Jump to content
Българският форум за музиканти

Малко джаз+ембиънт от мен


Recommended Posts

Ето едно парче и от мен:

http://free.data.bg/ecmjazz/mysong/Drum'n'Bossa.mp3

Стила е някакъв микс от латино-джаз (боса нова), електро-джаз, ембиънт, и съвсееем малко дръм ен бейс. Реализирано е 100% миди като половината неща са свирени от клавиатурата на един Роланд-синт а останалите - от РС-клавиатурата и после са дооправяни в секвенсера. Може по тая причина да звучи малко изкуствено, но като го пипна още ще стане по-добре, а като го запиша с жив саксофонист и тромпетист съсвсем ще заспи.

Редактирано от ecmjazz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всичко гот.има идея в парцала,но мирише малко на кебапчета.

 

P.S.надявам се да не се впрягаш от това което казвам,но наистина ми избива на кръчма,а това ме кара да ти кажа едно наздраве:):headbang:

Редактирано от Topsun
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Topsun, гле'й сега, имайки пред вид, че парчето аз съм си го смесвал и мастерирал в къщи да не ти казвам на какви колони, е нормално звука да не е много на ниво. Останалото е въпрос на музикална култура и усет, каквито би трябвало да имаш, при положение, че пишеш такива "разтропани" неща..

 

jFog, ако не можеш да сваляш от data.bg е нормално да не можеш да го изтеглиш. Иначе при мен няма проблем а и знам за доста хора, които са го теглили и също нямат проблем..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нещо не вкючвам кво искаш да ми кажеш.за звук не ти говоря,по скоро за стил.както искаш го разбирай,просто си казавм мнението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

kitaratapesho, благодаря за мнението!<_<

 

Topsun, к'вото исках да го кажа, го казах, но щом не разбираш - забрави.. Благодаря за мнението и на тебе!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря! Ми де да знам що не съм вкарал - май много претрупано ше стане щото има соло и на сакса и мини-соло на тромпа, а и както споменах е миди-реализация, ама като си купя по-хубав бас може да пробвам нещо такова. Благодаря за съвета все пак!:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали съм уцелил правилното настроение да го слушам това, но ще си кажа:

 

Това е НАЙ-ЯКОТО парче, което съм чул от всичко живо във форума. Хем няма жици (аз като няма жица - трия :D ). Обаче това направо ме размаза като гъши пастет.

 

Рулираш ecmjazz, рулираш!!! :D:D:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:)

ако някой има проблем със свалянето мога да го пратя по мейл, само да ми пусне един пм.

тенкс, че ми го пусна - едва днес го чух и страшно ме изкефи!

и то като... маниер

:cheers::):)

 

нещо друго правили ли сте? хайде пусни още, аз съм фен :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има идея в това парче, но ти сам си знеш основния недостатък - синтетичните брасове! Особено саксофонът е изключително дразнещ такъв изкуствен... На мен заради това също ми създава леко кебапчесто настроение. Ако е истински, щеше да е коренно различно. Освен това може би на някои места импровизацията на сакса е малко... като че ли хаотична, звучи ми много изкуствено и все едно е компютърно генерирана, това е от 2:42-3:04. Но го приеми това като позитивна критика. Знам, че никой не обича да му се прави критика, обаче иначе няма да се научим, нали :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.