Jump to content
Българският форум за музиканти

Малко помощ


Recommended Posts

sir alfred,ако искаш да ти бьда полезен,трябва да знаеш,4е прагове не се сменят така,както си написал.това с длетото....абе не е вярно.от снимките не се вижда нищо.пьк в бьлгария,за да каже някои,4е си сменил добре позиции,то трябва да е много по- добре от фабри4ното изпьлнение.като ти попадне метла за 3000$,да и смениш праговете с длетото...става малко неловко.после никои не пита дали си го правил с рьце или с незнам какво.а ина4е и аз си смених праг4етата на моята китара без никаква информациа ,ама беше 1995 ,ако не се льжа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Хихи, щом казваш!

Да ти кажа аз не помня преди колко време съм сменял праговете на китарата от снимките, но не виждам какво общо има това с темата???

Пък и никой не е казал че така се сменят прагаве!!!

Това е вариант който евентуално би бил полезен на колегата който иска съвет :)

Тово че с Evtim Djerekarov се заговорихме не променя въпроса на колегата от форума нали?

Снимки по убави до година засега толкоз :P

Хм, ако бях дал за китара 3000$ щях да си купя и преса и всичко за да си сменям сам праговете.

Просто недоумявам как някои не схващат за какво се говори и постоянно сменят темата и пишат за всичко друго само не и за това което се пита???

Може би е дошло времето да отворим нова тема за това как се слагат прагчета аджеба и различните му там методи.Абе въобще за всичко свързано с това начинание.А пък може и да има такава вече знам ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да кажа нищо за снимките, понеже, не се вижда в детайл.

 

 

Ще се опитам да направя по-качествени

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спора ви е повече от полезен (бих изключил само леките нотки на чувство за обида). Лично според мен сър алфред е дал задоволителен отговор на колегата, който питаше как в домашни условия и без пари да смени праговете. Е тахнологията е по скоро хамалска, но като за без пари.. Плюс това, човек, който няма пари за лютиер, едва ли свири на дъска за 1000 $. Лично аз бих заложил, колкото и да ми е евтина китарата на професионалист (зле съм с ръцете:yes: И не на последно място - всички ентусиасти, които сами с желание се учат, попиват опит и правят нещата сами - будят у мен дълбоко уважение, примерно като Gorer и Джеркеров. Айде на всички приятен ден

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе и аз мисля,4е тия дебат4ета са полезни,както каза борето.и предишниа ми пост по темата не е извьн нея-казах 4е прагове не се махат с длето.наи малко сьм искал да се заяждам сьс sir alfred,но винаги знам за какво се говори!като 4ете тия неща,пи4а,които даде темата,ще си извле4е информация какво е хорото.и пак по темата ще кажа,4е е добре да се порови из нета.и наи-ве4е да се пробва.после незнам защо много хора мислят,4е като имат пари,ще си купят преса и вси4ко ще стане перфектно.пресата е много малка 4аст от филма.подготовката му е маиката.абе да ви кажа,по добре някои да отвори тема как се сменят позиции принципно,а не в домашни условия.така вариантите са много и незадоволителни.пьк и 4овек като знае как става ,ще се нагажда спрямо това ,което има.все пак не разбрах реакцията на sir alfred.аз не писах ,за да се фантазирам.все пак много добре сьм запознат с тия неща и искам да спестя на хората излишните грешки.а,разликата между домашни и "недомашни" условия,ако говорим само за позиции,вьобще не е свьрзана с много пари.вси4ко е вьпрос на свирене,мерак и работа.и аз сьм фен да се пробва,не веднага да се ходи на профи.надявам се ,4е сьм по темата.аиде ,4е се разприказвах....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе и аз мисля,4е тия дебат4ета са полезни,както каза борето.и предишниа ми пост по темата не е извьн нея-казах 4е прагове не се махат с длето.наи малко сьм искал да се заяждам сьс sir alfred,но винаги знам за какво се говори!като 4ете тия неща,пи4а,които даде темата,ще си извле4е информация какво е хорото.и пак по темата ще кажа,4е е добре да се порови из нета.и наи-ве4е да се пробва.после незнам защо много хора мислят,4е като имат пари,ще си купят преса и вси4ко ще стане перфектно.пресата е много малка 4аст от филма.подготовката му е маиката.абе да ви кажа,по добре някои да отвори тема как се сменят позиции принципно,а не в домашни условия.така вариантите са много и незадоволителни.пьк и 4овек като знае как става ,ще се нагажда спрямо това ,което има.все пак не разбрах реакцията на sir alfred.аз не писах ,за да се фантазирам.все пак много добре сьм запознат с тия неща и искам да спестя на хората излишните грешки.а,разликата между домашни и "недомашни" условия,ако говорим само за позиции,вьобще не е свьрзана с много пари.вси4ко е вьпрос на свирене,мерак и работа.и аз сьм фен да се пробва,не веднага да се ходи на профи.надявам се ,4е сьм по темата.аиде ,4е се разприказвах....

 

 

Абе, един приятел вчера ми вика:

-Колко хора познаваш с които си разговарял и те гледат в очите а след това отвръщат поглед който е телешки?

В последните дни се убеждавам че "телешкия поглед", се среща доста често и не е необходима визуалната част от сценария за да имаш еднородна ситуация с гореописаната!

Както е казал Кант:

..."Прави така, че максимата на твоята воля да важи винаги и същевременно, като един закон на едно всеобщо законодателство"...

Гледам че някои хора спазват този закон но само за да се крият зад него.

Без коментар...

Прияел за някои неща си прав, но за други не си щот си сбъркал темата :virtuoz:

Аз, приключвам с излишните коментари.Каквото съм написал е в помощ на питащия :punk_guitar:

Дори съм му предложил помощ!

Ако на някой му се плямпа, по-добре да го прави на друго място и да не печи на хората които искат да получат точен отговор.

Хайде със здраве и успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Сър Алфред,Диката ми сменя праговете на всички китари на много високо професионално ниво(обикновенно значително по добре отколкото са били оригиналните)Аз на твое място бих се съветвал с него ако имам интереси в областта на лютиерството.Разбирам че автора на темата би искал да получи съвет как безплатно да си смени праговете на китарата,но съжаление отговора е,че ако иска същата след операцията ,малко от малко да прилича на нещо и да става за свирене,ще са нужни малко по изтънчени средства(от посочените от теб),както и доста умения.

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

kolio_k правилно ме разбра какво исках да кажа по темата,ама пове4е не ми се пише ,4е ми е писнало от такива аматьори,които си мислят,4е са гепили господ за шлифера.аман от леваци.аиде сьс здраве.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Де ги намираш тия китари по кофите да мина и аз да си намеря някоя деа :punk_guitar:

 

Ма наистина чувам че в чужбинско имало и такива хави...

 

Еми честито да ти е тогава макар и на патерици и успех с къртенето на праговете и заковаването на новите :greenball: и внимавай с длетата! По-добре наистина жертвай един келпиден да го окипазиш на шмиргела отколкото да скапеш фретборда :hooray:

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.