Jump to content
Българският форум за музиканти

Squier


Black Bird

Recommended Posts

пазарувам от един музикален магазин на искърско шосе. много съм доволен от тях. не съм бил в магазин на РФ , но едва ли имат кои знае колко повече стока от него.

 

казваш им какво искаш , те типредлагат няколко модела, и не ти се мешат в избора. дават да тестваш , и са некви пичове и ме зареждат с енергия докато пазарувам.

 

Това вероятно е Yamaha Superstore. Оттам си зех баса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 264
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

пазарувам от един музикален магазин на искърско шосе. много съм доволен от тях. не съм бил в магазин на РФ , но едва ли имат кои знае колко повече стока от него.

 

казваш им какво искаш , те типредлагат няколко модела, и не ти се мешат в избора. дават да тестваш , и са некви пичове и ме зареждат с енергия докато пазарувам.

 

Това вероятно е Yamaha Superstore. Оттам си зех баса.

точно той , ама се страхувах да не гризна бана заради реклама

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

сорка,ако бъркам темата,но видях,че се споменава Р. Форс и рещих да се направя на разбирач....Тъ днес минавам там и си харесвам процесор за бас "еди какъв си" срещу скромните 280 БГ евро левчета....Почти да си го взема,ако не изключваме следобедната ми среща на паркчето Заимов.Викам така и така съм тук дай да хвърля едно око на Фактора,к мислите....същия процесор стъпил на 175 и не мърда и даже имаше гнездо за батерийки от типа АА....Нямам повече повече въпроси,ваше светейшество...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво не е наред ако ти кажат , че китарата е от махагон, а тя е от шперплат,който е от махагон?

Това е съвсем сериозно... един шперплат от махагон е много по-добър от всяка топола .

Дори и едно тяло от слепени части се държи много по-добре от колкото талпа от липа или пък не дай си боже топола.

Има акустично благородни материали има и обикновенни .Да се ползва един материал...един явор или ясен за гриф е перфектен..по простата причина , че е жилав и красив и не предразполага към измятане. Може би лютиерите ще се изкажат малко по-компетентно, но аз като човек учил 5 години как се правят мебели и от какво...знам свойствата на различните дървоподобни и мога да кажа , че всеки шперплат, който не е направен от топола е по-добър от топола..

И този превод basswood - топола е неправилен ..basswood е дърво подходящо за китари ( поради лесната обработка и лекотата си) това са топола ,липа , акация и тем подобни боклуци... Виж ясен и явор са друго нещо.. Елша...не съм виждал китара от такова нещо но е принципно същото....

И като за последно като отидете при дядо ...питайте го от какво си прави сапа на мотиката - "Ясен " ще каже той..

За гриф най-добрия материал е ясен. Най-красив и добър - Явор

Въобще не става дума за тупалки от иглолистни.Имам предвид плътни тела на китари ..то май освен в БГ другаде няма..

От друга страна за акустика (тяло на акустична китара ) смърч (бавнорастящ)е перфектен

Не претендирам за свръх-компетентност, говоря за материалите , които познавам..

И сега се сещам ,че най-скъпия материал с който съм работил е финлански шперплат, които реално няма промяна в размера при различна влажност...

Редактирано от Басурендер
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса за материалите, обаче, има и ценови аспект.

Аз например имам и една китара с шперплатено тяло, флойд, и т.н. която внесох(заедно с още хора) за около 140.

Това, според мен, при серийната китайска манифактура, и цената за пътя, е разумна цена за такава китара.

Често подобни(макар малко по-прецизни) китари се продават у нас за 4 пъти повече пари.

Няма да говоря за марки, но да - шперплатени китари с флойдове из нашите магазини се продават. И то за 500-600лв.

Е, не е като 140 или 200.... или 300, ако магазина иска да си вземе нещо все пак.

Но тук нещата стоят по друг начин. Китарите често са много евтини, а надценките често са няколко пъти.

Не знам - може би на нашия пазар не може да се оцелее по друг начин.

Иначе съм до известна степен съгласен с теб.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още нещо - макар по въпросите за здравинавта да си напълно прав - сигурен ли си, че нещата стоят по същия начин от акустична гледна точка?

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Теорията говори , че акустично най- добър е смърча. Но това е за инструменти , които имат акустично извличане на звука ...Не мисля , че е валидно за телата на китари..Или само Орфей произвеждат истински китари на планетата..

Моето мнение е , че за тяло на китара е нужен максимално изотропен материал...т.е да има еднакви своиства в трите измерения..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понякога маркетинга наистина прекалява с хвалебствията, но от моя допир с различни китари, ми прави впечатление, че китарите, направени от материали, често имат малко по-красив звук.

Китарите направени от шперплат, често не звучат зле, но звучат малко по-"плоско" от динамична гледна точка.

Липсва им и характер на звука - като пластмасови са.

 

Не знам на какво се дължи това.

Иначе, например на запис, при добро изпълнение и техника - може би в едно 60% от случаите няма да има осезаема разлика за повечето слушатели между шперплата и хубавия материал.

 

Добрите, опитни китаристи, обаче, казват, че има осезаема разлика, когато се свири силно с хубава техника на живо.

Казват и че шперплата в такива условия често прави глухи тонове по грифа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да си прав.

За мен това е placebo.Ако някои познае например 3 от 5 китари и каже тязи двете са от явор, тази от топола , а тези двете са от шперплат - тогава мисля , че ще ме убедиш. Мисля че е доста по-важно дървото ....зад китарата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без да искам да се заяждам, само ще изтъкна, че да се направи разлика между между например китара от явор и от топола е супер елементарно и даже не трябва да ги слушаш, ще ги познаеш по тежеста, ако разбира се двете са със сходни размери и конструкции, виж с елша и топола ще е по трудно(по тежеста имам предвид).Иначе разликите в саунда между качествени китари  направени от различни материали и с различна конструкция, но от еднакви материали е много голяма и лесно доловима, стига да имаш база за сравнение.

Имал съм например, по едно и също време два американски Фендера (единия го прода

дох по късно) от Аш, и от от Алдър.Разликата

в саунда беше ушевадна.Също така съм сравнявал ПРСа ми с Гибсъна ми, при положение, че и двете китари са със сет нек, мепъл топ и от махагон, а също и с еднакви адаптери и разликата в саунда е покъртителна.

 

Иначе ако говорим за китари от рейндж 200 лева, боднати в кубе за 150 или в компа, с хай гейн на тихичко(защото за чист саунд,разбира се и дума не може да става), не мисля,че и да има разлика(в което се съмнявам ) ще е от някакво съществено значение.

 

п.п.Инструменти не се сравняват по семпли. Човек трябва да пробва нещо сам за да го разбере и оцени.

 

п.п.2 Basswood- Липа

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво не е наред ако ти кажат , че китарата е от махагон, а тя е от шперплат,който е от махагон?

Това е съвсем сериозно... един шперплат от махагон е много по-добър от всяка топола .

Дори и едно тяло от слепени части се държи много по-добре от колкото талпа от липа или пък не дай си боже топола.

Има акустично благородни материали има и обикновенни .Да се ползва един материал...един явор или ясен за гриф е перфектен..по простата причина , че е жилав и красив и не предразполага към измятане. Може би лютиерите ще се изкажат малко по-компетентно, но аз като човек учил 5 години как се правят мебели и от какво...знам свойствата на различните дървоподобни и мога да кажа , че всеки шперплат, който не е направен от топола е по-добър от топола..

И този превод basswood - топола е неправилен ..basswood е дърво подходящо за китари ( поради лесната обработка и лекотата си) това са топола ,липа , акация и тем подобни боклуци... Виж ясен и явор са друго нещо.. Елша...не съм виждал китара от такова нещо но е принципно същото....

И като за последно като отидете при дядо ...питайте го от какво си прави сапа на мотиката - "Ясен " ще каже той..

За гриф най-добрия материал е ясен. Най-красив и добър - Явор

Въобще не става дума за тупалки от иглолистни.Имам предвид плътни тела на китари ..то май освен в БГ другаде няма..

От друга страна за акустика (тяло на акустична китара ) смърч (бавнорастящ)е перфектен

Не претендирам за свръх-компетентност, говоря за материалите , които познавам..

И сега се сещам ,че най-скъпия материал с който съм работил е финлански шперплат, които реално няма промяна в размера при различна влажност...

 

Не можах да схвана за какво говориш... Може би проблема е в мен, но основното, което разбрах е, че общо взето дървесина от типа на липа, топола, акация, елша и др. е неподходяща. Следователно, китари, произведени от такъв материал са боклуци.

Не съм специалист относно спецификациите за различните дървета, за което ще ме прощаваш, просто ми направи впечатление поста ти, понеже, като се сещам за трима китаристи и техните китари:

Steve Vai - Ibanez-а му е с тяло от basswood.

Joe Satriani - Ibanez, пак с тяло от basswood.

Malmsteen - Fender с тяло от Alder. Alder би трябвало да е елша.

 

Не търся да се заяждам. Просто поста ти ми се стори странен. Или пък въобще не съм разбрал за кво става дума, за това ще ме прощавате, ако е така, още веднъж. :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано - аз недолюбвам липата - и мисля, че далеч не е най-добрия материал за китари, особено що се отнася до звук, но да - очевидно много производители правят китарите си именно от липа.

 

Мисля, че колегата имаше предвид по-скоро чисто конструктивни принципи, като говореше за липата.

Това е факт - липата е по-мека и неустойчива от други дървета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

Доста малоумно отношение. Вярно е, че те продават, но това да правят надценки на избрани клиенти е една от най-големите простотии, които съм чувал! Ако някой има негативно мнение следва да се постараят да се представят добре пред съответнич купувач. Ако този човек ги плюе в интернет, те го виждат и прдължават да му слагат надценки, то искат да го прогонят от магазина си, защото той явно има обективна и реална преценка за стоката. И естествено като го преебат така ще преебат и себе си, защото той отново ще сподели във форума.

 

Невероятно глупаво отнощение към клиентите. Все повече се уверявам, че в тази тъпа държава само се опитват да те преебат (с много малки изключения).

 

Абсурд...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо изкопаваш тема опреди една година... само това не ми е ясно? Налбантов вече сигурно е забравил, че някога си е купувал Скуайър...

п.п Или си го е харесал и вече си записва албумите само с него :) (това в кръга на шегата, разбира се)

Редактирано от Vasil Pavlov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.