Jump to content
Българският форум за музиканти

Моля за съвет


Recommended Posts

Отскоро се занмавам със звукозапис и като за начало си купих следните неща

-звукова карта Audophile 2496

-микрофон Akg perception 200

-preamp Beringer mic200

-mixer Beringer Xenyx 502

-слушалки Akg k-55

 

Интересувам се как мога да слушам дадения инструментал едновременно и през слушалките и през колоните. Те са чинчове и влизат в звуковата карта. Преамп-а е свързан към миксера а самият миксер към единят in jack на картата.

Досега ползвах Adobe Audition и му задавах на track 01 да използва старата ми карта която е Audigy 2 и в нея свързвах слушалките за да мога да чувам инструментала при запис. Останалите тракове ги използвах за запис на самите вокали и задавах да се ползва Audophile-а.

 

Въпросът е как да елиминирам Audigy-то и да ползвам само Audophile-а. Зашото при програми като Cubase стават големи каши :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересувам се как мога да слушам дадения инструментал едновременно и през слушалките и през колоните.

с някакво разклонение предполагам ще стане най-добре. Предполагам също така че можеш да върнеш звука от картата обратно в миксера и от там да си извадиш въщо различни източници на възпроизвеждане.

 

Поздраи

Алекс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
Отговорено (Редактирано)

за да махнеш аудиджито му делни драйверите и го махни от компа (при налично М-аудио по-добре го продай хахах) а трябва да си видиш изходите на картата тя е многоканална и съм обеден че някъде трябва да имаш фронт и реар просто колони в едното слушалки в другото и си готов :surprise:

Редактирано от tombinoou
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извън темата но да питам

 

-preamp Beringer mic200 за кво го ползва защото mixer-а няма phantom power или поради друга причина ? И с по-добър mixer с phantom power има ли нужда от preamp мерси много

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Принципно думите "добър миксер" и "фантомно" са взаимно свързани между другото ,

вече почти няма пултове без фантомно, а камоли добър миксер без фантомно /то изключения винаги може да има/

Иначе принципно за много професионална работа добре е да имаш външен преамп, нещо от рода на "Фокусрайт" "Апи" и мн. други....

лампов качествен преамп пак е добре да имаш, защото пък звучи по коренно различен начин :secret:

Замисли се само, че имам микрофонни преампове за няколко хиляди евро за 1 канал :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е миксера няма ли изход за control room и слушалки, освен т.нар. main outs? Аз си връзвам миксера от main outs към хоум ресийвър (и колони), от recording out към АР2496, а слушалките - в изхода за слушалки. Освен това ми остава свободен изход и на Control Room.

 

А Audigy...направо го изхвърли!!! Деинсталирай софта и драйверите, ползвай и Driver Cleaner Pro след това!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извън темата но да питам

 

-preamp Beringer mic200 за кво го ползва защото mixer-а няма phantom power или поради друга причина ? И с по-добър mixer с phantom power има ли нужда от preamp мерси много

Ами въпросният модел е едно сравнително добро попадение на Берингер, заради различните алгоритми които предлага. Основният му недостатък е, че лимитерът е под всяка критика и заради това последните 8 алгоритъма, които го включват са практически неизползваеми, но и без тях, с подходящ микрофон, звукът е доста по-сочен отколкото например с вградените преампове на Mackie миксерите (малката VLZ серия).

 

@f1_sound, онова "м" дето съм го оцветил печатна грешка ли беше или дядо ти от Америка ти е оставил наследство. :hysterical:

имам микрофонни преампове за няколко хиляди евро за 1 канал
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

@f1_sound, онова "м" дето съм го оцветил печатна грешка ли беше или дядо ти от Америка ти е оставил наследство. B)

имам микрофонни преампове за няколко хиляди евро за 1 канал

 

 

:thx: Малийй чак ми се прииска, :D печатна грешка е , :hysterical: Иначе ми се намира едно Фокусрайтче :hysterical: но на по човешка цена

Редактирано от f1_sound
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^NAudio Corp. is highly recommended, демек силно препоръчвана в този ред на мисли относно високо качествен звук на приемлива цена мдамм B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.