Jump to content
Българският форум за музиканти

Stratocaster или Les Paul?И защо?


Recommended Posts

  • Отговори 39
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз лично предпочитам Les Paul пред Страт-овете, въпреки че най-близкото, до което ще се доближа до истински Gibson е евтиното Les Paul копие на Factor, което си купих наскоро.

 

И аз съм метъл и съм свирил на не един Ibanez и BC Rich, и дори притежавам 1-2 колкото да не е без хич, ама Les Paul си е класика - много е красива, мамка и. :godbless: Единственото, което ме дразни е 24+3/4 инчовата мензура - свикнал съм на 25,5''.

 

За стила - сега гледах едно концертче на Malevolent Creation - единият тип свиреше с Les Paul. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....За стила - сега гледах едно концертче на Malevolent Creation - единият тип свиреше с Les Paul.  :)

И двамата(Phil Fascianna & Rob Barrett) свият с Gibson Les Paul сега.Но като съм ги гледал на живо преди са използвали ESP и Jackson също.

Official Web-site

Редактирано от edgecrusher
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че всеки уважаващ себе си китарист (с кинтички в джоба )

трябва да има по една бройка от двата вида.

Не казвам Gibson i Fender.

Просто стартокастер и лес пол .

Двата типа китари са живата класика в жанра и стоят на точно противоположни краища като деня и ноща .

Лично имам китара тип стратокастер - сингъл коил саунда няма равен(същото бих казал в следващото изречение и за хъмбъкер саунда ).

Абе не може да се сравняват тоава е положението - ходи сравнявай огъня и водата.

И сега да отворя кутииката на пандора :

Всички разни ибанец джаксън и тн и тн са съкс тва ми е личното мнение!!!

метълхемър - просто всеки път съм съгласен с мнението ти

вече ще гледам кога ще се разминат :cheers:

не е задължително да ги имате и двате китари ако например само супер тежката музика Ви кефи

и един Jackson или BCRich ви върши работа

или пък искате да правите прости, но пък ефектни песни - фендер телекастер - е за Вас.

но всеки китарист с по широк диапазон на търсения - би трябвало да има и китара тип стратокастер и тип лес пол :headbang:

пример вижте Металика - вече Джеймс ползва Лес Пол, а Кърк - Страт

о времена - о нрави :green:

отнжво цитирам метълхемър

Двата типа китари са живата класика в жанра и стоят на точно противоположни краища като деня и ноща .

с което темата се изчерпва...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ама не!

Кърк Хамет от 100 години насам си свири основно на неговите Custom Made ESP-ta отделно от тава в последно време се появява все по-често на сцена с Gibson Les Paul Custom.

Някъде беше споменато че Металика разполагат общо с около 600 китари от всевъзможни марки и модели...нямам какво да кажа повече :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

наскоро разменихме едни китарджийски смисания с съфорумника Митко

и на едно от тях - Гитар уан - Киро- Кърк Хамет е цъфнал с бял Февдер Стратокастер

иначе за ЕСПта знам - нали не се съмняваш

-даже не си спонням за кое парче от 84 ползваше специално ДЖАКСЪн Кинг Ви - винаги когато Металика свирят това парче - и Кърк взима Джаксъна

-и в Пловдив -така беше

пак офтопик

имам 5 броя от немското списание Гитаре унд Бас за бартер

монго е яко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора - интересно ми е кой каква китара притежава, иска да има и защо?Кой модел според вас за к'ъв стил музика е........................!!!!

моята е от дясно ... ама с h-s-h и ще дойде Май месец .. хехехехехе

DSC_9233.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отново за Кърк Хамет:

В парчето и в клипа към филма "Мисията невъзможна" той използва един зелен стратокастер и после в интервю за същото списание което сега е в TONY, той разказва че този стар Страт звучал страхотно дори по-добре от сигничър моделите му, които са с активни адаптри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора - интересно ми е кой каква китара притежава, иска да има и защо?Кой модел според вас за к'ъв стил музика е........................!!!!

моята е от дясно ... ама с h-s-h и ще дойде Май месец .. хехехехехе

DSC_9233.jpg

Дай ено кръгче... :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хммм, я да изкажа и аз моето мнение по въпроса :headbang:

Относно Кърк де.

Ми той човека има ВСЯКАКВИ китари. Нещо напълно нормално за секи от неговия ранг - с над 20 години яко китарджииство с голяма група. Той сам си казва че е Guitaraholic. На клипа на One примерно човека е със ESP-ски Стратокастър. Фендера от I Disappear е същия цвят и бтв, той май с него е записван. А иначе човека и скуайърчета има. и още доста китарки дето не би си и помислил човек. Той казва, че където и да са и той се отбива до местния музикален магазин, и ако му хареса някоя китарка - зима я. Независимо дали ще е Скуайърче за 200$ или някоя за 1000$.

 

Само относно поста на Тони

Аве сигурен ли си че става дума за КИНГ Ви? Щото те тогава се подвизават със Epiphone-ски Ви-та които са като кинг ви-тата (е, не толкова остри). Честно да си кажа, не съм го виждал Хамет с Кинг Ви. Само със Роудс Ви-та. :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.