Jump to content
Българският форум за музиканти

Soldano Custom Amplification


metalhammer

Recommended Posts

В тази тема ще представя продуктите на Michael Soldano

Тва е безкомпромисна марка - the best of best надявам се да се убедите с теченеие на времето и развитието на темата.

 

Като начало нека започнем с SLO - 100 Super Lead Overdrive Head

 

front.jpg

rear.jpg

 

Усилвателя вижда бял свят в далечната 1987 година.

Няма нужда от бустери, дист , фъзз и тем подобни настъпи кутиики.

Плъгваш китарата и ако не ти достига гейна просто усилваш потенциометъра малко повечко ! Саунда е потресаващ!

Slo 100 е изцяло лампов - изкривяването е pure tube без компромиси.

Успеха у се дължи на това че Michael Soldano израбтва усилвателите си ръчно, с висококачествени компоненти и има една от най добрите подръжки на продуктите си .

Тази глава е с доживотна гаранция, ако има някаква повреда изпращаш я на Майки и той я поправя и ти я връща.

Ако някой глупак е нарушил гаранцията Майки го поправя за твоя сметка и ти го връща пак с доживотна гаранция.

Няма значение дали си първи 10 или 15 собственик , отношението е винаги на ниво.

 

Дизайна и схемното решение са напълно изчистени.

Имаме 2 канала :

-Хай гейн

-Клиин\Крънч

 

корекциите са следните :

по един гейн за всеки канал , общ еквалайзер (bass middle treble) , по един volum за всеки канал , презънс

 

Веднага ще изкочат 10 човека за да кажат че тва е недостатъчно но мисля само да замълча.

Истаната е в простите версатилни неща.

Лично на мене повече не ми трябва , а също и на хилядите китаристи по света - за справки прочетете ревютата в нета.

 

С -Клиин\Крънч канала може говори сам за себе си двата режима се превклучват с ключ на предния панел

Гейна на крънч режима достига до нива добре моднат jcm 800

Някой ще кажат - малко ми е не ми достига сутейн , искам още дисторшън.

 

Ами просто превключваш на Хай гейн !

 

Толкова съм пристрастен и запленен че няма как да го опиша - само ще кажа едно - трябва да се чуе.

 

Лично моето мнение е че Хай гейна е замислен първоначално само за сола но в последствие явно се ползва за жестоки POWER CHORDS

 

Slo 100 има лооп който е изцяло лампов - никаква загуба на качество !

 

 

В края на топика искам да помоля да притежателите на Slo във форума да се съберем в някоя кръчма да си пииваме биричка и си разказваме за нашите ампчета, макара да имаме само клонинги на Soldano поне малко сме се доближили до топлината на оригинала.

 

Виждам че благодарение на Gregg бройката расте ....(Респект :blush: )

 

Ако все пак някой който чете тва тук иам оригинално Slo и се намира в БГ искрено го моля да се обади и да отдели поне 30 минути да му се полюбувам

няма значение в на колко километра е паля колата и отивам!!!

 

Всичко звучи като религия за мене и то наистина е така.

 

Поздрави Дими

 

п.с. очаквайте продължение с останалите уникални Soldano продукти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 31
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

класика в жанра определено. но не бих твърдял че е "дъ бест оф дъ бест". просто... има доста усилватели които са кандидати за тая титла (и всичките са супер де).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам SLO/DR от Gregg и е супер. Вярно е, че става и без буустове, но с вградения ми превключваем tube screamer работата става още доста по-здрава. Не става дума за допълнителен гейн, има си предостатъчно и без него, но звука се стяга, особено палм мютовете си зазвучават както трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...няма значение в на колко километра е паля колата и отивам!!!...

Дими, ако си купя такава глава ще ми дойдеш ли на гости? :)

 

А аз защо имам спомени, че четох на един сайт интервю с Г-н Солданов, който говореше, че само солид-стейт е истината и само такива АМР'с правели и т.н. лиготии. Може ли да е "обърнал резбата" в последните години? :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Статията е за солид стейт изправяне на променливото напрежение за анодното захранване - ууух какго измъдрих сложно.

 

Старите ампове няма диоди а ламба за изправяне на напрежението (не е имало диоди тогава)- Солдано обаче държи на диодите и тва е в противовес

на господин Рандал Смит който най нагло открадна преампа на сло направи амп и за да е уникален сложи опция за диодоно или лампово изправяне (та даже и го патентова тва )

и от там се роди отрочето Меса дуал Ректо и започна да продава , продава , продава

 

rectify - изправям > дуал rectifier - 2 изправителни ламби (100 вата)

 

от там трипъл rectifier 2 изправителни ламби(150 вата) никаква връка с 2 канала три канала и един канал

 

Та така чичо Майки не признава Vintage захранвания от на баба ми годежа и си държи на солид стейт изправяне .

 

Тва съм го писал тук там из форума по няколко пъти ама хайде да систематизираме нещата за по новите членове на форума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дайте, при положение, че има такива усилватели (макар и правени) из родината, да чуем някой семпъл. Поне да разберем за кво искат 3500 евро в томан.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.myspace.com/kaskadiori

 

чуй парчето Inside my Other Side

 

Солдано-клонинг от г-н Метълхамъров.

Скоро и в нашият албум ще се чуе ясно гласа на друго подобно Сло-нче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

жесток амп - благодаря на Дими че ме светна навремето да си направя копие - клиина на Солдано бие маршалите отвсякъде, а дистера е най-якия хай-гейн канал който съм правил някога - направен е така че да се извлече максимум гейн от всяка ламба без да омазва - моднвах го за повече гейн (като си мислех че ще звучи по "тежко") и веднага взе да маже.

 

По-принцип ако се иска по-тежко звучене е достатъчно да се модне тон коректора да кълца средите и тогава става за големи бруталии :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A тук изскача и въпроса, какво е необходимо освен техническите познания (респ. умения) за направата на такъв клонинг ?

Има ли нещо сложно/нестандартно/не намиращо се ?

Схеми из нета ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продължаваме с другите знаменити продукти на чичо Майки:

x88R preamplifier

x88rfront.jpg

 

Преампа е изцяло лампов съдържа в себе си:

хай гейн канала на slo - 100

крънч канал

клийн канал

 

Каналите се превключват с фуут суич.

 

Сигнала минава през входна лампа и от там се разделя за трите канала и за всеки канал има отделни лампи като накрая след коректорите се смесва в последната лампа от тва следва че преампа е скъпо удовоствие защото съдържа в себе си 6 двойни триода 12ах7 !

 

Всеки канал има отделни корекции : гейн бас мидъл требъл волюм , отделно има ключе за bright на 2 от каналите (без проблем може да се сложи и на третия)

 

Според мен 3 канала са абсолютно достатъчни за всеки китарист - направен безкомпромисно без никакви солид стейт буфери PURE TUBE SOUND !

 

Създаден за хора с по високи изисквания (отделен еквалайзер за всеки канал , 3 канала) преампа е приложим със всеки добър лампов усилвател.

Просто го включваме в луупа на ампа и имаме добрия стар Soldano саунд.

 

Пример :

 

Имаме стар маршал плекси или фендер басман (и двата нямат лууп но е въпрос на 20 минути мод за да имат ) и ни е омръзнал неефективния амп с един канал и старъчък саунд > включваме х88R и ползваме само крайния амп на главата.

 

Друг случай - имаме на разположение рак краен лампов амп като MESA BOOGIE 90/90 Poweramp или Marshall EL34 50/50 Guitar Tube Amp

лъгваме преампа и имаме завършена триканална система !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продължаваме с другите знаменити продукти на чичо Майки:

x88R preamplifier

x88rfront.jpg

 

За звука не знам, ама визията е яко Вермона или Болшой театър, браточка. :) Дори Грегг прави много по-добър дизайн!!!

 

Иначе, поздравления за темата и продължавай все така! :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.