Jump to content
Българският форум за музиканти

Uf8


Recommended Posts

нашият клавирист е заинтересован от този клавир и мисли да си го взима ... та питам от негово име някой да се е сблъсквал с това жуотно и какво ви е мнението за негоВижте го тук... цък

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не е клавир...

Мастер миди контролер е...

Има някои известни разлики... ;)

Иначе като клавиатура и функции е добър според мен... :secret:

Но ако ще свири с него на клавириста ви ще му трябва и някакъв саунд модул...

Т.е. ще се дават още пари, няма как... :)

Успех!!! :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако под "ефекти" имаш в предвид звуци, бленди или семпли или кой както там го нарича, не няма!!!

Ако под "ефекти" разбираш ефект процесор с реверб, хорус, компресори и т.н. то отговора е пак не, няма...

Това както вече споменах е мастер контролер...

Има добра хамър клавиатура, хубави и много контролери за управление на редица функции в реално време и дотам...

Пак казвам че трябва да е включен по МИДИ към някакъв саунд модул, друг синт, лаптоп и т.н. за да изкара звук...

Давам ти пример: UF8+Yamaha Motif ES Rack = една много добра комбинация!!!

Или пък UF8+Clavia NordElectro II Rack = една не по-лоша комбинация!!! :hysterical:

Успех и късмет желая на теб и групата ви!!! :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а колко струва въпросното чудо със звуци в бг ... ? :icon_shithappens: лелел много съм зле на тема клавири

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези примери които съм ти посочил са само за нагледност...

Не са миродавни...

Има много и най-различни саунд модули на различните фирми...

Едни по-скъпи други по-евтини...

Но конкретно за посочените от мен примери...

 

Yamaha Motif ES Rack - 1336 Евро според Динакорд България които са официален вносител...

Clavia NordElectro II Rack - 2599 лева според Visiarts...

 

Друг не знам да внася продукти на Клавиа в БГ...

Но поразтърси се из нета и за други варианти, има също и втора ръка устройства които си заслужават...

Ето и Бобалан ти предложи изгодна според мен оферта...

Можеш да говориш и с Емо от музикалният магазин в Ст.Загора...

Сигурен съм че няма да ти откаже съдействие...

Все пак според мен за под 1000 лева ориентировъчна цена трудно ще намериш нещо което наистина да си заслужава и да върши работа за разнообразието от звуци които вие предполагам ще търсите...

Това е моето мнение...

Успех!!! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

А какво ще стане ако УФ8-то се кръстоса с това нещо: :thumbs_up:

 

 

http://www.musicstore.de/is-bin/INTERSHOP....umpTo=OfferList

 

 

:surprise:

Редактирано от Rudess_90
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво ще стане ако УФ8-то се кръстоса с това нещо: :surprise:http://www.musicstore.de/is-bin/INTERSHOP....umpTo=OfferList

 

Ще имаш сравнително евтина firewire карта, която обаче ще трябва да разнасяш все с клавиатурата :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Rudess_90, не се отказа бе, момче ;) Две теми отворихте с Петручи и останалите от тиътър-клана, хората ти дава съвети, ти обаче комплектоваш някакви неща, без изобщо да гледаш какви са, а просто крайната сума да се вписва в бюджета ти. Все едно да те пратят да купиш кола за 1000 лева, ти да купиш купе без двигател за 950 лева и с останалите 50 лева да си купиш накладки, просто щото за толкова стигат парите. Еми като питаш във форума, слушай какво ти приказват хората, вземи прочети малко в интернет спецификациите, кое какво е, не ги снаждай нещата само по цена. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха! :) Ми като незнам за т'ва питам. Тъся си клавир уе, и разсъждавам или питам като нз, мой да е смешно ам кфо да напрая :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледай сега, свирка с 88 хамър клавиша и звуци, дето да ти вършат работа за тиътъризми под 3000 лева на старо (и 4000-5000 ново) няма да намериш. В най-добрия случай може да попаднеш на нещо за 2500 на старо, но ме съмнява силно. Ако вече имаш компютър, може да го ползваш за звуци и да вържеш към него тая МИДИ клавиатура, която си показал. Но като цяло е голяма играчка и не вярвам да се оправиш, като те гледам колко си неориентиран :) Така че моята препоръка е за момента да се ориентираш към синтезатори на старо със 61 или 76 меки клавиша. Такива има доста, колегите вече ти дадоха разни примерни модели в другата тема. Като задобрееш, повече. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

продавам m-audio keystation pro 88 има страшно много контроли цена 720 лв.

ако ти трябва мастер клавир и можеш да си купиш някакъв модул например

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми, като сме почнали да продаваме.. и аз продавам една Ямаха - DGX-505, мога да ти я дам много на далавера, ако си заинтересован. Питай Златния или някой друг, той ще ти каже, че доскоро Стрейнджърите репетираха с такава. Пък и можеш да я използваш като миди клавиатура.. xax :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.