Jump to content
Българският форум за музиканти

Класическа Китара


littlegreen

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Не ми се препрочита цялата тема и темата със струните ( където се обсъждат такива за ел. китара).

 

От опит мога да кажа, че струните на ДаДарио ( класик серията) и Ърни Бол за класическа китара са средна хубост.

( и съответна цена под 10 лв)

Саварес определено са по-добри, което е резонно за цената им спрямо горните.

Някой пробвал ли е и кои марки, може да определи, като класни струни за класическа китара?

Съотвено в кои магазини ги има ( говорим за София и България). И къде продават от тях само единични бройки ( напр. Саварез)?

Как примерно съотнасяте към Саварез, следните - Про арте на Дадарио, Лютиер, Augustine, Hannabach?

Пирамид, Мартин къде са - средна хубост или екстра/ може и между двете?

Ангел Лопез( на Стаг) са от средната хубост на ДаДарио ( класик серията) и Ърни Бол, примерно.

 

Имам спомен, че бях пробвал преди няколко години ПроАрте на Дадарио, май не бях безкрайно очарован.

( в предвид 15-16 те лева цена) (над средна хубост, но не и баш екстра)

 

 

Т.е нека обсъдим и цена- качество, кой е Вашият избор?

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
:offtopic-001: Аз бях пробвал на Yamaha за класическа и не ми харесаха, дажем средна хубост. За16-те лева, дадени за ямаха, съм свирил с много по-хубави, за чието име не мога да се сетя точно сега.. Редактирано от Lathron
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Savarez имат много различни модели, едва ли има човек във форума, който е пробвал повечето. На моята китара (Jose Ramirez R2) съм сменял DDarrio Pro-Arte (normal and hard tension), Savarez (520r, 520b, HT Classic normal and hard tension). С 520r (hard tension) и 520b (low tension) звукна най-добре, дори 520b имат малко по-бистър тон, което опровергава мита, че low-tension струните имат глух тон. Поне при 520 серията това не е така.

 

Pro-Arte не ме кефят изобщо, басите им са супер небалансирани, особено си личи при свирене на rest strokes с палец.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Пробвал съм ги многократно, да много съм доволен и си струват парите, но те са за акустична уестерн китара, а не за класическа, каквато е темата. Да, с тях се свири удобно и с пръсти, защото не "изяждат" ноктите, но не и класика.

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

 

Тая последната на кой е?Щото и аз свиря по една с абсолютно същата корица , само че пише "Христоматия за напреднали" (всичко е лъжа , не съм напреднал... biggrin.gif )
... ПанайотоФ ... очаквайте скоро(както малко по нагоре писах) и "Аз уча китара 3" ... пак Панайотов .. и същата картинка като "8" (ама само дясната половина)
Дам , значи трябва да е същата , щото и моята е на него...

О, моля ви, дайте ми ги да си ги сваля тези безценни школи на Любен Панайотов (общо 8 броя). В момента най-много ми трябва първата "Аз уча китара", в pdf формат. Знам, че могат да се намерят в някои книжарници, но не съм в България, така че ще съм ви много благодарна. Преди няколко дена си купих китара и нямам търпение да започна да свиря, но точно по тези школи. На времето се научих по тях и не искам други. Свалях разни..., но не е същото. За мен тези са най-добрия самоучител.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Школите на Панайотов всъщност не са точно школи, а колекция от  пиеси с увеличаваща се сложност. Има една камара други класически школи ( примерно Каркаси), който са далеч по подредени, пък да не говорим за по нови такива. Говоря от гледната точка на човек минал всичките школи на Панайотов.

Това имаше навремето по читалищата, това свирехме. Сега не мисля че има някакъв смисъл да храни човек някакви сантиментални чувства към тях, има доста по интересна литература.

Редактирано от PlamenM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^karmen424

------------------------------------

нямам идея какво е станало с ПДФтата ....

мога да погледна какво има вкъщи като елКопие - пдф или снимки(защото така ги направих)

 

ако ми кажеш кое по- конкретно ти трябва .... да снимам ако се наложи

 

школите все още си седят вкъщи в шкафа
 

 

Първата книга на draft pdf засега, ако не ме мързи може да седна да ги crop & rotate-на и да направя и другите

Редактирано от badValue
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

О, Боже, златен шкаф... Този ликн не може да ми се отвори (опитах 30 пъти...). Както казах знам, че школите са му 8. Помня, че се учих на "Аз уча китара" I част. За най, най-начинаещите ;). Ще съм адски щастлива, ако можеш да ми я пратиш. Естествено бих искала да ги имам всичките, но не ми е удобно да те карам да снимаш тооолкова много. Ако си навит сега първата и евентуално II част, пък по-натам, ако мога да си запазя правото да ми пратиш и другите. Една по една. Страшно ще съм ти благодарна. Ако знаеш колко много я търсех... Ако не си сигурен коя точно е, можеш ли да ги снимаш всичките, кориците имам предвид, за да ти кажа точно коя ми трябва. Предварително благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

skype : badValue  ---- че вероятно още не "ползваш" съобщения

 

 

редакция(вместо едит: )

линк-а ми се отвори вчера и свалих пдф-то ... и мога да ти го пратя лесно

Редактирано от badValue
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз ги имам,но евентуално мога да ги снимам чак уикенда ,кажи ако проявяваш интерес

Да, разбира се, че проявявам интерес. Много ще се радвам да ги пратиш. Много ще ти бъда благодарна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да се съглася с PlamenM. Тия 'школи' на Панайотов съдържат доста неща, но на мен винаги са ми се стрували хаотични, а пиесите в първите няколко книжки бяха еднообразно звучащи, и откровено скучни за мен. При това скучни не като "елементарни за изсвирване", а чисто като произведения. Има доста по-увлекателни неща. Когато ходех на уроци много повече се радвах на пиеси, които преподавателят беше преписал от различни сборници, и откъдето и да ги беше докопал, тъй като преди 10-15 години интернетът беше малко кът, а компютърът, с който разполагах, беше Изот 1832, който не е точно съвместим с графичните изображения като партитури, например  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.