Jump to content
Българският форум за музиканти

Какво мислите за свиренето на вход


Recommended Posts

Точно това си мислех.

 

Господина дето ще отваря клуб:

 

Ако си толкова уверен в способностите си и наистина ти се струва толкова лесно, ами опитай се...

 

Трябва ти само един наистина добър бизнес план, ти изглежда смяташ, че имаш основите му, че дори малко повече от това.

 

От тук нататък само ти трябва:

 

1. Бизнес планът на хартия.

 

За целта можеш да си наемеш човек който разбира, да ти го напише и да ти сложи мислите в по - бизнес вид, това не е скъпо.

 

2. Да го занесеш в банката.

 

Ако наистина е толкова лесно за теб и си толкова добър, вярвай ми, банката няма да те изпусне, никой не подминава добри инвестиции...

 

И тук вече стигаме до същия момент като със свиренето на вход, а то е, че трябва да си наистина класа над другите, за да можеш или да събираш много от вход или да си искаш твърд хонорар.

 

По същия начин трябва да си по - добър бизнесмен от другите, за да имаш пари за клуб (дали ще си ги спечелиш сам или ще убедиш някого да ти ги даде е твой избор).

 

В крайна сметка всички сме страхотни футболисти на дивана в хола пред телевизора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Има банки за тази работа ;)

Дават заеми всякакви. Парите са оправдание.

Нали искат гаранций тия банки кой дава много пари ей така за добър бизнес план.

 

Пък що ли се занимавам я си свирете на вход в понеделник пред 5 човека + персонала 10

 

Айде живи здрави до следващия път. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... в моя клуб пък само банди с Грамита ще свирят ;)

От къде ще са тия с Грамитата от Ябълково,Върбица или Длъгнево :ok:;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В нашата кръчма Звездите ги внасяме директно от Космоса ;)

Да не викате зелени човечета със сини пи*ки и гумени китари :ok:;) облечени с рокерски дрехи от вълна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мое мнение : има прекалено много наведеняци или келеши , които са готови да свирят за без пари. Това е ужасно грешно,защото собствениците на заведения се учат да не плащат. В тази връзка не е лошо да има един музикален синдикат , който да следи за опазването на музикантските права и да не допуска разни маймуни да свирят БЕЗПЛАТНО!

Ако собственика не може да плаща , да си намери друго поприще- просто и ясно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахахаха, това с вземането на заем от банка и отварянето на клуб с парите ме накефи максимално.

 

Със заем от банка можеш да стартираш една десета от левия ъгъл на някой доста скромен клуб.

И не им вярвайте на онези кученца, дето си клатят главата. :greenangel::D :D

Заем само срещу лична карта все още Не Е Изобретен. :cheers2:

 

Това като отклонение.

 

Научете хората, с които работите като партньори да ви Плащат.

Но преди това научете себе си, че Без Пари не трябва да се свири.

За всичко останало има студентски купони, читалища и фестивали.

 

"Слава" се гради на всякаква сцена, дори и на безплатна, но не съм чувал в кръчма да се свири за нещо друго, освен за Пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мое мнение : има прекалено много наведеняци или келеши , които са готови да свирят за без пари. Това е ужасно грешно,защото собствениците на заведения се учат да не плащат. В тази връзка не е лошо да има един музикален синдикат , който да следи за опазването на музикантските права и да не допуска разни маймуни да свирят БЕЗПЛАТНО!

Ако собственика не може да плаща , да си намери друго поприще- просто и ясно!

Точно така кратко и ясно.Много правилно трябва се направи аз поне опитах но трябва да сме повече и естествено единодушни по тоя въпрос.

Редактирано от Mark Avrelii
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има прекалено много наведеняци или келеши , които са готови да свирят за без пари.
Голата истина. :) .

А като се опиташ да направиш нещо по въпроса те обявяват за комерсиален и продажен и свирещ за пари(няма значение че съм дал $$$$ за оборудване),важно е некомерсиалните хора на иСкуството да се покажат колко са велики и неповторими(задници) :D

Едно е да си даваш гъзЪ за пари,друго е да не искаш да те ебават разни селски кебапчии,защото така си пикаеш на собствения труд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така , както някой вече написа , има си некомерсиални форуми , където такива музиканти да забиват . Аз ,за това от поне 3-4 години вече не свиря в БГ . Винаги те карат да се чувстваш виновен ,като дойде ред да си вземеш парите, дори и на твърда уговорка , все едно ,че си някъв просяк , аре у лево...

Редактирано от johniebgood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми добре бе,айде де да се съберем минимум 1-2 човека от всяка група,която има редовно поне по 2 участия по клубовете на месец и да си ги говорим тея неща очи в очи,да не си чешем езиците по форумите,че като гледам така до никъде няма да я докараме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Има банки за тази работа :)

Дават заеми всякакви. Парите са оправдание.

Нали искат гаранций тия банки кой дава много пари ей така за добър бизнес план.

 

Пък що ли се занимавам я си свирете на вход в понеделник пред 5 човека + персонала 10

 

Айде живи здрави до следващия път. :)

 

А ти колко хора ще докараш в понеделник?

В Петък и Събота и баба може.

Но тук става въпрос за друго. Както каза Флиск - много добри футболисти сме пред екрана ;)

 

Така, видяхме, че системата никой не иска да си направи клуб за да докаже на целия свят как се правят нещата.

За това имам следния въпрос!!!

 

Понеже стана дума за оборудване... не е ли редно когато нещо е по-скъпо да е по-качествено? Например защо сте си накупили Фендери, Гибсъни, Маршали и т.н. а не Кремонки, орфейки и дистове Милин Камък?

Ще ми кажете "Избрали сме качеството и сме платили за него".

Правилно!!!!

 

Втори въпрос!

Да си представим, че имате шанс да избирате между 2 коли с еднакво качество. Едната струва 500 лв, другата 0 лв. Коя ще изберете?

Ако някой каже по-скъпата да ми се обади да го докаже, имам какво да му продам ;) За много пари ще е и ще върши същото, каквото и нещо за без пари.

 

Та мили хора, подобни въпроси минават и през ума на шефовете на клубове...

Ако взема група А за 500 лв. и група Б за 0 лв, ще ми свършат ли една и съща работа?

Ще ми свършат, тогава защо да взема група А?

 

Група А толкова ли е по-качествена от група Б?

Не, и група Б свири същите кавъри. Е, малко по-зле ама хората се кефят.

 

Тогава защо по дяволите трябва да се набутвам с група А ????

 

Това е тъжната истина. Всички дето плачете срещу хората дето не взимат пари и ви подбиват цената трябва да осъзнаете, че струвате колкото тях. Щом сте на един пазар. Ако щете се съберете по 15 човека от група, докато не осъзнаете че музиката е бизнес продукт и вашия струва точно колкото безплатния - нищо няма да направите. Предложете по-добро качество, предложете нещо ново (не най-новите кавъри), накарайте хората като ви чуят да пълнят клуба в понеделник ( има такива банди и те не са сред оплакващите се ) и тогава хванете за топките шефа на клуба за твърд хонорар. Щом шефовете на клубове предпочитат банди без пари пред вашите (та ако ще и за 100 кинта да говорим) - трябва хубаво да се замислите дали грешката е в тях.

 

пииис :)

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно за това говорим.Няма причина даден собственик да взима група А за 500 като може да вземе група Б за по-тънко при положение,че и двете групи ще му свършат еднаква работа.НО ако И група Б иска за труда си 500лв.,то тогава въпросният собственик ще направи избора си ЕДИНСТВЕНО въз основа на това какво ще му даде групата,а не какво той ще даде на нея.Вярно е,че някои ще останат без участия,но това ще се яви като стимул за тях да подобряват качеството на предлагания от тях продукт/щом ще говорим за бизнес/.Конкуренцията ще нарастне,а както знаем именно тя е двигател на прогреса.Но всичко това е само теоретично.Всички знаем,че едва ли някога ще се случи :thumbs_up:))

Редактирано от Адам
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.