Jump to content
Българският форум за музиканти

Моята китара


Recommended Posts

Не виждам дебелината на главата, но положението не ми изглежда толкова отчайващо. Възможно е и да издържи опъна на струните. Колкото до посоката на струните от ключовете към грифа и там може с нещо по-оригинално нещата да се оправят. Явно ще се опре до принципа за превръщане на дефекта в ефект. Понякога резултатът е неочаквано добър. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 300
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Това е добре, остава да обмислиш внимателно как ще минават струните от ключовете надолу, няма ли да се наложи да се поставят някакви допълнителни насочващи елементи, но така, че да не притискат и нараняват струните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега остава да измислиш какво мостче ще има и как ще се крепи,щото 6-та ще го дърпа надолу,5-та над ключа за шеста ли ще минава и въобще виражите на струните как ще стават..

 

 

На мен по ми е интересно за 1-ва. Тя 6-та е по - малко натоварена, спрямо това, което виждам. Lord Of Darkness® даде добра идейка. Може и с мост да стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Млади приятелю icohohi, ще ти бъда много благодарен да не ме мъчиш с този псевдоним, а да си кажеш поне малкото име. Пиша ти специално, за да не се отчаяш от мълчанието на твоите консултанти и помагачи, защото те в момента са ангажирани със студентските си проблеми. Малко търпение и като се осеферят младите лъвове отново ще скочат на ринга. Айде, успех друже и не унивай! Дядо ти Рудолф.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Млади приятелю icohohi, ще ти бъда много благодарен да не ме мъчиш с този псевдоним, а да си кажеш поне малкото име. Пиша ти специално, за да не се отчаяш от мълчанието на твоите консултанти и помагачи, защото те в момента са ангажирани със студентските си проблеми. Малко търпение и като се осеферят младите лъвове отново ще скочат на ринга. Айде, успех друже и не унивай! Дядо ти Рудолф.

Хаха Ицо, иначе Христо Георгиев приятно ми е! Иначе мен не ме мъчи мълчанието на приятелите от форума, каквото е имало са ми казали и помогнали. Сега ме мъчи чакането на муз. магазин Jam днес ми казаха че поръчката се проточва с 15 дена... някой ми казаха че така ще стане ма като нямам пари за по скъпото ще чакам евтиното. Иначе се замислям дали да не си купя аерограф и става лошо и за китарата и за колата на брат ми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми купи си! Кадърен аерограф = 150+ кинта, компресор ~200+ кинта, художествените умения - безценни... За всичко друго има МастерКард! Не виждам къде се буташ за аерограф, който ще ти излезе ~400-450 кинта и успехът му ще е спорен, при положение, че не ти се дават +30-50 кинта за друг бридж, но ти си знаеш...

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми купи си! Кадърен аерограф = 150+ кинта, компресор ~200+ кинта, художествените умения - безценни... За всичко друго има МастерКард! Не виждам къде се буташ за аерограф, който ще ти излезе ~400-450 кинта и успехът му ще е спорен, при положение, че не ти се дават +30-50 кинта за друг бридж, но ти си знаеш...

 

Поздрави,

Влад

Идеята е че рисувам... и имам умения и с това мога да изкарвам пари... докато с китарата няма да мога. Тогава за кво да се охарчвам за това. Китарата я правя като хоби. Иначе мерси за инфото за цените, аз съм си проучил въпроса, и компресор си имам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, Владе, аз пазбрах, че чедото ходи на уроци по дизайн, следователно е парче художник, като добавим интереса му към китарджийството - ми то си е от нашата кръвна група. Щом има компресор и "ръчички", като казва Диката, значи "всичко ще му е наред" и след време ще се гордеем с още един талант в нашата група. Така че аз му се радвам много. Смело напред!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Еххх.. след месец чакане и много разходки до музикален магазин Jam, днес най-накрая ми е дошло тремолото бостън.... оня малко се е минал защото аз поръчах по кофти модел... и го капарирах а той ми донесе по нов модел който е с 4 кинта по скъп... и ми каза ми ок черпи се едно кафе. И такам прибрах се грейнал в нас, и първата работа беше да видя как съм рязал дупката за тремолото. Ми да ви кажа пасна даже без да ползвам чука :rockon: деже хода назад му е добър и дупкатаи дължината и за пружините е добре. По-късно и снимки ще има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.