Jump to content
Българският форум за музиканти

Моята китара


Recommended Posts

Точно затова споменах разпределителите... Имам предвид ония неща дето разпределят струните на фендерите.(сега са с по 2 а преди и на vintage-ite с по 1)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 300
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Такам сега прави сте че ще опират. Но аз искам разположението на ключетата да е по формата на главата ( то иначе няма да ми стигне дължината на ключето да излиза на вънка че да е удобно за въртене) решенията са две: да сложа разпределител като на стратокастерките дето 1 и 2 струна са прихванати там с няква закопчалка. Или да направя някакви декоративни елементи на главата който да насочват струните без да се търкат една друга. Разбира се съм помислил и ъгълът да не е много голям да се намали триенето. Иначе пак благодаря за съветите. Поръчах си на един приятел тремоло и той каза че ще ми намери за 28 кинта. Към края на месеца ми обеща да ме намери и да видим как ще правим прехвърлянето ако дотогава съм си в София.

Редактирано от icohohi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе ако беше помислил малко, щеше да се светнеш, че е добре ключовете да са разположени така, че струните, като минават през магарето, да не правят чупки встрани...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече ти обянсиха, но все пак да повторим - 'онез неща' по фендерските глави са държачи, натискащи стурните надолу, за да падат под определен ъгъл спрямо нъта, а не да променят посоката! Иначе не пречи да забиеш 2-3 видии или пирона, но няма да се отрази особено добре на струните, вероятно и на звука, на визията да не говорим :)

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок щом тези държачи може да притискат струните надолу значи какъв ще е проблема да ги притискат и настрани. При всички случай се създава някакво напрежение върху струната, сега че посоката не е същата е малко вероятно да промени звукът. За следващият път ще измисля "отварачка за бира" на която ключетата да са по гункционални.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва ще го мислим като се стигне до там, и ще видим резултата накрая. Такам по важен въпрос 1во- потенциометри жичкаджийте да помагат че аз само от прекарване на кабели по строежи разбирам. Пластмасови или железни тела, по схема са 250 к ома, типът за volume,bass, treble какъв трябва да е (моно, стерео или нещо др). Понеже че слагам потенциометрите от долната страна колко трябва да оставя от дървото че да е достатъчно здраво (няма да има гард върху тях). За превключвателят също да питам дали мога да си го взема от хубав ел.магазин, че в музикалните дерат кожи (и какво трябва да са изискванията за превключвателя) и 2ро- евентуално си търся адапторчета, идеята ми е два single coil и един humbucker. Ако не три сингъла цена макс 55 лв за трите сингъла, със уговорка да се пробват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има подходящи потенциометри по левче някъде в жичкаджийските магазини - със шлиц е оста и са метални, изглеждат горе-долу TAKA, щом ще слагаш и хъмбъкер може и с 500к да го направиш и без TONE потенциометри - само с едно усилване примерно

 

може да си вземеш някакъв въртящ се галетен превключвател за 2-3лева, но едва ли ще е удобно като на фендер ключа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми е трудно да намирам логаритмични потенциометри А500К, но за сметка на това наоколо гъмжи от линейни потенциометри.

 

За моите китари, често ползвам линеен потенциометър B1M, с 500К, или 250К резистор, за имитация на логаритмична крива.

 

Най-големите логаритмични, които се намират лесно тук, са 100К.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси и на двамата до колкото съм разбрал линеен, логаритмичен и за humbuckera 500 К За превключвателя не търся удобство аз даже не знам къде ще го забия още ;). Остава въпроса колко място да оставя за да може хем да стигат до отдругата страна потенциометрите и превключвателят хем да е здраво дървото.

 

едит: малко изчисления.

10 лв бук-тяло

5лв дъб- гриф

3 лв- полиуретанов яхтен лак

2 лв -шкурки 120 и180

0.60лв-водна шкурка

5лв-спрей

21 лв-ключета (подарък са ма да ги вкл и тях)

28 лв-тремоло (още не е доставено)

_________________________________________

84 лв дотук

+ до към 50-60 лв адаптори на старо

+10 кинта за обрудване с потенциометри и превключвател

и тва ще да му е....

Редактирано от icohohi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да но по-вероятно е да се разтройва след 5минути или да къса струни или да изкочи някоя от видиите ;)

първо се мисли - после се реже :icon_shithappens:

С тремоло 100% ще разстройва,според мен трябва да се резне главата на грифа отстрани за да са в 1 ред ключовете,но дали ще е стабилна така..?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направих обстойни изчисления, цяла нощ го мислих и смятах. Оказа се че средния ключ от лявата страна само ще минава много близко до първият... не мисля да променям главата и разположението на ключовете, сега ако се разстройва китарата здраве да е. Поздравче : http://www.data.bg/f.php?fid=19225429

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направих обстойни изчисления, цяла нощ го мислих и смятах. Оказа се че средния ключ от лявата страна само ще минава много близко до първият... не мисля да променям главата и разположението на ключовете, сега ако се разстройва китарата здраве да е. Поздравче : http://www.data.bg/f.php?fid=19225429

 

 

 

Ако се разстройва и имаш място можеш да сложиш и горе едино заклшчване + 20лв. и проблема ти е решен :thumbs_up: Хмм... ти каза , че е тремоло => не може :thumbs_up: Въпреки, че един френд преди време имаше китара точно така направена - със тремоло и заключване горе. Няма да казвам как си правеше финния тунинг - сетете се :curse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@icohohi - поздравления за ентусиазма! По въпроса за потенциометрите - тези, които overdrive ти предлага принципно стават, но ако няма да имаш плочка отпред, а ще дълбаеш отзад кухина за електрониката, имай предвид, че шийката на този модел потенциометри е много къса. На моя бас някой преди мен беше сменял оригиналните потенциометри с такива и беше страшно накопано с длето, за да може да се покаже шийката отгоре, че и да се завие гайката. Да не говорим, че като оставиш дървото толкова тънко там няма да е особено здраво. Аз си намерих логаритмични 500k при капъша - струват по 6 кинта, а шийката им е по-дълга, а и по-широка. Ето снимки, за да сравниш:

p1.jpg

ето ти ги и с гайките (шайбите не съм ги слагал):

p2.jpg

и отзад:

p3.jpg

та от 7 мм като извадиш 2 мм за гайката и шайбата остава да имаш 5 мм дърво ако сложиш от по-малките. От по-малкия диаметър на корпуса, но с дълга шийка и стойност 500k логаритмичен принципно имат в xxxx, но преди седмица, когато ходих да търся, нямаха. Оставих си телефона, казаха, че ще поръчат. И още нещо. На тези малите потенциометри с късата шийка оста е някъде 2 пъти по-дълга отколкото я виждаш на снимките ми. На този пот я срязах, за да бъде еднакъв с другите :thumbs_up:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.