Jump to content
Българският форум за музиканти

Изработка на електрическа китара от суров дървен материал


Recommended Posts

Марка вече съвсем не помня.

Иначе - да, ако шкуриш внимателно, един флакон ще ти стигне, особено ако е от по-големите флакони.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 550
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Господа, съжалявам, че се включих късно в интересната тема. В самото начало авторът казва: "Това е смърч. Някакъв дядка ми го даде. Много твърд материал". Въпросният материал е черен бор - Pinus Nigra, рядко срещан у нас, но широко разпространен Северна Европа. Той наистина е твърд, жилав, често смолист и по-тежък от обикновения бор, да не говорим за смърча.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Господа, съжалявам, че се включих късно в интересната тема. В самото начало авторът казва: "Това е смърч. Някакъв дядка ми го даде. Много твърд материал". Въпросният материал е черен бор - Pinus Nigra, рядко срещан у нас, но широко разпространен Северна Европа. Той наистина е твърд, жилав, често смолист и по-тежък от обикновения бор, да не говорим за смърча.

Не знам, може и черен бор да е било.

Слава богу, това тяло от иглолистен материал отиде за огрев.

На зима ще изчислим колко килокалории развива Jackson Rhoads в кюмбето. :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Май става въпрос за предишните материали от старите опити .

Редактирано от TheWhiteGhost
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдам, сега си прави второ тяло от бук, защото първото се спука заради прекалено стискане със стягите, до колкото помня, ама кой да чете...

Редактирано от SomeoneElse
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, старото тяло е складирано някъде под дървата за огрев на Вехтия.

В момента работя по новото и след 4-ти ще продължим с издевателствата.

 

В списъка ми останаха само три основни покупки:

 

- да намеря и купя подходящ "флейм" фурнир за топа

- да купя черен мост

- да купя по-малки ключове

 

След това ще има лакиране и боядисване и всичко ще бъде готово.

 

Ето един визуален макет, който направих набързо във ФотоШоп - идеята е да го следвам доколкото мога.

Топът ще е от някакъв вид дърво с "флейм" - каквото успея да намеря:

 

ajacksonjs30rrdmbfo2.jpg

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мммм...добре, добре! :)

 

Ако успееш да я направиш такава (или близка, де, че флейм топовете един с един не са еднакви) би било много добър и похвален резултат...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъъъ...мисля, че волюм пот-а е доста далеко. Не знам ТИ как предпочиташ да е, но ми изглежда доста далеко...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъъъ...мисля, че волюм пот-а е доста далеко. Не знам ТИ как предпочиташ да е, но ми изглежда доста далеко...

Хаха, значи имало наблюдателни хора все пак. :)

 

Тази китара няма да има никаква електроника.

Това, което се вижда на скицата е превключвател на шестте режима на хъмбъкера.

Дори и него не съм сигурен дали да го слагам.

 

И наистина адски много държа всякакъв вид потове и превключватели да са колкото се може по-далеч от пикващата ми ръка.

Ненавиждам Фендер заради гнусната тенденция, която са въвели волюм пота да ти е под дланта и непрекъснато да ти пречи и да се врътка, променяйки звука докато свириш.

Не малко фирми, включително Джаксън, ползват фендерско разположение и ефектът е същият - много хора се оплакват от това и аз съм сред тях.

 

Виж, "гибсънският" тип китари са друга хава - там потовете не ти се моткат из ръцете докато свириш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз имам същия проблем с намаляне докато свиря или превключване от нек на нек+мид - много гадно :surprise:

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз имам същия проблем с намаляне докато свиря или превключване от нек на нек+мид - много гадно :surprise:

Не се притеснявай - цялата планета го има този проблем.

Който всъщност е в китарите, а не в свирещите (като никога).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"..Ненавиждам Фендер заради гнусната тенденция, която са въвели волюм пота да ти е под дланта и непрекъснато да ти пречи и да се врътка, променяйки звука докато свириш..."

 

Сори, джентс, обаче проблема не е в китарата а в ЗКУ-то...Погледнете някой от типичните фендер свирачи, как пръстите им постоянно коригират волюмето на китара , с което оцветяват по различен начин звука, спестяват си брумовете в тихите момент, регулират гейна и тн тн. Така че копчето си е съвсем на мястото, за да е на разположение на китариста. Лично мнение.Сега- друг въпрос е дали ти трябва тази функционалност, факт. Ама това не е проблем ,а преимущество на китарите.

 

 

 

Оффтопик - от Емилиян ( Аурелиано) разбрах че Лео Фендер бая време е мислил относно ергономиката на фендер формата. И явно е успял - след като 60 години по-късно формата на тялото е 80% същата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм, че някои хора са се адаптирали към това разположение на потовете и го ползват повече от умело.

Виждал съм да се правят чудеса с тези врътки.

Да де, ама то и на Лес Пол суитча му е на 20 километра от пикващата ръка, но това не пречи на някои да го ползват еднакво умело.

Дет се вика - винаги има начин.

Въпрос на приспособяване, което аз лично и още няколко милиона хора нямаме време да направим.

 

Затова при моята китара потовете (ако въобще сложа такива) ще са далеч от дясната ми длан. Да не говорим, че по принцип нямам нужда от волюм пот - просто винаги свиря на макс.

Ограничено ли е, леймърско ли е - не знам аз... Знам само, че по този начин стоят нещата при мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.