Jump to content
Българският форум за музиканти

Stratocaster или Les Paul?И защо?


Recommended Posts

  • Отговори 39
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Aбе аз мисля, че самият дизайн на китарата(освен нейната марка) на един уважаващ себе си китарист показва и поне малка част от душевността му!!Другата част я показва музиката, която даденият китарист свири! :) И също така смятам, че и двете китари са изключително добри,но просто са в различни категории! :guitar:

 

модерирано от Snowwhite - моля - пишете на кирилица!!! правила!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повечето китари, на които съм свирил са били тип "стратокастер" и мисля, че са доста скучнички. Не съм свирил на оригинален Gibson Les Paul, нито на Fender Stratocaster, но гласувам за Les Paul-овете, защото несъмнено имат по-красива форма, почти винаги са със страхотен finish, и ги правят много по-пинизчийски от Фендерите. Имат топло излъчване, много гъзарско и рокаджийско.

Те затова и са толкова култови. И скъпи. :)

Les Paul.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе те са по - скъпи по други причини ама сега ме мързи да пиша :cheers: А пък иначе... мен ме кефят и двете. Взех си обаче фендер страт защото за някой който не е наистина много добър това е повече от достатъчна китара. И всъшност май точно защото няма много пинизи и е просто дърво с 3 хубави адаптера и добра простичка форма. Просто толкова ми трябва, ни повече ни по - малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

abe az mislq che samiqt disain na kitarata(osven neinata marka)na edin uvajavasht sebe si kitarist pokazva i pone malka chast ot dushevnostta mu!!

Хихи добре че няма китара, показваща моята душевност :headbang:

...представям си как щеше да изглежда...

 

maddog.jpg

 

или

 

framus-segova.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе те са по - скъпи по други причини ама сега ме мързи да пиша :) А пък иначе... мен ме кефят и двете. Взех си обаче фендер страт защото за някой който не е наистина много добър това е повече от достатъчна китара. И всъшност май точно защото няма много пинизи и е просто дърво с 3 хубави адаптера и добра простичка форма. Просто толкова ми трябва, ни повече ни по - малко.

<_<:D:D

 

Простата истина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, и аз май сьм за новите форми не си падам по тези модели но имаче изкам да пробвам един gibson rg, иначе сьм за Ibenez , ESP-viper,Jackson <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хич не съм фен на Фендър, най-вече заради главите. Но и не само, просто са ми едни заспали. А откакто гледах ДВД-то на Гери Муур 1992 - Бус Алайв...направо се разцепих какво вълшебства правеше с врътките на неговия Лес Пол... <_>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз като почвах да свиря бях много предубеден към Лес Пол-а, обаче откакто имам в ръчичките такъв тип китара съм на съсвсем различно мнение. Просто много ми пасна. Не я сменям за друга!

Наскоро свирих на китара от сорта на Стратокастър - мхмхмх, интересно преживяване! Разликите са доста.

 

Обаче най-важното все пак си остава задкитарния фактор. :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хич не съм фен на Фендър, най-вече заради главите. Но и не само, просто са ми едни заспали. А откакто гледах ДВД-то на Гери Муур 1992 - Бус Алайв...направо се разцепих какво вълшебства правеше с врътките на неговия Лес Пол... :unsure:

Абе той и Дейвид Гилмор прави едни врътки със страта си и да не изреждам още колко човека де :D:rolleyes:

Въпрос на вкус .. иначе Гери Муур има бруталеееен състейн деба!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз един път свирих на един страт. Беше яко, но не ми хареса много грифа, много ми е дебел. А едно гибсънче с удоволствие бих пробвал. Иначе и двете китари бих си ги взел, защото и свиря разнообразни работи и двете ще се допълват. И още една китарка може би, нещо от типа на БиСи Рич или ESP или Jackson, вече за брутализмите, а защо не един Dean или Washburn :blink: ех мечти, мечти :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе той и Дейвид Гилмор прави едни врътки със страта си

;););)

;) Извънземните знаят защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
Абе хора - интересно ми е кой каква китара притежава, иска да има и защо?Кой модел според вас за к'ъв стил музика е........................!!!!

 

Les Paul rulzzz

:cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.