Jump to content
Българският форум за музиканти

Ех това перце...или кой с какво перце свири?


mimstudio

Recommended Posts

Ако тръгна да изброявам всичките ми перца ще ми отнеме цяла вечер :)

 

Но Топ 3 за мен са :

 

1.Ernie Ball USA Nylon Heavy

2.Dunlop Tortex 1.00 - ''The Blue Ones''

3.Planet Waves JS Heavy

 

:greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За кой РФ става дума... защото ония ден бях в този до метро станция Сердика и нямаха почти никакви дънлоп перца, камоли тортекси т.н.

 

 

ами точно от там... освен ако не са свършили... по кинта бройката... много са ми удобни...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Някой може ли да ми кажа къде мога да намеря в София Jim Dunlop Tortex 1.14 ( и ултекс ще е хубаво да има )... защото от 2 седмици свиря с едно изтъркано перце и обиколих всички магазини в София дето знам и все нямат хубави... Тея пък в Динакорд никакви нямат... Ще съм ви много благодарен.

Имам две такива, купих си ги от РФ в Технополиса в Младост 4.

 

Да не съм офтопик - най-удобно за свирене ми е Dunlop Stubby 2.0mm. Понякога ползвам и едно жълто Planet Waves 0.76mm, което ми беше с колана на китарата.

Редактирано от Dawnfall
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз обикновено използвам 2 чешита перца в зависимост от това какво свиря:

1. Allice 0.96 - за по-леки изпълнения, включително балади и предимно на акорди.

2. Jim Dunlop Stubby 2.0 - за здрави рифове и бързи сола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че много разбирам, но използвам Dunlop Tortex 1mm i BigStubby 1mm.

 

А интересно ми е дали някъде в България се продават тези- http://tinyurl.com/prk8hr или http://tinyurl.com/r2rmqk :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато се занимавах активно с ел. китара, залагах само ан Jim Dunlop Jazz III.

 

За акустичната установих, че много ме кефят меки перца.

 

И 1 въпрос:

 

къде в БГ могат да се намерят перца на Gibson ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Stagg 1.20 за електрическата, най-удобни са ми те. До колкото при класическата предпочитам Dunlop L (0.50mm), ако ми се наложи да използвам.

 

:offtopic-001: Между другото и аз проявявам интерес за Pick of Destiny :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За кой РФ става дума... защото ония ден бях в този до метро станция Сердика и нямаха почти никакви дънлоп перца, камоли тортекси т.н.

 

аз ДНЕС ходих и имаха и тортекс и дънлоп. МНОГО

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последния път като ходих до xxxx видях много яка кутийка колекционерски перца Джими Хендрикс . Та реших да питам колко е кутийката и чувам 1.80 .Изкефих се супер много и я взимам заедно с още някви работи и после след известно време като се зачудих какво толкова съм взел че ми е толкова голяма сметката и видях че било 18 :cheers2: . И така , с тях свиря сега , 12 медиум перца . Яки са де , малко се лющи бързо картинката ама кво да се прави . После цяла седмица не можех да ги преглътна тия перца . Ама тва са то провинциалистите . :butcher:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички които помогнаха да намеря ултекс и тортекс. В крайна сметка намерих преди няколко дни във Фактор и установих че всъщност от двете като че ли ултекса ми е по удобен (1.14) тъй като самия материал е като че ли по твърд и е доста удобно за рифове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.