Jump to content
Българският форум за музиканти

Моята китара


Recommended Posts

Радвам се, че нещата продължават в правилната посока. По пътищата в София има много дупки, но това по китарите са отвори. И така, отворът е паснал, като се има предвид, че си поръчал друг модел , това си е направо попадение в десетката. Давай нататък, радваме се на твоя успех! Пускай по някоя снимка. Ако искаш вдъхновение виж някои снимки на инструменти на Диката от Пловдив, или Галин Пенев от Казанлък. http://www.pbase.com/dikata/guitarshttp://...vguitars.hit.bg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 300
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Страхотно се радвам! Направо ме засърбяха и метна кривите пръсти с проби в самоделни начинания...

Георгиев, ти си същи Прометей бе!

 

Айде, айде, ако имах чаркалаци свободни, направо ти ги давах!!!!

Ама нямам, батко.

 

Стискам палци.

И очаквам бурен концерт с готовия chef d'oeuvre...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей хора мерси много!! Са съм и ваканция(само от даскало де) така че ще мога да напредна с проекта... Айде алекс да правиме сделка че искам да слушам стържене на струните ..скърцане на на потенциометри...ръждиви звуци от некадърните ми пръсти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

че тремолото изглежда гот!ще свьрши работа.внимаваи при монтажа да е центрирано,да не излизат струни мруни,и с октавите да е ок.остави си пове4е мегдан за корекциа назад,ако ме питаш.

off-rudolff,тия моите снимки,които си цькнал са стари като света,не са ми пьрва гордост.ако искаш ще ти дам други на лс.зарежи ги тия....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дика, имам твои снимки, но все нещо се случва и не уцелвам по-новите. Ти гледай да ги пратиш на Ицето, защото като те знам колко време имаш...Мен не ме брой - главното е младите момчета да се научат отрано на това какво е качествено и естетично. Абе, защо Галин не влиза във форума? Няколко пъти се опитва човека да ми пише едни писма през Яху, но нищо не излиза и най-накрая се отказа.http://www.penevguitars.hit.bg/ Дика, помоли Галин да се включи в някоя интересна тема за акустичните инструменти. Само така ще можем да си поговорим с него! Весела Коледа, юнаци! Рудолф

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аве за ф борда ще мисля като си намеря дърво. Сега гледам как ще бъде заоблянето на грифа и се спрях на С варянт от тази схема че аз вече съм го направил така.

 

На моята китара грифа започва като А (където обикновено се свирят акорди) и завършва към тялото като С (където обикновено се свири соло). И това е идея според мен.

Редактирано от Metalix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аве за ф борда ще мисля като си намеря дърво. Сега гледам как ще бъде заоблянето на грифа и се спрях на С варянт от тази схема че аз вече съм го направил така.

 

На моята китара грифа започва като А (където обикновено се свирят акорди) и завършва към тялото като С (където обикновено се свири соло). И това е идея според мен.

Сиг това което ми казваш е много полезно но аз нямам никакво музикално образование така че и грам не сванах. :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еее много се кефя на DIY проекти! Мислех и аз да се опитам да си направя китара ама нямам нито уменията, нито инструментите и машините! Поздравления за резултата и успех в довършването на начинанието! Весело изкарване на новата година! :hysterical:

 

П.П. Мисля, че колегата в предишния пост има предвид формата на грифа в различните му позиции, съответно C-shape и A-shape

поздрави Иво

Редактирано от МаНиаК
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако четеш английски, дай си мейл да ти пратя едни книжки за китаростроене.

 

Ако може на мен да пратиш, ще съм ти много благодарен!

traicho_g@abv.bg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сиг това което ми казваш е много полезно но аз нямам никакво музикално образование така че и грам не сванах. :)

 

Спокойно и на мен като ми говорят нищо не схващам. ;)

 

Та ето какво имам предвид:

guitarbackviewfullweb20ln7.jpg

На тази китара незнам дали грифа е като моя, просто намерих произволна китара от интернет.

 

П.С. В предишния ми пост, където съм казал че само на А обикновено се свирят акорди, не е така, извинете ме за грешката. Може навсякъде да се свирят. :)

Редактирано от Metalix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еххх остана да сложа рот и да се видим със Сашо да взема частите и да ги наместя и съм почти готов. Сега препоръчайте и някакви струни и ще ги купя и опъна. А дам и нът-а от каква кост се прави ако някой си има на идея. Пробвах с телешки кокал ма се сетих че в него има костен мозък, а пък не намерих ребро. Кажете от плексиглас дали ще стане. Ехх много въпроси за един пост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко ти върши работа... Няма да стане с всеки кокал, но принципно бедрена кост има достатъчно материал. Моят съвет е не се занимавай с кости, ми сложи плексиглас, метал, пластмаса - просто нещо друго, или просто си купи един за 1,50... Струните са един дол дренки - взимай първите на д'адарио примерно 9-ки и се кефи...

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.