Jump to content
Българският форум за музиканти

Съвет за китара


Nightmare81

Recommended Posts

Аз лично за себеси незнам дали съм си изградил погрешно мнение, но за мен няма смисъл да си сменям първата китара с нещо което пак ще е с копромиси откъм звук. В началото не бях пипал китара и сега след година и нещо мога да кажа, че много се радвам от избора си като за първа китара. Дали ще сменя мойта handmade-ка за 150лв 2-ра ръка с нещо супер компромисно като Stagg или Squier ...или много евтин модел на по-хубава марка или ще си карам с нея не мисля, че щe да има голямо значене. Па като порастнем(зеем парици) + земем да разбираме к'во точно ни трябва шси купим нещо дето радва окото и най вече ухото ;) .

Редактирано от Talic_Zealot
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 30
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Иначе относно китарките - за много крива жица можеш да пробваш Jackson, Washburn, Ibanez, Yamaha.

За не-дотам крива жица, по красив и изразителен чист звук на китарите - Vintage, OLP и др.

 

Stagg не бих препоръчал като избор.

 

Благодаря Евтиме . Пиши на ЛС някой друго име на лютиер а може и телефонче да дадеш (от Варна някой) . Аз не съм някой виртуоз , даже обратното , свиря си акордчета и арпежи ..Но ми писна от изкуствения звук , за което до голяма степен допринася и китарния ми процесор Zoom 707 II . Всичко ми звучи електронно и прекалено компютърно , разбираш ме.Много съжелявам за Оувърдрайв камиончето на BOSS което продадох преди години , за да си купя тоя процесор , но тогава наистина не разбирах . Не казвам че и сега разбирам много , но мисля че вече си изградих слух , и почнах да чувам хубавите неща как звучат .

И пак да се върна към Шоумастер-а си , за да кажя няколко добри думи . Адски удобен ми е с този тънък гриф и БИГ ФРЕТС .Не разбирам много от материяли (дърво) но като че ли нямам претенции към своята китара . Като цяло си мисля че от адаптерите има какво да се желае ...Уфф незнам . Предложете китари с по-хубави адаптери от Шоумастерските

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:rockon:

Идеята на Джерекаров е най-доброто предложение!

Ти имаш китара,на която да свириш в момента(новата не ти е толкова спешна),събери още малко парици и си направи истински качествена китара-изглеждаща както ти искаш и с материали по твой избор!

За 600 лв може и да вземеш нещо по-добро от Шоумастера,но няма да е МНОГО по-добро!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Общо взето звука на китарата идва от струните и адаптерите :whistle:

Ако твоята китара ти е удобна - просто си избери някои читав адаптер и туй то

Аз още си свиря на кремона - с малко преработки :) и Сеимор Дънкан адаптер

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..Но ми писна от изкуствения звук , за което до голяма степен допринася и китарния ми процесор Zoom 707 II . Всичко ми звучи електронно и прекалено компютърно , разбираш ме.Много съжелявам за Оувърдрайв камиончето на BOSS което продадох преди години....

 

Виж, адаптерите на твоята китара не са от най-добрите, което ще рече, че ако ги смениш, звука малко или много ще се подобри. Процесора, който имаш, до голяма степен играе роля в скапването на звука, което означава, че и най-класната китара няма да звучи много по-различно през него. Но от друга страна, дори много добри адаптери и процесор не могат да придадат на китарата ти "характер", ако сегашния не ти харесва.

 

С две думи - ако можеш да промениш тона на китарата ти с еквилакзер, до такъв звук, който ти харесва, то до голяма степен адаптерите могат да се доближат - то ест, с адаптерите можеш да промениш до някъде честотната характеристика на китарата.

 

За ефекта - казахме - с по-хубав ефект, неминуемо ще звучи по-добре.

 

Ако обаче китарата ти звучи плоско, не харесваш атаката на тона и, мислиш, че не е динамична, не намираш красота в звучинето и - то това най-често не може да се оправи със смяна на адаптери и ефекти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обърни внимание на set-up-а на китара! Може да не е добре интонирана, височината на адаптерите, атаката..... Опитай се да извлечеш максимално каквото е възможно от тая китара преди да я зарежеш ;)

 

Иначе според мен 90% от вината за звука идва от ефекта :thumbs_up: Пробвай я с друг ефект/усилвател или най-добре отиди в някой магазин. Пробваш я през някое читаво кубе и тестваш разликата с останалите налични в магазина, но гледай и струните ти да са ти свежи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда доста интересни идеи ми дадохте .... За струните какво да кажя - не съм от тези дето ги сменят често ...И причината е една - голяма играчка е с настройката на заключващото се тремоло (преди да сте почнали да ми пилите на главата ще кажя че просто нямам много време напоследък , особено да си играя да настройвам нови струни) . Определено тези с които съм в момента са доста износени и почернели , трудно им хващам тона на процесора , постоянно бяга обикновенно НАГОРЕ (качва се). Съгласен съм че поне 20 %(според мен) от лошото звучене идва от струните.

Сега за адаптерите - за тях нищо НЕЗНАМ , препоръчайте ми добри марки . Искам да попитам и още нещо - могат ли да се поставят адаптери от различни марки или звука ще стане прекалено омазан . Всъщност предполагам че марките не са определящи за характеристиките на адаптерите , а по-скоро самите модели на дадена марка адаптери определят това как той ще звучи...

И да добавя още нещо - макар и да не съм виртуоз , ми се налага да се качвам до 20-то и нагоре прагче (хех прозвуча тъпо знам !!!) - и определено китарата ми фалшивее там колкото и добре да е настроена !!! Тоновете са по ниски от тези които искам да постигна (на оригиналното соло) , и затова се налага леко да повдигам струните при свирене. Грифа е абсолютно прав според мен (не съм удрял китарата , дори не съм я разтърсвал) , освен това да е производствен дефект ...

 

ИЗВОД до който достигнах - китарата ми трябва да се погледне от някой опитен лютиер , който да изкара максимума от нея чрез определено сет-ъпване (настройка на гриф , флойд роуз , смяна на адаптери)

 

Все пак ако имате нещо за добавяне . ПИШЕТЕ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако тона започва да пада след 20-то прагче и при нови струни, това означава или зле настроени интонации, или погрешно място на горното мостче, или и двете.

 

Иначе за комбинация на адаптери - всично е до вкус.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда доста интересни идеи ми дадохте .... За струните какво да кажя - не съм от тези дето ги сменят често ...И причината е една - голяма играчка е с настройката на заключващото се тремоло (преди да сте почнали да ми пилите на главата ще кажя че просто нямам много време напоследък , особено да си играя да настройвам нови струни) . Определено тези с които съм в момента са доста износени и почернели , трудно им хващам тона на процесора , постоянно бяга обикновенно НАГОРЕ (качва се). Съгласен съм че поне 20 %(според мен) от лошото звучене идва от струните.

Сега за адаптерите - за тях нищо НЕЗНАМ , препоръчайте ми добри марки . Искам да попитам и още нещо - могат ли да се поставят адаптери от различни марки или звука ще стане прекалено омазан . Всъщност предполагам че марките не са определящи за характеристиките на адаптерите , а по-скоро самите модели на дадена марка адаптери определят това как той ще звучи...

И да добавя още нещо - макар и да не съм виртуоз , ми се налага да се качвам до 20-то и нагоре прагче (хех прозвуча тъпо знам !!!) - и определено китарата ми фалшивее там колкото и добре да е настроена !!! Тоновете са по ниски от тези които искам да постигна (на оригиналното соло) , и затова се налага леко да повдигам струните при свирене. Грифа е абсолютно прав според мен (не съм удрял китарата , дори не съм я разтърсвал) , освен това да е производствен дефект ...

 

ИЗВОД до който достигнах - китарата ми трябва да се погледне от някой опитен лютиер , който да изкара максимума от нея чрез определено сет-ъпване (настройка на гриф , флойд роуз , смяна на адаптери)

 

Все пак ако имате нещо за добавяне . ПИШЕТЕ

 

 

С такива струни,с каквито описваш че свириш,е абсолютно нормално китарата да е ненастройваема.След като не ти сменят струни,просто ще трябва да се примириш с фалшивините

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

можеш да слагаш каквито искаш адаптери, само че трябва горе-долу да се напаснат един към друг - неможе да изхакаш активно ЕМГ и фендерски сингъл :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК , май започвам да се насочвам към смяна на адаптери + евентуално закупуване на нов процесор от класа на BOSS . И понеже много се страхувам да си я разглобя сам ще трябва да потърся някой по-опитен.

Давайте идеи за адаптери . Значи сегашните ми са 2 single и 1 double но и идея си нямам какви са като марка или звучене . Общо взето когато ги превключвам китарата ми мени честотите - най-долу е най-високо (за lead сола) , преминава през средни , и най-горе звучи най-ниско. ПОчти винаги държя ключа в най-долно положение за да звуча по изострено.

ЗАБРАВИХ да допълня нещо МНОГО важно : единия от адаптерите ми шуми . Ключа има 5 позиции , да приемем най-долното положение за позиция 1 , най-горното за позиция 5 . Шум (като леко напрежение , когато струната е свободна , т.е не се докосва) се чува на позиции 2 и 4

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опсс грешката е моя , понеже пиша обикновенно от работа и китарата не е до мен . ЗНАЧИ : шумят 3 и 5 позиции на ключа , да пробвах и без процесор , само към кубето - пак същия шум !!!

 

1 , 2 , 4 - няма шум

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами нормално бе нали са сингъл адаптери само в тея позиции - не са в комбинация, когато 2та сингъла са в комбинация шума се гаси, а хб просто няма :surprise: ако беше със 3 сингъла и 1поз щеше да ти шуми :hysterical:

има ноислес сингли (2 бобини една под друга) - малмстиин примерно е с такива, но звука им е доста различен и лично мен ме кефи само истинския сингъл пък ако ще да бучи ;) аз на моя скуиер съм сложил оригинални фендер адаптери от 80те и те си бръмчат яко :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.