Jump to content
Българският форум за музиканти

предложете ми видео редактор


rocker_vn

Recommended Posts

редактора не НЕРО и уиндоус муви мейкър не ми вършат работа...

 

чух за adobe premiere - но незнам как ще е...

 

искам да направя горе-долу професионални музикални видеоклипове,да напасвам видеото според аудиото и т.н. или поне да се опитам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 34
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Премиер е ужасно като всеки софт на Адоби.

Вегас не мога да си спомня с кое точно имаше проблеми при последния ми сблъсък с него, обаче се наложи да го отрежа.

По-юзър френдли е Ulead VideoStudio.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако питаш мен във връзка с ВидеоСтудио - да, има. Правил съм Picture-in-Picture и ноти отдолу също насложени. Има също и т.нар. Blue Screen (само дето е зелен)... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

още един въпрос:

 

с какво трябва да си оборудвам компа за да мога да си свържа камерата чрез цифровия DV конектор - някаква допълнителна платка... или да използвам аудио/видео изходите и - свързани към TV tuner?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

цифров видеоконектор (DV out)(i.LINK*) - i.LINK съответства на IEEE 1394-1995 индустриалния стандарт и неговите характеристики.

 

нещо такова ли ми трябва??? ЦЪК

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва ти само и единствено FireWire порт. Ако нямаш на дъното или на SB Audigy можеш да си купиш платка, която струва 7-8$. Тази от снимката е с повече портове и предполагам затова е по-скъпа.

Всякакви други свързвания на DV камера към компа са признак на малоумие - било то през ЮСБ или аналогово! Така че дори не го обмисляй като вариант! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мммда.и аз така прочетох - губи се качеството когато се сваля с тв-тунер,заради преобразуването цифрово/аналогово/цифрово

 

сега ще търся един бг-онлайн магазин в който да си поръчам,и платя като ми го донесе куриера.от там си поръчах МИДИ кабела.ама не се сещам кой сайт беше....

 

болен съм и стоя в нас сега и затова по интернет ще поръчвам...да са еба в болното ухо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...заради преобразуването цифрово/аналогово/цифрово

Позна, черпиш! :D Това е като да ползваш ТФТ през D-Sub изхода на видеокартата. Лоша идея!

Всъщност през ЮСБ е само диджитал, но пак е шитня, защото се прекомпресира в МПЕГ-1 с ниска резолюция и никакво качество!

 

Магазин за целта е да речем Плесио. Има и много други, но аз оттам съм заръчвал. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега,много благодаря... :thumbup:

купих си кабелче за 8 кинта и firewire платка с 4 извода (2х6 + 1х4 + 1х6вътрешен) за 19 кинта и всичко е повече от прекрасно... :P

 

направо с ULEAD MEDIA STUDIO 8 си свалям видеото,а даже и си командвам камерата от компа...не само че е по евтиния вариант от тв-тунера,ами е и по качествен и професионален...ИМАШ БИРИ ОТ МЕН КАТО СЕ ВИДИМ НЯКОГА :yes:

 

за тези които някога ще застанат на същия кръстопът: сваляйте видеото през FIreWire,относно кабела,оригиналния е около 70лв. и в инструкцията пише да не се използва друг - пълни глупусти,аз съм с кабел за 8лв. и няма абсолютно никакъв проблем...

 

:happy: наздраве...започвам да събирам материал за видеоклип...част от материала ще го събера на мотосъбора в велико търново... :metalist::curse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...сваляйте видеото през FireWire...

Всичко друго е булшит. :D

 

...относно кабела, оригиналния е около 70лв.

За първи път чувам. Моят беше скъп от 13 лева, а сега има и по-евтини. Вършат същата работа. ;)

 

RockoBG, аз нещо не намерих продукт с такова име NEXXT. Ще те затрудня ли, ако помоля да ми дадеш линкче да разгледам продукта. Че съм фен на видео едитинг софта и винаги търся алтернативни продукти. Благодаря!

Редактирано от Baby Thomas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.