Jump to content
Българският форум за музиканти

Ниски строеве при скала 628мм/24.75"


preIbanez

Recommended Posts

...попрегледах темите в които се говори по този проблем частично...но бих искал да видя конкретни мнения от хора които всекидневно ползват нисък строи на 628мм/24.75" събрани на едно място за да може да се дебатира върху евентуалните неудобства...както и темата да има пригледен вид с цел сравняване...теоретични обосновки мисля че също биха били от полза...както и ако някой знае с какво свирят "великите"...ще ми се темата да има следния вид...

 

1.какъв тип е китарата(ЛП....СГ....и т.н.)

2.какъв е строят(ре...до...си...ла...някакъв екзотичен...)

3.каква дебелина са струните...

4.има ли проблеми при ниския строй и какви по-точно(бъздене на прагчетата...фалшива интонация...твърде хлабави струни...)

 

...причината да се интересувам е че мисля в скоро време да подменя едната си китара с ЛП копие на Винтидж а аз като си купувам нещо искам да остане...писнало ми е от експериментални покупки...преди самия аз съм пускал подобна тема но беше зле формулирана и информацията не беше подредена и изчерпателна...мисля че настоящата такава ако се получи добре би била от конкретна полза на всички ЛП/СГ фенове които свирят тежка музика...

Редактирано от preIbanez
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята китара е с 625мм мензура. Когато свиря в ре или до, просто използвам по-дебели струни, които имат по-голям опън. Иначе с 9-ки в до става смешно отпусната струната.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам Гибсън ЛП.Понякога свиря в Ре с нея(по надолу обукновенни не слизам)Със струните 10ки или 11ки с които използвам конкретната китара не съм имал никакви проблеми.Искам само да спомена о че нямам много опит със съвременните тежки стилове и съответно с ниските строеве,но мисля че ЛПто е доста подходящо за целта

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...и аз мисля че добре ще ми пасне на стила...все пак въпреки че свиря относително "тежка" музика предпочитам малко по-рокаджийски звук...и към това се стремя като звучене...освен това ЛП много ми се нрави на външен вид...сигурно в крайна сметка ще се сдобия с въпросното парче след някой друг месец...ще му причиня една ниска настройка...и да става каквото ще...ако не се получи някой щастливец ще се сдобие с нова китара на полвин цена...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

С моя Хагстром :hysterical:, ЛП тип китара, ниските настройки си звучат безпроблемно, до С съм свалял най много. :surprise: ползвам струни 10ки

Редактирано от Stone Free
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз свиря с СГ модел в Ре и много често дроп До с 11-54 струни проблеми нямам откъм браздене обаче в дроп каточели идва малко хлабава 6-та струна (не се разстройва обаче се случват нежелани бендове ) обмислям да мина на комплект за 7-струнна без 4-та.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

би трябвало да няма проблем...ама да знаеш,че каквато и китара да вземеш ще трябва да и пренастроиш Тръс Род-а за настройката която искаш.А и е хубаво да решиш за 1 настройка и да си само в нея..ако е възможно и с 1 тип струни за получаване на оптимално добър резултат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Използвам струни 11-54 при C# настройка на Epiphone Gothic Explorer и дори високите струни ми се струват доста трърди, затова сега съм заредил 10-52 за проба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ммда и аз не мисля че има кой знае какви проблеми с ниските строеве...аз съм с едно Джаксънче и предимно в Ре си го държа пък не съм имал никакви проблеми...само трябва да се използват малко по дебели струни според мен щото иначе се получават от време на време гадни бендове .... това е според мен ...също е важен и дистър/процесора ако се говори за свирене на някви жици задължително трябва да има здрав gain и distortion щото иначе от непрофесионалните джаджи се получава едно много дразнещо стъргане

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с гибсън ЛП в Ре с 10-ки и нямам проблеми, за До и още по-ниски строеве слагаш по-дебели въжета и си готов, по-важно е дали ще ти пасне по-късата мензура, за мен разликата не е особено осезаема, важно е да ме кефи самата китарка като цяло. Що не пробваш да турнеш един каподастер на първа позиция на сегашната ти китара и да видиш горе-доле дали ти допада, въпреки че така ще получиш още по-къса мензура от 24.75"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ммда и аз не мисля че има кой знае какви проблеми с ниските строеве...

 

Темата не е по принцип за ниски строеве, а за ниски строеве при по-къси китари, с 628мм скала. Твоят Джаксън най-вероятно е с 648мм скала, акакто намекна колегата edgecrusher.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...това което конкретно смятам да сторя на въпросната китара е следната ненормална настройка...

 

1-ва "ми" 0.09

2-ра "си" 0.11

3-та "РЕ" 0.24

4-та "ЛА" 0.32

5-та "МИ" 0.42

6-та "ЛА" 0.60

 

...така се получава на практика като настройка на седемструнна китара(каквато ползвам за основна) с дропната седма струна в "Ла" и с махната трета струна...така в момента съм си настроил настоящата бекъп китара...но нейната мензура е 25.5" и няма проблем...между другото от всички настроики които съм пробвал за да докарам седемструнен строй на шестструнна китата тази е най-удачната...

 

...е как ви се струва идеята...би следвало да се получи...нали...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...тая не я ли спряха от производство от тая година...иначе е класен инструмент спор няма...само дето не се кефя на 27" скала...25'5" най си ме дърви...а и ми се ще ЛП-то ми да има класически вид...червено с потъмнени краища...а парите вече на са проблем...и дано повече никога не бъдат...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.