Jump to content
Българският форум за музиканти

Soldano Custom Amplification


metalhammer

Recommended Posts

  • Отговори 31
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

...е металхамммер...не винаги сме на различно мнение...по въпроса със солдано съм напълно солидарен с теб...от всичко което съм чувал и знам за марката и нейните копия мисля че със сигурност са едни от най-великите усилватели на света...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^радвам се че има неща за които сме на едно мнение

 

Сега да продължа с темата:

Едно по малко разпространено и трудно откриваемо изделие - но перфeктно допълнение на предишното ;)

Също не с епроизвежда от доста време.

 

Soldano SM 100 - 100 w POWER AMPLIFIER

 

 

 

sm100front.jpg

sm100bot.jpg

 

100 вата лампова мощност !

Имаме налични volume и presence. Стандартни изходи за 4 , 8 и 16 ома кабинет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както винаги съм много припрян и вместо да ви оставя да разглеждате по един продукт на ден днес ще ви струпам няколко.

Амо ко да го правиш ДНК вродено е.

 

Така на вашите монитори уникалното малко братче на х88R

 

SP77

 

sp77front.jpg

sp77front2.jpg

 

Съществува и по стара японска версия :

sp77JPfront.jpg

 

Абсолютно идентична на външен вид и параметри но се различава по монтажа вътре в кутията.

Японската е като old school маршал отвътре (все едно съм я правил аз - в моментите когато се учех - не че не се уча и сега...)

 

Докато лилаво хамелеоновия панел е изработена прецизно с помоща на новите хай технологии - тънки пистички, платката със солдер маска зеленичка лакирана. Това лично за мене не е предимство - след употреба се виждат напечени кафяви петна около ламбите - характерно за всички пост 90 години ампове които са направени с платка и сокли върху нея - цел механизиране , изолиране на ръчната изработка и повече бройки на пазара повече пари.

Леко се отклоних от темата.

 

SP77 съдържа в себе си 2 канала - и реално е един х88R без чист канал.

Хай гейн канала на slo100

Kрънч канал ала jcm 800 (може би малко по добър)

 

ламби 12ах7 4 броя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте дами и господа,

Днес ще ви представим предшественика на SLO - 100 - необходимото звено във веригата - без него нямаше да има SLO.

 

Soldano SL 60

 

sl60front_.jpg

sl60front.jpg

sl60rare.jpg

 

Усилвателя представлява един добре хотродван маршал.

Имаме само един канал и два входа висока чуствителност и ниска чуствителност.

Крънча на ампа е супер здрав - ако свирите хард рок или хеви метал тва е ампа за вас.

Допълнителна екстра е ламповия лууп.

3 броя 12ах7 в преампа 1 брой 12ах7 за драйверна и 2 броя 6L6 за крайни лампи.

Докато пиша тези редове осъзнавам че тва е усилвателя с екстрите които липсват на JCM 800 - по добър крънч (с един триод по малко и леко отстъпващ на Slo) , loop и то изцяло лампов с 2 триода .

Да не забравяме чичо Майки е модвал маршал до времето когато е станал готов да произвежда собствен модел амп.

Произведени са малко бройки и притежателите им трудно се разделят с тях.

 

Поздрави

Дими

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново,

До този момент освен SLO - 100 останалите неща отдавна не се произвеждат серийно.

Време е да вметна че нямам втъзка със солдано и не ми плащат да рекламирам продуктите им :D))

 

Днес ще ви предствя усилвател който се произвежда в момента.

 

Avenger

 

267710.jpg

 

Аvenger съдържа в себе си само един канал - Slo-100 хай гейн канала!

Няма лооп, няма превключване на канали. Stripped to the bone!

 

Всичко е опростено до край - включваш кабела и свириш - all is in your fingers.

 

имаме 4 броя 12ах7 (3 за преампа и 1 за драйверна)

Предлага се в 100 ватова и 50 ватова версия > 4 или 2 броя 6L6.

 

Корекции:

Gain, 3-band EQ, Master volume, Presence, Depth

 

Да поясним Depth (тва е стандартен мод за Slo -100 при Avenger се монтира серийно) най просто казано с него се регулрират ниските честоти в обратната връзка - аналогично на Presence който регулира високите.

 

Имаме 2 входа - първия сигнала минава през целия Slo preamp втория е ако искаме да намалим гейна или за по "чисти" неща сигнала прескача първата лампа и отива директно във втората.

 

Усилвателя е предназначен за:

студиен амп - плъгваш свириш записваш и си отиваш

за маняци който свирят само хай гейн и обичат опростен чейн - китара кабел амп без фуут суичове и глупости

и не на последно място за хора който обичат солдано и Slo хай гейна но не могат да си позволят флагмана Slo - 100 - Аvenger e на половин цена :D

 

Тук е мястото да поясним защо Slo - 100 струва 3500 EUR в Европа и 3500 $ в USA.

Slo - 100 e с доживотна гаранция , изработва се ръчно - безкомпромисно.

 

Всички нови продукти се правят с цокли на лампите върху платка (предполагам Avenger също) тва улеснява производстваото - имаме по малко човешки труд - повече машинен. Имаме лек компромис с качеството - толкова минимален че е незабележим но маняците и професионалистите го различават и знаят какво получават за парите си!

 

Thats all,

Има още продукти от чичо Майк но те са съобразени с маркетинга - повече пари по малко разходи за производство все пак навлизайки в края на 20 и началото на 21 век всяка стотна се премерва и всичко е компромис.

Въпреки всичко SLO100, Surf Box, X99, X88R, и SM100 имат доживотна гаранция и тези от тях които се произвеждат не са мръднали качествено нито стотна надолу.Дано да бъде така и занапред!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снощи гледах едно ДВД на Гари Муур, което свалих тия дни. 1990-та година в Монтрьо.

Свиреше с глави Солдано, саунда беше РАЗМАЗВАЩ! То вярно че каквото да хване дедо Гари все звучи така, но все пак! (Живо доказателство е, че дори с Фендър китарата звучи супер) :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм, не знам за тая доживотна гаранция.. До края на чий живот е? На Майк Солдано ли, хехе...

Освен това шипинга в случай на отсраняване на проблем с ампа едва ли се поема от фирмата... Т.е. ще ти е по-изгодно да го занесеш на някой местен лампов-амп-техник.

И не на последно място барем да имаше един fx-луп тоя Avenger.. Не струва малко пари все пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко ми се струва глупава концепцията на тоз Авенджър, за мен усилвател без чист канал е като кола без първа скорост. А и ми се струва нелогично един чист канал, фуутсуич и fx loop да оскъпят усилвателя чак двойно. Иначе много ми се ще да пробвам някое Солдано, ама без разходка до чужбина не виждам как ще стане. А от семплите на Сло които съм слушал из нета, нито един не ме е изкефил и малко ми се струва прехвалено тва добиче. Но по семпли не може да се съди, требе да се чуе на живо.

 

Иначе много яка тема, поздравления!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ отоговор и за двата поста

На Майк са му поръчвали SLO -100 изрично без лууп и без комутация - просто само хай гена канала - поръчван е освновно от студиа - така се е родил модела

Аvenger! - липсата на лууп е умишлено търсена.

По въпроса за двойното оскъпяване мисля че се опитах да обясня по нагоре.

Концепцията по която са направени е различна.

Slo има много ръчен труд в него - казвам го от личен опит .

Аvenger e произведен с минимална човешка намеса доколкото е възможно в днешни времена.

Ако трябва да бъдем точни има модел Decatone който е триканелен но пак струва по евтино от Slo .

Просто човека може да си позволи да изработва флагмана си по старата трудоемка технология - да му дава доживотна гаранция и да го продава най скъпо.

Негово право си е!

 

За саунда замълчавам - въпрос на вкус казало кучето и си облизало задника :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аvenger-а - не е единственият едноканален хай гейн амп

доста преди него Маршал имаха слх -с 5 ецц 83

той вади от ритм енд блуз (да кажем по зизи топаджийски - не Стиви Рейвьнски) -

до яко мош - например Дан Спитз - свиреше и записваше дьлго време с него.

 

явно това е ,както казва Дими или за студио,или за метьл банди ,дето не долюбват клийн звука

и цепят на мах...

 

Дими, като си подкарал - давай докрай - имаше и 16 ватов атомик,

суперчарджьр драйв, лампов ривьрб - те нещата могат да се видят на сайта на Майк.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз за саунда да кажа: на семпли в нета са ми харесвали апаратури_абсолютни_бози, както и не са ми харесвали апаратури_мега_култ. Така че...

Аз съм имал честта да пипна и чуя на живо копие на Сло-100 и мога да кажа, че е нечовешки АМР със супер ЯК и тон, и гейн, и изобщо всичко. Точно каквито трябва! Респект!!! :thumbup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дими, като си подкарал - давай докрай - имаше и 16 ватов атомик,

суперчарджьр драйв, лампов ривьрб - те нещата могат да се видят на сайта на Майк.

Mи аз постнах повечето продукти който ги няма на сайта а са добри изделия.

Те тея другите всеки може да ги види на сайта или в мюзишън фриенда.

Може би пропуснах миди моторизирания преамп само - но той е екзотика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.