструмента чист,.най-малкото , защото почистването на грифа е друга история.

успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с найлона ми се струва доста рисковано. Съветвам те да си ги смениш с нови.

Не , не е никак рисковано...няма грижи-просто трябва да си малко по-старателен, но ти гарантирам ,че ще зазвучат къде -къде по-чисто.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къв найлон ви гони бе хора....просто си държиш една мека кърпичка ( примерно тия за бършене на очила ), струват по 50 ст или пък някво памучно парцалче( чисто) и като ти се изпотят ръцете и струните повреме на свирене забършваш, а след свирее внимателно под и над струните минаваш с кърпичката.... тва с найлона аз на мойта китара не бих го направил...нали като ги измиеш с вода струните се мокрят??? а целта е да са сухи???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде бе, едни струни са 8-10 кинта, кви са тия мизерии с найлони и сапуни...

По-скоро си вземи някакъв препарат за почистване на струни (Fast Fret, Dunlop 65) и ще ти издържат по-дълго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде бе, едни струни са 8-10 кинта, кви са тия мизерии с найлони и сапуни...

Няма две мнения- мизерии са. Ала е вариант .Страха да не поломиш китарката си остава неоправдан . струните , разбира се се подсушават ... нали за това е кърпата , както и да е-мизерия си е ,.. хаха има не малко случаи на : "Чрез мизерия към прогрес!"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, хора, какво ви става?

 

Това е сигурно 10-тата тема за последния месец, в която износването на струните се представя едва ли не като някакъв дефект или повреда, която ни е връхлетяла изневиделица, а впоследствие няколко души преоткриват фундаменталната истина, че те са консуматив и трябва да се сменят периодично.

 

Активният китарист трябва да сменя струни на интервали от 1 до макс. 3 месеца. Имайте "уважение" към себе си и инструментите си - прежалвайте съответните пари (читави струни можете да си намерите и за по 6 лв., примерно Cobra-та при Тони Капъша), вместо да доказвате, че икономията е майка на мизерията!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

;) бах мааму не е ли доста по-умно да смъкнеш струните и тогава да ги обработиш ако толкова ти се скрънзят няколко лева??????? такава идиотщина (извинявам се ако съм засегнал някой) за пръв път чувам :cheers2: не е ли по добре 6лв за струни отколкото риска да си ольоскаш китарата с некви лайна??

 

когато не ми са се давали пари съъм почиствал тънките струни със спирт а навитите ги варя във вода, веро и квито други боклуци има и това върши работа за кратко време, особено пък за струни на бас доста пъти могат да се варят :curse:

един път бях набарал спирт 99,8 градуса и ги киснах вътре половин-един час (това че става със спирт го прочетох от тук)и пак се почистиха :ph34r:

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе говоря за кухарка-Стаг...нямам големи претенции за звук,така че не мисля да ги сменям.Аз китарката си я чистя редовно,както и струните с меко пацалче (стар потник) и не мисля ,че свиря с мазни пръсти.Бе,разбрах ,че е нормално,това ми трябваше. Тенкс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има си струни с покритие, има си препарати. Какви са тия малоумните идеи тука не знам просто... :)

Струва ми се , че повечето се чудим как да избягаме от някъде чрез този форум , от колкото да помогнем.

Какво ви става ,хора .Защо се пънете!?! ,а не четете - ясно е , че всичко , което не е нови струни е мизерия ,включително тъпите "специални"

препарати ,..за чието съществуване ,м/у впрочем ми падна :) ченето , като разбрах.

 

Не всеки има желание,да троши кинти всеки месец..(за бас струни случайно да ви мина през акъла ,че са някак по-скъпички ??)

Апропо: да сте се замисляли как се отразяват препаратите на лаковете , а водата ?? я се замислете пак . както и да е

и ако някой не чете цялата тема ,какво се чуди и диви /относно overdrive, ми ??!?! писал съм , че се варят./

Колкото темата ме засяга-аз никога не съм ги варил ,.. веднъж-два пъти са ми помагали с почистване иначе нови..но не всеки има достатъчно средства когато му потрябват.

Редактирано от ipo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма начин да поддържаш струните нови.

Препаратите помагат до толкова, че малко да удължават живота на струните, но не удължават времето, в което струните звучат съвсем като нови.

За разните методи за почистване - може би има малка полза, но резултатът винаги е под съмнение.

 

Хората, чиито ръце не се потят при свирене, се радват на минимум два пъти по-дълъг живот на струните.

Останалите сменят по-често.

Това е положението. Ако пък някой няма пукнат лев за струни, може да си изгуби и цял ден да се занимава с глупости, или пък да си свири с по-скапан звук, или пък вместо това да се опита да изкара някой лев за нови.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма начин да поддържаш струните нови.

Препаратите помагат до толкова, че малко да удължават живота на струните, но не удължават времето, в което струните звучат съвсем като нови.

За разните методи за почистване - може би има малка полза, но резултатът винаги е под съмнение.

 

Хората, чиито ръце не се потят при свирене, се радват на минимум два пъти по-дълъг живот на струните.

Останалите сменят по-често.

Това е положението. Ако пък някой няма пукнат лев за струни, може да си изгуби и цял ден да се занимава с глупости, или пък да си свири с по-скапан звук, или пък вместо това да се опита да изкара някой лев за нови.

абсолютно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.