Jump to content
Българският форум за музиканти

? Лесна и практична музикална програма


adelincheto

Recommended Posts

Здравейте, колеги и колежки! За много години!🙂

Можете ли да ми напишете някоя лесна за управление музикална програма? Трябва ми такава която да има интересни ритми, които да съчетавам и да си правя cover версии на любими песни. Програмата да става за windows 10.



 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен не ми става много ясно какво точно търсиш. Интересни ритми, взимаш си EZ Drummer и към него можеш да си вземеш каквито ритми те кефят. Ама едно е да имаш ритми, друго е да има къде да ги запишеш заедно с други инструменти. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо- благодаря за отговора!
Трябва ми програма която също и да прави записи, но и да има избор на различни ритми, евентуално да мога да включа педал за ефекти(все още не съм го закупила, но имам намерение по някое време). На първо време ще ми трябва да свикна с програмата, за това ми се иска да е с по-опростен и лесен за работа интерфейс.

 

п.п. предишният ми празен пост може да го изтриете, аз не виждам как.
Отдавна не бях писала във форум, извинете!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма такава програма. Има нещо подобно за Mac - Garage Band се казва. Това, което искаш може да стане с няколко програми. Първо намираш си програма с която да записваш. DAW. Потърси в тубата, виж коя ти изглежда най-лесна. След това слагаш нужните плъгини. За ритми ти препоръчвам EZ Drummer. Native Instruments също имат доста добри плъгини за такива неща, ама трябва и тях. да ги разгледаш и да видиш кое ще ти допадне. 

Или си купуваш Мак и слагаш Garage Band :)

Като цяло си изисква да му отделиш някакво време за разучаване. Така, че като си намериш подходяща програма и качиш ez drummer, питай нещо конкретно. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, musicman said:

Няма такава програма. Има нещо подобно за Mac - Garage Band се казва. Това, което искаш може да стане с няколко програми. Първо намираш си програма с която да записваш. DAW. Потърси в тубата, виж коя ти изглежда най-лесна. След това слагаш нужните плъгини. За ритми ти препоръчвам EZ Drummer. Native Instruments също имат доста добри плъгини за такива неща, ама трябва и тях. да ги разгледаш и да видиш кое ще ти допадне. 

Или си купуваш Мак и слагаш Garage Band :)

Като цяло си изисква да му отделиш някакво време за разучаване. Така, че като си намериш подходяща програма и качиш ez drummer, питай нещо конкретно. 

Аха, ясно. 
Е, значи ще падне занимавка!
Добре ще прегледам в youtubе. 
Благодаря много!:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Харесах си от измежду  3-4 музикални програми Ohm studio, сайта я предлагаше безплатно, но уви нещо не може да ме свърже за да я изтегля. (това е сайта: https://transverseaudio.com/posts/best-free-daws-free-software-to-make-music ). 
Иначе ще си изтегля другата- EZ Drummer.

Редактирано от adelincheto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
On 1/31/2022 at 12:22 PM, Koobenot said:

А в акъв стил ще твориш, за да те насочим евентуално за плъгини?

Хубав въпрос, напоследък изпълнявам най-различни стилове ( от 60/70/80 години поп, филмова музика, класическа музика и т.н.), но е добре да се установя в някой който да се откроява повече. Мисля за Бг танцови ритми, хора които

да повдигат духа. :)
 

Благодаря ви за споделените програми!

On 2/8/2022 at 5:20 PM, Steppenwolf said:

Може би Harmony Assistant, евентуално с техния Myriad HQ при употреба на VSTi?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно. Аз бих те посъветвал да си избереш един DAW, който ти е удобен, да сложиш EzDrummer, както и вече споменаха по-горе колегите и да си поставиш една елемнтарна цел - импортирай сингбек и се опитай да запишеш гласа си отгоре, като отправна точка. Веднъж щом си доволна от резултатите, започни да украсяваш сингбека с различни ритъм мотиви от EzDrummer и виж как ти се струва. Ако те удовлетворяват резултатите, можеш да добавяш и още виртуални инструменти, но стъпка по стъпка. :)

Редактирано от Koobenot
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.