Jump to content
Българският форум за музиканти

Ех това перце...или кой с какво перце свири?


mimstudio

Recommended Posts

Ебахти, перце от метеорит! :D

 

Аз съм сменил бая перца, но имам афинитет към по - дебелите, може би защото ползвам и дебели струни.

Та затова последните години ползвах само тези сигнъчър на Сатриани - идеални ми бяха.

Въпросът е, че колкото повече свиря ритъм на акустична китара, толкова повече усещам, че не ми дават много добър контрол, точно защото са дебели и не могат лесно да минат през всички струни, за да се чуе акордът - май свиря с прекалено много атака, от което пък динамиката куца.

От друга страна с тънки също не мога, защото се огъват и за по - бързи пасажи изобщо не стават.

Ще трябва да пробвам някакви нови, а тези от ахат определено ми грабнаха вниманието.

Може скоро да си поръчам от тях. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано на мен не ми се хлъзга, но ще пробвам и едно с грип и десен бевел...

 

На предната страница те бях попитал колко е доставката, но явно не си видял..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към 5 лева е доставката.

Гледам има мераклии, ще питам на сайта някои неща, може да направя една обща поръчка скоро. :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ Брой ме и мен, Baby Thomas. Искам такова без грип, обаче. Като това, което ти си си взел. Изглежда ми примамливо, мамка му...

Редактирано от Vasil Pavlov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес заранта си измайсторих ей тази шукария :music: Първоначално ей така щото ми беше скучно, ама се оказа хубава инвестиция на време и сега само с него свиря :Piano: Много е мьетълско :)

цък me

Редактирано от Yves
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някаква алуминиева сплав, която за нещастие ми е малко дебела (над 1мм е, а аз най обичам 0.88). Но с малко повече усилия и това може да се коригира. За бързи сола няма какво да коментирам - номер 1 е. Малко материи могат да предоставят такова сцепление с метал както...метала :Piano: Аз мислех, че заради твърдостта няма да е удобно за ритъм, ама не е баш така. Палм мютинга става много брутален :)

 

Иначе самата форма е очертана от нормално перце Dunlop Tortex със съвсем леко издължаване към върха :music:

Редактирано от Yves
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, никой не коментира как свиренето с метални и каменни перца се отразаява на струните - имам чувството че ще ги захабяват много по-бързо от пластмасовите, бидейки тези перца са по-твърди от струните. Което пък от своя страна си е нерентабилно. Да не говорим, че закупуването на перце от полускъпоценен камък също ми се вижда нерентабилно (освен за подарък), отчитайки факта, че за 10 години съм загубил сигурно 30 перца, а съм захабил от ползване 2 (късметлии) :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен перцето не оказва влияние върху живота на струните(поне не толкова голямо), може и без перо да ги съсипеш много по-успешно.

Относно загубите, продават се джобове за перца, които се лепят на китарата(не повече от 5-6лв.)Аз и на двете китари имам такива и загубата спадна рязко.Разбира се навика да прибираш перото където му е мястото(докато не свириш), няма кой да ти го продаде.

П.П.Само аз ли си мисля, че перцата ширпотреба са пластмасови, защото се изработват лесно и не струват почти нищо(като производство).

Редактирано от SviStyle
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.