Jump to content
Българският форум за музиканти

Моята китара


Recommended Posts

Ми за дължината гледах една кремона и най-дългите прагове бяха по 5 см. Като го сметнах 23 прага ти излизат 1,15 м. За това казах горе долу така. Иначе мерси за инфото за тежестта. Неска ще я меря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 300
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Хах, не съм казвал, че материала няма значение. Просто казах, че китарата може да е от шперплат и да тежи супер малко, а може и да е от желязно дърво и да тежи майка си и баща си и да звучи сходно добре, разбира се с различен състейн. Колкото до тая от шперплат - в пг имаше някакъв фен с шперплатен лпс, който вадеше убийствен саунд... с ди марцио адаптери естествено :lol:

 

Поздрави,

Влад

 

@ицохохи: нарочно ги правят по-големи пораговете, защото китари разлчни... едни са с гриф 5см, други с гриф 6,7,8,9,10,7648236 и т.н. :thumbs_up: оворя за най-широката му част естествено...

Редактирано от vlex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вижтге ся, това за връзката между плътността и тежестта на материала и състейна също е много относителна работа, защото съм виждал уестърн китари с по-голям състейн от моите електрически.

А при уестърните, които са просто вид кухарка с метални струни, кажи-речи НЯМА никаква плътност - пълни са с въздух. :thumbs_up:

 

По-вани за състейна са самото дърво и начина на сглобяване, технологията, конструкцията.

Има дървесни видове, които са сравнително леки и вадят як състейн (елша), а има и тежки, плътни материали с по-слаб състейн (например шперплат, талашит и прочее).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вижтге ся, това за връзката между плътността и тежестта на материала и състейна също е много относителна работа, защото съм виждал уестърн китари с по-голям състейн от моите електрически.

А при уестърните, които са просто вид кухарка с метални струни, кажи-речи НЯМА никаква плътност - пълни са с въздух. :lol:

 

 

Tова , сигурно си се досетил е от удрянето на звука "стена в стена" , при кухите китари. И моята кухарка вади много по-голям състейн от електрическата ми, въпреки че на електричката състейна е много дълъг. Елемнтарна "физика" , като раздел е това.

 

 

Може да се направи кухарка от щперплат и пак да вади много дълъг състейн, само шперплата е много мек и се съмнявам да издържи на опъна на струните, ако не е подсилен някак.

 

 

 

ПП писна ми днеска да си едитвам постовете по 1000 пъти. Май имам нужда от още един чифт цаиси :thumbs_up:

Редактирано от KingdomX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакаме нови снимки натворението ти - китара ...

Споко направя ли нещо ново ще ви информирам. Днеска минах и ми казаха че мостовете с тремоло идват след 10 дена. Имаше и прагчета в същият магазин (jam) там бяха на метър отиваш и казваш там колко ти трябва и тя ти ги нарязва грубо. Точните и думи бяха: "Едно прагче левче.....23 смятай ги....#@$%?" ключовте ми са 6 кинта бройката, тя ми каза че може да ги комбинира 3 леви и 3 десни. Ако някой има идея някъде по-евтини ключове да казва. И мост с тремоло под 20 кинта.

Мерси предварително.

ПП: Грифа го фанах с 5 винта не с 4. По стандартния модел само 4е с още един в средата за да съм по сиг. Даже мисля да го лепя със смола. Дали идеята е добра???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мога да ти дам мост с тремоло, ако намериш черен стратокастерски мост без тремоло или мост за Телекастер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо такова??? 33_large.jpg Или нормален мост без тремоло???

ПП: аз и обикновен да имах пак щях да го сложа. Но щом така или иначе съм издълбал място за пружини, и с тремоло е на същата цена на която е и без. Съм решил да го взема/

DTG52bridge.jpg

Редактирано от icohohi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма смисъл от 5тия болт, а ако го лепиш по-добре ползвай лепило за дърво :surprise:

само да питам - защо реши да има 23 прага - за пръв път чувам китара с толкова??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да са 22 позиции с нулево прагче... :surprise:

 

Поздрави,

Влад

 

П.П. Кво е тва първото трмоло над телешкия бридж? Някво странно ми се види...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами о моята схема са 22 железца и нали накрая остава някуде 5мм дърво от фингърборда. И реших накрая да сложа още едно прагче.

ПП: по моята схема ми е дадено да се остави 0.5 см от фрета и тогава да се почва с прагчетата. Добре ли е това??? :metalist:

@vlex Нали горер искаше черно и от стратокастер. Първо си помислих иска стандартно обаче да е черно, обаче като се замислиш той може да си земе такова и да си го боядиса както иска. Обаче за да търси някво значи трябва да е изчан1ено. И като почнах да премятам из гугъл за стратокастер бридж на 47 стр маи излезе това ;)

Редактирано от icohohi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кво? ;) Я нарисувай схема най-добре, че тия железца, милиметри, километри, фретове нещо ми се изгуби фабулата...

 

Омфр! да не говориш за 5мм преди първата позиция? На някои китари (главно български) скалите са така построени, че понеже нъта е прекалено ниско, или ъгълът на главата (който липсва обикновено) нее подходящ и струните не попадат в нъта под необходимия ъгъл или т.п. нулевото прагче повдига струните, за да не браждят по останалите прагчета. За това ли говориш?

Редактирано от vlex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че говори за свободния край на фретборда след 22-ро прагче.

Добавил е още едно прагче и са станали 23.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И двамата сте прави. Ще добавя едно прагче след 22 рото. А преди първото има разстояние и ви питах дали да го оставям или директно да залепя първо прагче до нът-а.

Редактирано от icohohi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разположението на фретовете не се определя от това дали има място или не, ами по спец формули. Като мръднеш всички в едната посока променяш мензурата, оттам местиш позициите и крайният резултат е напълно фалшива бутафорна китара, която можеш да заковеш на стената с 2 големи болта хилти... :happy: Прецени си дали искаш да местиш фретовете, или да спазваш каквото е написано...

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.