Jump to content
Българският форум за музиканти

Fender Lite Ash Stratocaster


Recommended Posts

От известно време заглеждам ей тая гад и почти съм и се навил. Готиното е че цената е доста прилична (някъде между мексикански и американски страт) и изглежда много ОК като адаптери, материали и изработка. Оня ден ходих до xxxx и пробвах набързо - определено не останах разочарован. Единственото което леко ме притеснява като че ли е че е корейска.

 

Интересно ми е може ли някой да сподели опит с тоя или други подобни дзверове ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От известно време заглеждам ей тая гад и почти съм и се навил. Готиното е че цената е доста прилична (някъде между мексикански и американски страт) и изглежда много ОК като адаптери, материали и изработка. Оня ден ходих до xxxx и пробвах набързо - определено не останах разочарован. Единственото което леко ме притеснява като че ли е че е корейска.

 

Интересно ми е може ли някой да сподели опит с тоя или други подобни дзверове ...

Палавнико, има в Райзинга една китарка, на цвят прилича на тази , но модела е 70's ..... ..... с голяма глава е ... малко е по-скъпа от стандартния мексикански, но няма грешка ... за прите си де ..... Ако не я купиш до някой месец и , ако шефа ми даде някоя премия ще я глътна веднага ... Тва е моето мнение !!!!!

Росен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От скоро притежавам Фендер /не точно този модел/, но мога да кажа само добри неща за китарата. Така ,че не му мисли много. :topicsux:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да споделя с теб моето мнение - ако е корейска по-добре заложи на някой от мексиканските стандартни. Доколкото ми е известно разликата с американските от ценовия клас до 1500 се състои само в лаковото покритие (в америка твърдите лакове са забранени защото са вредни за работниците, докато в Мексико на кой му пука???).Пипал съм Американ делукс примерно и той поради липса на този лак се драска, което си е малко кофти. Аз имам стандартен фет страт произведен в Мексико и съм супер щастлив. В интерес на истината когато го купувах не ме вълнуваше къде е прозиведен, просто една добра китара си личи като я пипнеш. Заложи на традицията, а не на жълтите човечета - те изпълняват предписания, докато в Северна америка ги измислят:topicsux:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да споделя с теб моето мнение - ако е корейска по-добре заложи на някой от мексиканските стандартни. Доколкото ми е известно разликата с американските от ценовия клас до 1500 се състои само в лаковото покритие (в америка твърдите лакове са забранени защото са вредни за работниците, докато в Мексико на кой му пука???).Пипал съм Американ делукс примерно и той поради липса на този лак се драска, което си е малко кофти. Аз имам стандартен фет страт произведен в Мексико и съм супер щастлив. В интерес на истината когато го купувах не ме вълнуваше къде е прозиведен, просто една добра китара си личи като я пипнеш. Заложи на традицията, а не на жълтите човечета - те изпълняват предписания, докато в Северна америка ги измислят:topicsux:

 

 

Извинявай,

 

Това с МЕКИЯ ЛАК откъде си го измисли?

 

ТВЪРДЕНИЕТО ТИ ВЪОБЩЕ НЕ Е ВЯРНО!!!

 

През мен са минали стотици оригинални американски китари и НИТО ЕДНА НЕ Е БИЛА С МЕК ЛАК!!!

 

Да пишеш такива неща е най-меко казано НЕСЕРИОЗНО, да оставим настрана факта, че надявам се неволно заблуждаваш стотици и хора!!!

 

Извинявам се ако считаш, че те засягам, но в случая смятам за необходимо да споделя факти основаващи се на личеия ми опит!

 

Поздрави,

 

Петър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да споделя с теб моето мнение - ако е корейска по-добре заложи на някой от мексиканските стандартни. Доколкото ми е известно разликата с американските от ценовия клас до 1500 се състои само в лаковото покритие (

 

 

не вярвам да има кой знае каква разлика, между произведените в корея и мексико стратове.

отиваш в РФ - и пробваш , ако те кефи - купуваш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не вярвам да има кой знае каква разлика, между произведените в корея и мексико стратове.

отиваш в РФ - и пробваш , ако те кефи - купуваш

 

Напълно си прав. Това е най-добрия начин. Аз лично Пробвах във xxxx китарата ,но имах възможност и си я изписах от Щатите ,просто цената е по-добра там. Разлики не откривам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз там пробвах 2 нови Скуайара(върху стаклените рафтове навътре като влезеш)като изработка и звук ми се сториха по добри от някои Фендери а цената им беше някаде кам 600-700 лв.Аз имам Highway One™ Stratocaster® (Upgrade)60'anniversary и китарата е страхотна.Вапроса е на теб да ти хареса а това с едно пипане няма да стане.Досаждай там няколко дена и така :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не вярвам да има кой знае каква разлика, между произведените в корея и мексико стратове.

Дървото?Къде е Корона Калифорния,къде е МеХико,а Корея? :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги има разлика в отделните производства! Пълна глупост за филосовските твърдения, че видиш ли на то пак си е фендер истиски като всеки друг само, че направен в кореа. Аз лично съм свирил на няколко щатски производство 70 г средно, имал съм корейски, от 6 месеца имам вкъщи 84 Япония. И разлика има. <_<

Същото важи и за Ибанец и за какво ли не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

да не си мисли някои че в мексико китарите се правят със вносна дървесина от сащ??? мексиканските са poplar, американтките са alder и ash :) плюс това мекс. са със керамични адаптери, които не съм сигурен че дават 100% от типичния фендерски звук.

лично аз харесвам китарите правени в азия - понякога от тях се срещат по-добри от американските :)

 

Между другото пробвал съм мексикански страт които беше доста по-скапан от моя скуаиър стандарт страт - и на външен вид и на звук :hysterical:

 

американските стратове от 70те се смятат за най-скапаното им производство ;)

 

някои ще ми обясни ли тея хайуей-1 защо са толкова по-евтини от американ стандарт??? само заради лака и адаптерите ли?

даже на мен ми се струва по-винтидж хайуей - нитро лак и алнико адаптери

 

ПО ВЪПРОСА - струва ми се яко стратокастер от ясен, а като видях че е и със дънкън адаптери <_< изобщо не бих се колебал да го взема независимо къде е правен

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро си взех 70тарски страт.Невероятна китара,саунда и превъзхожда далеч новите стратове с които съм свирил(а те са доста много).За Мексико,Корея и тн.,въобще и дума не може да става.По добър е също и от другия ми Фендер(1984).Не знам защо си мислиш че седемдесетарските стратове са скапани,страшно много хора ги предпочитат пред всички други

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро си взех 70тарски страт.Невероятна китара,саунда и превъзхожда далеч новите стратове с които съм свирил(а те са доста много).За Мексико,Корея и тн.,въобще и дума не може да става.По добър е също и от другия ми Фендер(1984).Не знам защо си мислиш че седемдесетарските стратове са скапани,страшно много хора ги предпочитат пред всички други

[/quote

 

Разбира се! Аз съм свирил години наред с такъв (79-та) и съм записал половин албум с нея ...може би това е най добрият инструмент като изработка, тон и усещане на който съм попадал!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.