Jump to content
Българският форум за музиканти

предложете ми видео редактор


rocker_vn

Recommended Posts

  • Отговори 34
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

А има ли читав видео редактор, който да не се инсталира (портабъл). Или поне да не засира пейзажа с хиляда DirectShow филтъра, както обича да прави Пинейкъла примерно. :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е като да ползваш ТФТ през D-Sub изхода на видеокартата. Лоша идея!

А аз точно така правя поради липса на DVI кабел. :greenball:

Обиколих света да намеря, минах през абсолютно всички компютърджийски фирми в града - или те гледат като малоумни и не знаят за какво по дяволите говориш, или нямат, или не продават отделно, или тези кабели и DVI адаптери, които имат в наличност, не стават за входа на моя монитор, понеже са с един клъстер крачета повече, отколкото са входните дупки на куплунга на монитора... (мониторът е доста скромен Philips 190S, но върши работа).

 

Някой имали идея от къде да поръчам DVI кабел и как да разбера дали ще пасне на моя вход?

Изходът на картата е с тези прословути крачета в повече, докато входът на монитора ги няма. Демек, кабелът май трябва да е различен в двата си края.

 

/Сори за ОФФ-а, де. ;)

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

посочените редактори във въпросната класация са ориентирани предимно в кепчър и компресирани формати - ДВД криейтър и пр.

Сиреч се разминеват твърде с идеята стандарт дефинишин, където компресията е по-малка и качеството по-високо.

Основните цифрови формати в раздела стандарт дефинишън са 4:

DV, dvcam, dvspro и dvcpro 50. разликата е, че докато при мпг има липсващи кадри (които се измислят на база преден и следващ в реално време от декодера при СД няма такива) и докато при МПГ на ЦБР 8000 1 час видео се случва около 3.5 Гб при СД форматите няма ВБР и прочее там е ясно Пал ДВ е около 13 ГБ/ 1 час и т'ва. Същата компресия е записана и в/у лентата и съответно през И-линкЪт не се губи инфо, защото процесът е един и същ с Копи Пейст, а не е конвърт.

Освен това пак казвам не говорим за ДВД Оторинг програми а за професионален едит, а NEXXT! не е софт,а леко саркастично обръщение към варненския рокер. Щото кара нещата отзад напред.

Напълно е възможно една обикновена домашна машина от 1,6 нагоре с 512 рам да стане мощна едит станция (естествено с малко чакане, но преди това иска известно време подготовка от рода на формати, стандарти, технически показатели на комресията (тва не е много точен термин ама минава). Познавам учили композитинг във Франция хора, които твърдят, че премиерата не може да експортва тарги с 32 бита цвят. Те за т'ва ми беше забавно.

След това почват едни разговори от рода на А бе тая картина що трепери така, тоя надпис как се друса и прочее.

после ще напиша една кратка лекцийка: "Що е Пал и защо има почва у нас, а не УСА" да речем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, това с предварителната подготовка го знам от личен опит. Като избирах камерката мислех, че просто бодеш в компа и действаш. Но като се зачетох и направо съжалих, че съм се хванал с това. Около 2 месеца само то правих - четох за формати, компресии, деинтерлейс, плъгини и всякакви дивотии по темата. Направо се бях отчаял от живота. Сега нещата са ми доста по-ясни, а в същото време имам чуството, че съм още по-начинаещ. Гадно усещане! :greenball:

Пробвал съм по-голямата част от софтуерите в онази класация (която съвсем не приемам за пълна или пък вярна) и всички продукти имат кепчър и експорт в/от DV формата. Доколко са "Про" (поради липсата на специален харуерен ускорител за ефекти и т.н.) е друга тема. Въпроса беше за някакво софтче, с чиято помощ да можеш да свалиш материала от камерата, да направиш някакъв едитинг, да го експортнеш в подходящ за нуждите ти формат и да го ползваш после. От всички тук най-не_гаден ми се струва ВидеоСтудиото, затова и го препоръчах. Но винаги съм готов да експериментирам, още повече то ужасно ме дразни с три неща. 1 - слага хиляда DS филтъра; 2 - има настройки за проекта на няколко места и докато не ги пипнеш всичките да си съответстват все ще се обози нещо; 3 - импорта на картинки (във 11 версия не знам) беше с трагично куолити.

Но предвид новата ми концепция "На един Уин повече от 5 софта инсталирани - НЕ" определено търся алтернатива. Нещо, което да се ползва портабъл както да речем Main Concept H.264 Encoder. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Настройките са неизбежни така или иначе. Вероятно по т. 3 т'ва е пиниза. Някъде има нещо за цъкане.

по въпроса за про-то. Важно е да запазиш качеството, иначе няма значение къде работиш. Принципно вегаса е най-юзър френдли, но има и маса недостатъци.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

NEXXT! не е софт,а леко саркастично обръщение към варненския рокер. Щото кара нещата отзад напред.

 

 

:rocker: КО ДА ПРАЯ...УЖ СЪМ ОТ СЕЛО И УЖ С ТЕХНИКАТА СЪМ В ЧАЗЗЗЗЗЗЗ... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма грижи питай, ще отговарям. Просто основната част по връзките вече ти я бяха обяснили.

Останалото е занаят - научава се!

После идва голямото иВскуство. Разказ, динамика, прочее режисьорски и драматургични мо'абети.

До про-клипове е много дълъг пътя, а аз разбрах че това искаш да правиш.

И както във всичко най-важния пиниз е един КИНТИ!!!!

Кофти резолюция, с кофти камера, на кофти осветление = кофти редакция, кофти прилагане на ефекти и т.н.

 

п.с. А от мен по-прост DIGITALEH СЕЛЯНИН няма.

 

И за да няма съмнение, че знам какво говоря пак шъ съ похваля:

 

ej na

Редактирано от RockoBG
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А тези твоите защо ги няма в тази класация? :recourse:

 

На мен ми се струва че Avid Liquid e от съвсем друг клас продукти сравнено с тези (както май и Adobe Premiere Pro!) :unsure: ! То се вижда и от разликата в цените само, а и пълен Liquid 7 май върви само с хардуеар:

http://www.pinnaclesys.com/PublicSite/us/P...Advanced+Video/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами профи , профи , колко да е профи... то мойто да е като музиката ми дето си я правя в нас..та си викам: освен да снимам задници и цици по плажа,да си подкрепя дрънченето с малко картинки...може пък да се получи нещо :unsure: и да се радваме :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Avid Liquid - в къщи върви като слънце, но е някак си сватбарски ориентиран. Има доста цигании вътре, които лесно се джуркат.

 

http://www.avid.com/

е сайта аз говоря за Xpress DV or Pro, or ProHD.

А ве рокере. дай да се сменим - аз да зяпам цици, пъ' ти да мааш кепчъри, а? :recourse:

Редактирано от RockoBG
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте. Пробвал съм доста видео редактори,но като цяло "Sony Vegas" (дори и по старите версии) поне за мен е най-удобния и функционален редактор.Множество писти както за видео така и за аудио тракове, микс на картините, възможност за "син екран" (Става и със зелен :) ), различни layer. Въпрос само на свикване. За енкодването до Mpeg2 ,се разчита на нещо различно (аз ползвам tmpgenc 3), но и "Sony Architect", ще ти свърши работа.Пробвай и Pinnacle studio-Доста "потребителско е направено. С продуктите на Abobe(premiere) ,поне за мен беше доста трудно и ги оставих настрана. Успех , и ще чакаме да видим клиповете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.